peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH46. Rozcieńczanie peptydów

Instrukcja rozcieńczania peptydów

Peptydy należy rozcieńczać:
1. wodzie bakteriostatycznej,
2. wodzie do iniekcji- aqua pro injectione,

3. soli fizjologiczniej.
Po rozpuszczeniu peptyd należy przechowywać w lodówce w fiolce; możliwe jest przechowywanie w strzykawce pod warunkiem, że igła będzie zmieniana (insulinówki z ,,zatopioną” niezmienną igłą są wykluczone do nabrania i przechowywania całości)
Producent gwarantuje 100% aktywności peptydu w okresie 14 dni, po tym czasie jednak peptyd rozpuszczony nie przestaje być aktywny, jednak z każdym tygodniem jego aktywność zmniejsza się od kilku do kilkunastu procent, dlatego zaleca się regularne używanie peptydu w ramach wyznaczonej kuracji i zużycie go w jak najkrótszym czasie 
Igła ,,insulinówka” jej pojemność wynosi 1 ml/40 j.m.

Peptydy w proszku bez rozpuszczalnika:

1.    Ampułka z solą fizjologiczną (dostępne bez recepty) – nabieramy pożądaną objętość soli grubą igłą (0.7mm i grubszą) do strzykawki, następnie wprowadzamy tą samą igłą i strzykawką sól do ampułki powoli i następnie delikatnie kręcąc ampułką w powietrzu mieszamy peptyd i sól (nie należy wstrząsać ampułką)

2.    Uwaga, do ampułek nie wejdzie więcej niż 3 ml rozpuszczalnika, jeśli chcemy wykorzystać większą objętość roztworu, żeby łatwiej podzielić całość na mniejsze porcje należy wpuścić do ampułki tylko część soli fizjologicznej (np.2ml) , delikatnie wymieszać, następnie nabrać z ampułki wymieszany roztwór do strzykawki i wtedy całość wymiesza się z solą, którą pozostała w strzykawce. Przechowujemy wtedy roztwór w strzykawce i zmieniamy igły lub można zakupić w Internecie sterylne fiolki o większej objętości i tam wprowadzić wymieszany roztwór. Do przechowywanie  i podawania peptydów wygodne są strzykawki o małej objętości tj np. 1-2ml lub igły insulinówki o zmiennej igle.

3.    Po rozmieszaniu nabieramy tą samą igłą do strzykawki jedną lub kilka porcji (możliwe nabranie całości). Igłę wyrzucamy zabezpieczoną. 

4.    Do podawania podskórnego wykorzystujemy cienkie igły- cieńsze niż 0.7mm (lub insulinówki z zatopioną igłą). Gdy mamy w strzykawce pożądaną ilość roztworu ,,nakręcamy” cienką igłę. Niektórzy dopuszczają wykorzystanie tej samej igły do iniekcji podskórnych 2-3 razy bez istotnego zwiększenie ryzyka infekcji (wtedy wygodne jest nabieranie i podawanie ,,insulinówką”) 

Dawki dobierane są indywidulanie w zależności od środka i indywidualnych potrzeb dlatego niemożliwe jest wytłumaczenia dla każdego z peptydów schematu rozpuszczania. Najlepiej wyliczyć jest dawkowanie ze wzoru proporcji podanego poniżej.

Przykład

Preparat BPC 157 w ampułce 5mg

Dawkowanie 2x250mcg

Po nabraniu 2ml soli fizjologicznej do strzykawki  (np. o objętości 2ml) wpuszczamy sól do ampułki.

Cała ampułka: 2ml- 5mg (5000mcg)

Nasza 1 porcja: x – 250mcg

X (tyle musimy podać podskórnie jednorazowo) – 0,1 ml     (czyli podajemy objętość 1/20 ampułki 2-mililitrowej)


Igła ,,insulinówka” jej pojemność wynosi 1 ml/40 j.m. W przypadku wyżej wymienionego przykładu BPC jeśli chcemy podawać jednorazowo 250mcg to rozrabiając 5mg w 1ml soli fizjologicznej podajemy 1/20 strzykawki czyli 2 kreseczki (40j dzielimy przez 20 porcji), jeśli chcemy podać 500mcg -2 kreseczki itd. 

Peptydy z dołączonym rozpuszczalnikiem:

 

 

<-- KOMORA nr 1 z proszkiem (peptyd)

 

 

<-- KOMORA nr 2 z rozpuszczalnikiem

 

 

 

W przypadku takiej ampułki można rozpuścić peptyd na kilka sposobów: 

1.    Wykorzystanie roztworu dołączonego: Grubą igłą (0.8 mm lub grubszą) przebijamy gumkę KOMORA NR 2 (tłoczek będzie się przesuwał) i nabieramy przezroczysty roztwór w całości, następnie po nabraniu tą samą igłą wychodzimy i przebijamy tłoczek KOMORA NR 1 gdzie jest proszek z peptydem i wprowadzamy rozpuszczalnik do tej komory. Możemy przechowywać tak rozrobiony peptyd w tej komorze lub w strzykawce i podania zmieniamy igłę na grubszą

2.    Możemy wykorzystać sól fizjologiczną kupioną w aptece i wprowadzić 1ml do KOMORA NR 1 z peptydem grubą igłą (insulinówka z zatopioną jest zbyt cienka do przebicia tłoka, musimy wykorzystać grubą igłę do tego) 

3.    Wykorzystując grubą igłę nakręconą na strzykawkę przebijamy KOMORA NR 1 gdzie znajduje się peptyd tak, aby przesunąć tłok w stronę komory z rozpuszczalnikiem, w trakcie napierania igłą i przesuwania tłoka w pewnym momencie dwa tłoki zaczną się zbliżać do siebie do momentu aż złączą się i wówczas sól fizjologiczna ,,przeleje się” do komory z peptydem mieszając się z nią. Przesuwamy tłoki do momentu aż oba tłoki złączą się do przesuną się do góry KOMORA 2, wtedy mamy pewność że całość roztworu zmieszała się i nabieramy peptyd do strzykawki 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE