peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH19. Sermorelin Acetate- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

Sermorelin Acetate- działanie i skutki uboczne stosowania

Sermorelina to polipeptyd zbudowany z pierwszych dwudziestu dziewięciu aminokwasów somatoliberyny. Najczęściej stosowany jest jako czynnik uwalniający somatotropinę w teście oceniającym zdolność komórek przedniego płata przysadki do wytwarzania hormonu wzrostu oraz w leczeniu niedoboru hormon wzrostu u dzieci. Działanie tego peptydu jest bardzo proste. Sermorelina przyłącza się bowiem do receptora dla hormonu uwalniającego somatotropinę i naśladuje naturalną somatoliberynępod względem jej zdolności do stymulowania wydzielania hormonu wzrostu.

Dwadzieścia dziewięć aminokwasów, które zawiera peptyd Sermorelin Acetate jest jednocześnie aktywnymi aminokwasami GHRH. Ten pobudza gruczoły przysadki do uwalniania GH. Ich naturalne wydzielanie w miarę starzenia się organizmu zostaję zaburzone. Stosowanie peptydu pozwala zatem przywrócić wydzielanie GH-RNA do młodzieńczego poziomu, powodując podniesienie poziomu IGF-1. Charakterystyczną cechą peptydu jest krótki okres półtrwania, który wynosi dziesięć minut. Pomimo krótkiego okresu półtrwania, skutecznie wiążę się on z receptorami przysadki mózgowej.

Sermorelina znana jest także z tego, że zwiększa tempo wzrostu dzieci z CRF reagujących na GH, chociaż nie ma istotnego wpływu na sam przebieg CRF. Może on być także wykorzystywany w badaniach w celu zdiagnozowania przypadków niedoboru GH, zmniejsza niewydolności GH I zwiększa tempo wzrostu dzieci z CRF, reagujących na GH. Terapia Sermorelin Acetate zwiększa objętość hormonu wydzielanego przez stymulowany gruczoł przysadki, która później przekształcana jest przez wątrobę w IGF-1. Z kolei zwiększona ilość IGF-1 we krwi powoduje wiele korzyści.

Zastosowanie peptydu Sermorelin Acetate pozwala zwiększenie masy tłuszczowej przy jednoczesnym spadku masy ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej jest tutaj przyśpieszona, ale w odróżnieniu od konsekwencji stosowania innych środków nie odbywa się w radykalny, niebezpieczny dla zdrowia sposób. Dodatkowo wzrasta gęstość mineralną kości. Badania wskazują, że niedobór GH u dorosłych przyczynia się do zmniejszenia gęstości kości i zwiększania ryzyka osteoporozy. Zachodzi też zamiana ze względu na wytrzymałość mięśni. Po dwunastu miesiącach terapii peptydem nasze mięśnie w wyraźny sposób uzyskują większą wytrzymałość. Poprawiając gęstość mineralną kości i zwiększając masę i siłę mięśni, terapię GH może skutecznie zapobiegać chorobom stawów. Dużo łatwiej nam też wykonywać wszelkie ćwiczenia na siłowni, czy zawodowo lub nawet amatorsko trenować sport. Poprawia się wydajność ćwiczeń i zwiększa się ich efekt dla wyglądu naszego ciała.

Niektóre badania udowadniają, że zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu, pozwala na zredukowanie ryzyka powstawania chorób serca. Niedobór hormonu wzrostu powoduje zmniejszenie metabolizmu spoczynkowego i terapii zastępczej. Przyjmowanie peptydu pozwala na zwiększenie syntezy białka, zwiększenie się utleniania tłuszczu. Następuje normalizacja metabolizmu węglowodanów i zmniejszenie cholesterolu LDL. Innym skutkiem braku hormonu wzrostu jest zmniejszenie grubości skóry i wszystkich ważnych kolagenów skóry. Wykazano też, że osoby cierpiące na niedobór hormonu wzrostu mają większe problemy w zakresie seksualnym.

Przyjmowanie peptydów i zwiększenie wydzielania GH w organizmie pozwala na zwiększenie libido, uzyskiwanie lepszych wyników seksualnych i polepszenie relacji partnerskich. GH pomaga także w walce z przedwczesnym wytryskiem i zjawiskiem impotencji. Ostatecznie GH sprawia, że zmniejsza się złe samopoczucie, następuje ogólna poprawa nastroju, czujemy zwiększenie energii w organizmie. GH promuje także efektywny metabolizm energetyczny. Badania wykazały również, że GHRH bezpośrednio sprzyja spoczynkowi snu z powodu długiego snu.

Samo dawkowanie i zastosowanie preparatu Sermorelin jest bardzo proste. Dostarczany jest nam przez producenta jako liofilizowany proszek, który powinien być przechowywany poza światłem i w chłodnym, suchym miejscu. Sam proszek należy jeszcze rozcieńczyć w wodzie bakteriostatycznej lub chlorku sodu przeznaczonym do wstrzyknięć. Wstrzyknięcia można podawać godzinę przed treningiem w dawce dwieście do trzystu miligramów. Najkorzystniej jest stosować preparat także bezpośrednio przed snem. Hormon wzrostu jest przede wszystkim uwalniany podczas snu. Wraz z nim można używać GHRP-2 lub Ipamorelin w celu maksymalnego uwalniania zapasów hormonów wzrostu. Sermorelin wstrzykuje się do tkanki tłuszczowej, podskórnie, stosując bardzo małą igłę podobną do tego, jaką cukrzycę stosuje do wstrzykiwania insuliny. Wstrzykiwania są początkowo przepisywane na każdy dzień i są zmniejszone w częstotliwości w czasie.

Podobnie jak w przypadku większość hormonów peptydowych, Sermorelin działa na przestrzeni trzech do sześciu miesięcy. Po tym czasie zauważymy pierwsze pozytywne efekty zastosowania peptydu. Po wstrzyknięciu zarówno Sermorelin, jak i RHGH są wyeliminowane z tego ciała szybko i dlatego należy je wstrzykiwać często. Działania te są uzależnione od reakcji łańcuchowej procesów biologicznych, prowadzącej do podwyższonego i długotrwałego HGH oraz czynników wzrostu.

Sermorelin Acetate rzadko też daje skutki uboczne. Najczęściej niepożądane działania to ból głowy, zawroty głowy, nadaktywność, nudności i szczelność w klatce piersiowej.
Bardzo ważne jest nieprzekraczanie dawki zalecanej przez producenta. Nawet w przypadku kiedy środek nie daję pożądanych rezultatów, nie powinniśmy samodzielnie zwiększać dawki środka. Możemy to zrobić tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem specjalistą. Także, jeśli w zakresie stosowania peptydu pojawiły się jakiekolwiek niepożądane działania, to należy natychmiast zaprzestać przyjmowania środka i udać się na konsultacje z lekarzem. Sam preparat nie może być stosowany przez osoby, które są uczulone na którykolwiek ze składników znajdujących się w produkcie. Także osoby cierpiące na poważne choroby układu sercowo – naczyniowego nie powinny stosować tego preparatu. Dotyczy to też oczywiście tych osób, które leczą się na dowolną chorobę, co wiążę się ze stałym przyjmowaniem leków. Lekarz specjalista powinien nam jasno wykazać, że preparat nie wpłynie na jakość i efekty naszego leczenia, a przyjmowane leki nie spowodują, niepożądanych działań w wyniku przyjmowania produktu. Preparat ostatecznie nie może być stosowany przez osoby w bardzo podeszłym wieku oraz niepełnoletnie. Jeśli chcemy zagwarantować sobie dłuższą trwałość produktu, zaleca się jego przechowywanie w lodówce.

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo w zakresie przyjmowania preparatu Sermorelin Acetate. Stosowane do tego celu strzykawki, powinny pochodzić tylko ze sprawdzonych oraz zweryfikowanych źródeł. Nie wolno nam wykorzystywać strzykawek i igieł niewiadomego pochodzenia albo pochodzących od osób trzecich. Najlepiej jest wykorzystać igły, które zostały nam dostarczone przez producenta wraz z produktem, lub takie, które samodzielnie kupimy w aptece. Sam produkt można kupić w sprawdzonych i renomowanych sklepach internetowych. Nie zaleca się nabywania środka tam, gdzie istnieje ryzyko, że sprzedawca trudni się handlem produktami podrobionymi.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE