peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH55. Tirzepatide- opis peptydu, zastosowanie i sposób dawkowania

Tirzepatyd- opis peptydu, zastosowanie i sposób dawkowania

Tirzepatyd jest jednocześnie połączeniem agonisty receptora GLP-1 (glukagonopodobny peptydu-1) oraz GIP (glukozozależny peptyd insulinotropowy). Oficjalnie zatwierdzony w USA przez Agencje ds. Żywności i Leków (FDA) w maju 2022 r. jako lek dla pacjentów z cukrzycą typu 2. 
Tirzepatyd jest substancją podwójnie celowaną: aktywuje zarówno receptory GLP-1, jak i GIP, będące hormonami regulującymi poziom cukru we krwi, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem insuliny, poprawą wrażliwości na insulinowej, obniżeniem poziomu poposiłkowego cukru, zmniejszeniem wydzielania glukagonu, poprawą metabolizmu lipidów, opóźnieniem opróżniania żołądka przez co przez dłuższy czas jesteśmy syci i co ważne, nie powoduje hipoglikemii. Co sumarycznie wpływa na zmniejszenie masy działa, co potwierdziły badania, gdzie osoby stosujące Tirzepatyd potrafiły stracić do 20% masy ciała. Tirzpetide w trakcie badań, wykazywał największą skuteczność w kontekście redukcji masy ciała, w porównaniu do innych analogów GLP-1. 

W badaniu klinicznym SURPASS-3 Tirzepatyd wykazał silne działanie redukujące tłuszcz wątrobowy, nawet przy przyjmowaniu najmniejszej dawki. U niektórych pacjentów w trakcie rocznej obserwacji powodował zmniejszenie zawartości tłuszczu w wątrobie z 27% do 3%

Zalety: 

Skuteczny środek do walki z otyłością i nadwagą
Następca trudno dostępnego w Polsce Ozempic’u
Wysoki profil bezpieczeństwa
Zmniejsza apetyt 
Opóźnia opróżnianie treści żołądkowej
Zwiększa wrażliwość na insulinę oraz zwiększa jej wydzielanie
Hamuje wydzielanie glukagonu
Wpływa na regulacje poziomu glukozy nie powodując przy tym hipoglikemii
Iniekcje tylko 1 raz w tygodniu

Dawkowanie: 

Peptyd podajemy podskórnie. Zaczynamy od dawki 1mg tygodniowo, którą z czasem można stopniowo zwiększać, nie przekraczając przy tym max. dawki 15mg w skali tygodnia. Podawanie niezależne od pory dnia i obecności posiłku. 

Skutki uboczne:

Po zastosowaniu tirzepatydu możesz odczuwać zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, brak apetytu, dyskomfort w nadbrzuszu, bóle brzucha, zaparcia.   

OSTATNIO PRZEGLĄDANE