peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH16. PT-141- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

PT-141- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

Zaburzenia seksualne wedle wszelkich dostępnych danych mogą dotyczyć aż 40% aktywnych seksualnie pań i nawet 50% mężczyzn. Impotencja może być spowodowana różnymi czynnikami, a najważniejsze przyczyny zaburzeń potencji to między innymi niedobór tlenku azotu, choroby somatyczne, zaburzenia hormonalne, urazy psychiczne, zmęczenie, stres, niedopasowanie anatomiczne partnerów czy niesprzyjające okoliczności zewnętrzne. Impotencja zarówno w przypadku mężczyzn jak też kobiet zasadniczo wpływa na nasze życie i negatywnie oddziałuje na kondycję psychiczną mężczyzny i kobiety. Nie bez znaczenia jest także wpływ impotencji na związek. Problemy łóżkowe bardzo często przenoszą się na inne sfery życia i negatywnie wpływają na relacje damsko-męskie. Po 45. roku życia aż 67% kobiet deklaruje, że ma problemy z podnieceniem i odczuwaniem przyjemności z kontaktów seksualnych. To samo przyznaje 56% mężczyzn, ale ze względu na to, że wielu panów ukrywa stan faktyczny, należy szacować, że ten procent jest dużo wyższy. Czasami za brak możliwości odbycia stosunku seksualnego odpowiedzialna jest choroba. Są to najczęściej choroby somatyczne, takie jak cukrzyca, zaburzenia układu krążenia, zaburzenia o podłożu psychogennym, zaburzenia hormonalne. Niekiedy to efekt urazów seksualnych. Nieudany pierwszy raz, molestowanie seksualne w dzieciństwie, nieudane poprzednie stosunki seksualne z obecnym lub poprzednimi partnerami. Najczęściej jednak przyczyna takiego stanu rzeczy jest błaha lub też jest konsekwencją zmiany gospodarki hormonalnej organizmu. W takim przypadku pomoże nam nowy, rewolucyjny środek.

PT-141 został opracowany z peptydu Melanotan II, który jest wytwarzanym syntetycznie wariantem hormonu peptydowego, stymulującego powstawanie melanogenezy, które są znane jako a-hormony stymulujące melanocyty. PT-141 składa się z ośmiu aminokwasów, z których siedem tworzy regularny pierścień i nazywany jest powszechnie eliksirem miłości. Prace nad tym peptydem podjęto w Centrum Badań Zdrowotnych przy uniwersytecie w Arizonie. Początkowo koncentrowano się na stworzeniu środka, który pobudza tworzenie się pigmentu u ludzi o jasnym kolorze skóry. W ten sposób powstał Melanotan II, który miał jednak znaczący efekt uboczny. Powodował erotyczne pożądanie. Peptyd trafił wtedy do firmy farmaceutycznej Palatin Technologies w New Jersey. Preparat został odpowiednio zmodyfikowany i dziś może zostać użyty do leczenia seksualnych zaburzeń i oziębłości płciowej. Nadal pracowano nad zmianą molekularną melanotanu, aż w końcu wyeliminowane zostały wszystkie efekty z wyjątkiem pobudzania seksualnego. Pierwsze przeprowadzone eksperymenty na zwierzętach pokazały, że libido potraktowanych preparatem zwierząt wzrosło czterokrotnie, a niekiedy nawet sześciokrotnie. W kolejnych doświadczeniach wykorzystano ludzi. Wzięło w nich udział ponad tysiąc kobiet, którym podawano zarówno PT-141, jak i placebo. W grupie przyjmującej PT-141 aż 67% kobiet przeżyło uczucie pożądania seksualnego, natomiast w grupie, której podano placebo, tylko 22%. 72% uczestniczek testu z grupy pierwszej doznało pobudzenia organów płciowych, w grupie placebo tylko 39%.

Współcześnie PT-141 uważany jest za bardzo skuteczny środek do leczenia zaburzeń czynności seksualnych zarówno w przypadku mężczyzn jak też kobiet. PT-141 nie działa na układ krążenia, tak jak inne związki, ale działa poprzez aktywację receptorów melanokortyny w mózgu, co pozwala zwiększyć stymulację seksualną. PT-141 jest peptydem opartym na melanokortynie, która wykazała skuteczność w badaniach klinicznych, zarówno osobników męskich i żeńskich. PT-141 jest pierwszą nową klasą leków zwanych agonistami melanokortyny, opracowanymi w celu leczenia dysfunkcji seksualnych. Mechanizm działania PT-141 jest bezpieczniejszy i skuteczniejszy w porównaniu z obecnie dostępnymi produktami. Nie oddziałuje bowiem na układ naczyniowy i nie zmienia ciśnienia krwi. Loadalotid działa na centralne szlaki nerwowe, które kontrolują początek pożądania seksualnego, w przeciwieństwie do inhibitorów PDE-5, które wpływają na receptory naczyniowe. Dlatego lek powoduje erekcję, ale jej nie wzmacnia. Odbiorcy leku mają znaczną poprawę w ICEF, a także poprawiają poczucie własnej wartości i relacje seksualne z partnerami. Peptyd PT 141 jest też w stanie stymulować produkcję melaniny, co powoduje gwałtowny wzrost opalenizny. Jest skuteczny przy zaburzeniach erekcji, a nawet leczeniu impotencji. W przypadku kobiet, działa jako lek na zaburzenia pobudzenia seksualnego. Może być zatem stosowany także u tych pacjentów, którzy nie reagują na syldenafinę lub cierpią na jedną z chorób lub schorzeń, które wykluczają stosowania środków zawierających tę substancję.
Samo zastosowanie PT-141 jest dość proste. Pierwotnie wykorzystywano spray do nosa, ale zrezygnowano z tej metody, ze względu na bardzo wysokie ryzyko niekontrolowanych stanów podniecenia seksualnego. Sam środek podawany jest za pomocą wstrzyknięcia. Efekt po iniekcji rozwija się w ciągu dwóch godzin i osiąga szczyt w trzeciej-czwartej godzinie. Wstrzyknięcia za pomocą strzykawki insulinowej wykonuje się podskórnie lub rzadziej za pomocą wstrzyknięcia domięśniowego. Całkowity czas działania wynosi osiem do dziesięciu godzin. Sam środek jest dostępny w fiolkach w postaci suchego liofilizowanego proszku. Optymalna pojedyncza dawka PT-141 wynosi: 0,5 mg - 1,5 mg, gdzie w jednej butelce najczęściej zawiera się 10 mg substancji aktywnej. Tym samym z jednego zakupionego środka jesteśmy w stanie przygotować nawet dwadzieścia dawek leku.

Należy jednak wspomnieć, że nie na wszystkich środek ten działa tak samo. Istnieje pewna, nieliczna grupa ludzi, którzy nie doświadczą efektów stosowania PT-141. Także ci mężczyźni, którzy zmagają się z bardzo silną impotencją mogą nie uleczyć jej PT-141. Jednak w większości przypadków osiągniemy obiecywane przez producenta efekty.

Jak w każdym przypadku także przy PT-141 istnieją pewne ograniczenia. Przede wszystkim sam środek musi być stosowany rozważnie. Nie wolno nam wielokrotnie przekraczać sugerowanej przez producenta dawki. Jeśli to uczynimy, to mogą pojawić się efekty uboczne. Dlatego każde przekroczenie maksymalnej dawki musi być poprzedzone konsultacją lekarską. Także, wtedy gdy nie dostrzegamy u siebie efektów działania środka, zanim zwiększymy dawkę, powinniśmy to skonsultować z lekarzem. Do specjalisty należy się także udać, jeśli jesteśmy chorzy i regularnie przyjmujemy leki, co do których istnieje podejrzenie, że mogłyby zostać osłabione w swoim efekcie działania, poprzez stosowanie PT-141. Także wtedy lekarz powinien rozwiać lub potwierdzić nasze wątpliwości. Sam środek jest wstrzykiwany, więc należy tu zachować szczególną ostrożność, związaną z wykorzystaniem igły oraz strzykawek, które mogą pochodzić z nieznanych nam źródeł. Aby mieć 100% pewności, że nie zakazimy się wirusem HIV lub żółtaczką, należy stosować tylko te igły, które samodzielnie zakupiliśmy w aptece lub zostały nam one dostarczone jako nierozpakowane przez producenta produktu.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE