peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH6. MGF- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

MGF- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

MGF jest mechanicznym czynnikiem wzrostu, wariantem genu IGF, który znacząco wpływa na zwiększenie liczby komórek macierzystych w mięśniach oraz regeneruje włókna. MGF jest bardzo stabilnym peptydem, który nie przemieszcza się po krwiobiegu i wpływa na przyrost tkanki mięśniowej. Jednak w wersji syntetycznej, kiedy podawany jest na bazie wody, przemieszcza się wraz z krwią i jest aktywny przez kilka minut. W warunkach naturalnych, w naszym organizmie MGF jest produkowany, kiedy włókna mięśniowe są rozbijane w wyniku wysiłku. MGF stymuluje wzrost mięśni, tworząc nowe włókna mięśniowe, sprzyja retencji azotu i zwiększa syntezę białek. Związek ten jest powszechnie stosowany do ogólnego wzrostu mięśni oraz promowania rozwoju w częściach ciała, które nie są na równi z pozostałymi częściami ciała. MGF powoduje też zwiększenie syntezy białek, co znowu przyśpiesza znaczenie wzrost masy mięśniowej. MGF różni się od IGF-IEA, ponieważ ma inną sekwencję peptydu, który jest odpowiedzialny za uzupełnianie komórek satelitarnych w mięśniach szkieletowych. Efekty, jakie możemy zaobserwować w efekcie zastosowania peptydu MGF, to między innymi wzrost masy mięśni, tworzenie nowych włókien mięśniowych, poprawa regeneracji mięśni, zwiększona retencja azotu oraz zwiększona synteza białek. Wedle opinii niektórych użytkowników korzystne jest łącznie MGF z PEG. W takim przypadku środek ten działa najbardziej wydajnie. Jeżeli chcemy używać samo MGF to najlepiej brać peptyd w dni wolne od treningu co da nam dodatkowy wzrost. Nawet jednak samo zastosowanie MGF pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej czy gojenie się mięśni. Zwiększy się objętość mięśni szczupłych, a także dojdzie do utraty tkanki mięśniowej. MGF zwiększa poziom syntezy, zarówno na poziomie molekularnym, jak i komórkowym, co oznacza, że MGF ma większą wrażliwość na uszkodzenia spowodowane przez mięśnie podczas ćwiczeń i indukuje syntezę większej ilości białek w mięśnie szkieletowe. Innym korzystnym działaniem MGF jest jego zdolność do aktywacji komórek satelitarnych mięśni. Komórki miosatelitowe zachowują się jak komórki macierzyste. Po ich aktywowaniu zapalają się, tworzą myoblasts, przechodzą do różnicowania i tworzą zupełnie nowe komórki mięśniowe. MGF może również pomóc w leczeniu utraty siły mięśni związanej z wiekiem, co prowadzi do zwiększenia kruchości. Wraz z wiekiem poziom MGF spada. To w połączenie z brakiem intensywnej aktywności fizycznej może prowadzić do utraty wagi u osób starszych. Szczególne efekty zastosowania możemy zaobserwować przy wykorzystaniu dużych, natężonych treningów. Sama kuracja powinna trwać tu około trzy miesiące, a maksymalnie sześć miesięcy.

Peptyd MGF jest też bardzo łatwy w zastosowaniu. Wystarczy raz dziennie wykonać zastrzyk. Możliwe jest jednocześnie mieszanie kilku innych peptydów, tak żeby środek działał jeszcze silniej i wydajniej. Sam zastrzyk powinien być wykonany podskórnie. Najlepiej w okolicy brzucha. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie wraz z MGF glikolu polietylenowego, który spowoduje, że okres półtrwania MGF wydłuży się z jednej minuty do półgodziny. Sam MGF jest bardzo mocnym peptydem, dlatego w jego przypadku wystarczy jeden zastrzyk dziennie. Może to być natychmiastowe wstrzyknięcie po ćwiczeniach do mięśnia lub też wstrzyknięcie podskórne w warstwę tłuszczu. Większość osób decyduje się wstrzykiwać środek kilka godzin przed treningiem. Pozwala to uzyskać lepsze wyniki podczas tegoż. Najlepiej postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do peptydu. Przed użyciem należy mocno wstrząsnąć już rozcieńczony peptyd. Ogólnie peptyd ten ma postać sproszkowaną, co oznacza, że trzeba rozcieńczyć ją w wodzie bakteriostatycznej w celu zmieszania proszku w roztworze, który może być wstrzykiwany. Fiolka tego peptydu może być przechowywana w temperaturze pokojowej przez kilka miesięcy bez utraty jego skuteczności i świeżości. Jeśli chcemy ją przechowywać dłużej, powinniśmy ją zamrozić. Samo dawkowanie nie powinno odbywać się jak w przypadku innych podobnych peptydów, codziennie. Wystarczy MGF wstrzyknąć trzy razy w tygodniu, żeby uzyskać już satysfakcjonujące rezultaty. Należy też pamiętać, że środek ten nie może być wystawiany na działanie promieni słonecznych ani też być przetrzymywany w pomieszczeniach zbyt ciepłych czy też wilgotnych.

Sam środek jest stosunkowo bezpieczny i nie powoduje wielu niepożądanych efektów ubocznych oraz konsekwencji dla zdrowia użytkownika. Należy jednak stosować go z rozwagą i przede wszystkim zgodnie ze wszystkimi zaleceniami producenta praz sprzedawcy. Przed zakupem peptydu, należy też przejrzeć wszelkie fora, gdzie znajdziemy informacje, pochodzące od bardziej doświadczonych użytkowników, którzy posiadają szereg praktycznych uwag, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim jednak należy się stosować do zaleceń, dotyczących wysokości dawki. Może być ona indywidualnie i samodzielnie zmniejszana, ale jeśli chcemy ją podnieść, to możemy to zrobić tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Także, kiedy peptyd nie wykazuje działania, które zostało przewidziane przy jego zastosowaniu, nie wolno nam samodzielnie podwyższać dawki. Należy wtedy natychmiast odstawić stosowanie peptydu MGF i skonsultować ten fakt z lekarzem. Nadmierne przekraczanie dawki przede wszystkim jest nieskuteczne. Nie osiągniemy żadnych dodatkowych rezultatów przy maksymalnym zastosowaniu silniejszej dawki. Co więcej, działanie peptydu może zostać w pewnym sensie osłabione. Jednocześnie mogą w tym przypadku wystąpić efekty uboczne. Kiedy dawka zostanie znacznie przekroczona, istnieje ryzyko, że pojawią się bóle głowy, zawroty, nudności, a nawet problemy z przyjmowaniem pokarmu. W niektórych przypadkach możemy też spodziewać się zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia rozcieńczonego środka.

Jeśli chodzi o samo zastosowanie peptydu MGF, należy tu stosować tylko igły oraz strzykawki, które zostały wcześniej przez nas zakupione w aptece lub przynajmniej zostały nam dostarczone w wersji nierozpakowanej. Pod żadnym pozorem nie wolno nam wykorzystywać igieł oraz strzykawek, które wcześniej były użytkowane przez kogoś innego, zwłaszcza jeśli jest to osoba nam zupełnie nieznana. Wykorzystywanie igieł oraz strzykawek, należących do osób trzecich naraża nas na zarażenie się wieloma chorobami, jak choćby żółtaczką typu C lub HIV. Sam środek powinien być przechowywany z dala od osób niepełnoletnich, które nie mogą stosować tego peptydu. Jeśli przyjmujemy regularnie dowolne leki, to zanim skorzystamy ze środka, musimy skonsultować ten fakt z lekarzem. Powinniśmy całkowicie wyeliminować możliwość, że peptyd osłabi działanie stosowanych przez nas leków. Jednocześnie należy całkowicie wykluczyć możliwość, że leki wejdą w toksyczne dla nas reakcje z peptydem. Z lekarzem musimy się też skonsultować, kiedy chorujemy, na przewleką chorobę. Sam produkt możemy nabyć w sprawdzonych i renomowanych sklepach internetowych. Nie zaleca się kupowania produktu w sklepach, gdzie istnieje podejrzenie, że dochodzi tam do handlu podróbkami.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE