peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH57. TB-4 FRAG - opis peptydu, zastosowanie i sposób dawkowania

Czym jest tymozyna beta 4?

Tymozyna beta 4 - TB4 występuje naturalnie w organizmie, ponieważ jest wytwarzana w grasicy. TB4 odgrywa kluczową rolę w gojeniu i tworzeniu tkanek, ponieważ jest odpowiedzialna za przyciąganie macierzystych komórek progenitorowych do obszarów urazów, które tworzą nowe naczynia krwionośne i wyzwalają wzrost nowej tkanki.  W związku z tym jest to bezpieczna i skuteczna opcja do stosowania po zabiegu chirurgicznym lub po urazie skóry, kości, chrząstki lub ścięgien. 

Spośród wielu funkcji fizjologicznych Tβ4 na uwagę zasługuje jej wpływ na organizację aktyny (głównego białka budulcowego szkieletu komórkowego), co bezpośrednio przekłada się na utrzymanie kształtu komórek zarodkowych ssaków, ich elastyczność i zdolność poruszania się.

Badania wykazały, że Tβ4 ulega ekspresji w rozwijającym się sercu. Stwierdzono, że stymuluje migrację kardiomiocytów (komórek mięśnia sercowego) i komórek śródbłonka (wysoce wyspecjalizowanej wyściółki naczyń krwionośnych i limfatycznych) oraz odgrywa istotną rolę na wszystkich kluczowych etapach rozwoju naczyń sercowych: waskulogenezy, angiogenezy i arteriogenezy. Wyniki badań sugerują, że Tβ4 może mieć znaczny potencjał terapeutyczny w ochronie mięśnia sercowego i wspierania przeżycia kardiomiocytów w ostrych stadiach choroby niedokrwiennej serca.

Tymozyna Beta 4 znana jest również ze swoich silnych właściwości przeciwzapalnych, wykazujedziałanie przeciwwłóknieniowe, a nawet może indukować wzrost włosów. Kontroluje również migrację komórek nowotworowych.

TB-500 vs. Tymozyna Beta-4

Zasadniczo nie ma różnicy między tymi dwiema cząsteczkami. Są takie same  pod względem struktury i funkcji. Oznacza to, że obie składają się z 43 aminokwasów w podobnej sekwencji i wywierają ten sam istotny wpływ na gojenie i regenerację.
Jedyna różnica między TB 500 a tymozyną beta 4 polega na tym, że TB-4 jest wytwarzana przez grasicę w organizmie, a ta pierwsza jest wytwarzana syntetycznie w laboratorium

Działania niepożądane

Stosowanie Tb-4 jest bardzo bezpieczne. Warto przypomnieć, że jest to cząsteczka wytwarzana naturalnie w naszym organizmie.  Jednak mogą wystąpić (szczególnie na początku stosowania) takie objawy jak ból głowy czy letarg.

Zalety i efekty stosowania: 

Działanie potwierdzone badaniami naukowymi
Ogromny potencjał regeneracyjny 
Działanie ogólnoustrojowe
Redukcja stanów zapalnych
Przyspiesza gojenie tkanek/ogranicza tworzenie zrostów, zwłóknień i blizn
Wspomaga leczenie urazów w obrębie mięśni, ścięgien oraz więzadeł
Zwiększa wytrzymałość i siłę organizmu
Promuje wzrost włosów
Działanie ochronne i regeneracyjne mięśnia sercowego
Wsparcie układu nerwowego
Wspomaga funkcje wątroby 
Brak efektów ubocznych

Dawkowanie

1kaps/ tab 1x dziennie 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE