peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INFORMACJE O PEPTYDACH9. BPC 157- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

BPC 157- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu

BPC-157 jest wyizolowanym peptydem z soku żołądkowego człowieka. Można go również znaleźć w skórze i wątrobie. Sam peptyd składa się aż z piętnastu aminokwasów i jest współczesną rewelacją na rynku.

Działanie peptydu BPC 157

Samo powstanie peptydu BPC-157 związane było z chęcią poszukiwania skutecznego środka na leczenie problemów układu trawiennego: wrzodów żołądka, stanów zapalnych jelit, choroby Leśniowskiego - Crohna, czy powrotu do sprawności jelit po zakażeniach drożdżowych. W miarę badań okazało się jednak, że peptyd ten ma inne właściwości i jest w stanie zbawiennie działać w przypadku regeneracji stawów, naderwać czy zerwań mięśni. BPC-157 przyczynia się do aktywacji hormonu wzrostu, czynników IGF, TGF, PDGF, czy VEGF. Efektem tego jest skuteczny w zakresie działania przeciw wrzodom w górnym, jak i dolnym odcinku przewodu pokarmowego i to bez objawów ubocznych. Wykazano również, że współdziałając z układem NO, zapewnia ochronę śródbłonka i działanie angiogenne, nawet w poważnie upośledzonych stanach. Z kolei badania na zwierzętach udowodniły, że peptyd szczególnie wspomaga gojenie zespoleń jelitowych, odwróconego zespołu krótkiego jelita i gojenia przetok.

Zalety stsowania peptydu BPC 157

Peptyd BPC-157 jest szczególnie chętnie wykorzystywany przez sportowców oraz kulturystów, którzy są szczególnie narażeni na wszelkie kontuzje związane z mięśniami i stawami. BPC 157 znany jest z bardzo szybkiego i profesjonalnego gojenia stawów, a także ścięgien i więzadeł. BPC 157 udowodnił swoją skuteczność przy leczeniu rozdartych mięśni czworogłowych, oderwanego ścięgna Achillesa, mięśni, które zostały uszkodzone lub zmiażdżone, a także, kiedy trzeba dojść do zdrowia po tak zwanych łzach mięśniowych. To nie jedyne jednak zastosowanie tego peptydu. Może on pomóc przy szczególnie poważnych uszkodzeniach wątroby po długotrwałym przewlekłym narażeniu na alkohol. W badaniach klinicznych nie zaobserwowano żadnych działań niepożądanych w tym przypadku. Peptyd BPC 157 leczy też rany we wszystkich badanych obszarach, w tym narządach wewnętrznych, mięśniach, więzadłach, ścięgnach, skórze czy wewnętrznych ranach po operacji. Wspomaga też przeżywalność komórek oraz migracje komórek w zerwaniu ścięgna. We wszelkich badaniach przeprowadzonych na zwierzętach wykazuje pozytywny wpływ na leczenie chorób przyzębia. Przeciwdziała też nadmiarowi magnezu w organizmie. W przypadku badań na szczurach. Doustne podawanie BPC 157 w pełni goiło przetoke odbytniczo-pochwową. BPC 157 niweluje też kardiotoksyczność bupiwakainy oraz goi zespolenia jelitowe, zapalenia przełyku i żołądka oraz pozytywnie wpływa na problemy z poprawnym funkcjonowaniem zwieraczy. Ma działanie uspokajające w przypadku reakcji szokowych, przyśpiesza gojenie rogówki, a także obniża AST i ALT wątroby. Zwiększa wytwarzanie kolagenu typu 1 i ma działanie przeciwzapalne. Utrzymuje integralność śluzówki jelit, wspomaga trzustkę, wspiera gojenie się ran i tkanek. Stymuluje geny EGR-1, który jest odpowiedzialny między innymi za pobudzanie formowania się międzykomórkowego kolagenu i czynników wzrostu. Wspomaga wzrost NAB2 i FAK oraz pobudza ścieżkę JAK-2. Moduluje układ serotonergiczny oraz dopaminergiczny. Posiada funkcje neuroprotekcyjną ochraniając neurony somatosensoryczne. Wedle niepotwierdzonych badań wspomaga nas w przypadku wystąpienia nadmiaru potasu w organizmie, co związane jest z zaburzeniami rytmu serca. Regeneruje mięśnie szkieletowe po urazie, eliminuje przykurcze nóg i przeciwdziała obrzękom mięśni. Może nam też pomóc w przypadku refluksowego zapalenia przełyku. Ma właściwości antydepresyjne i może być skuteczny w przypadku leczenia ran w tym i stopy cukrzycowej. Pobudza kinazę Janus, zwiększa poziomy hormonu wzrostu, wykazuje pozytywne właściwości w przypadku występowania syndromu jelita drażliwego, może być pomocny przy leczeniu stwardnienia rozsianego oraz niwelować problem z nietrzymaniem moczu wywołanym stresem. Chroni także przed toksycznością paracetamolu, względem jelit oraz przyśpiesza gojenie się nerwów po ich uszkodzeniach.

Dawkowanie peptydu BPC 157

Dawkowanie można stosować w sposób zróżnicowany. Najczęściej jest to dawka od dwustu pięćdziesięciu do ośmiuset miligramów dziennie. Powinna ona oczywiście zostać podzielona na mniejsze porcje z racji na krótki okres półtrwania. Najkorzystniej jest to rozłożyć na przykład na dwie dawki po dwieście pięćdziesiąt miligramów. Peptyd można podawać doustnie, jak też za pomocą wstrzykiwania. Po około dwóch do czterech tygodni stosowania BPC-157 powinniśmy zauważyć znaczną poprawę, jeśli chodzi o stany zapalane. Szybkość leczenia jest tutaj związana z poszczególną kondycją danego organizmu i jest kwestią dość indywidualną. Kuracje powinny trwać nie dłużej niż trzy miesiące, po czym powinna nastąpić przynajmniej czterotygodniowa tygodniowa przerwa. Wedle ostrożnych szacunków, samo wykorzystanie BPC-157 pozwala na dwukrotne skrócenie czasu leczenia, w stosunku do procesu przy wykorzystaniu tradycyjnych środków.

Stosowanie peptydu BPC 157

Samo zastosowanie BPC-157 jest stosunkowo proste. Musimy rozcieńczyć peptyd z niewielką ilością wody. Robi się to za pomocą dwóch mililitrów wody Bac, czyli dwóch strzykawek insulinowych o pojemności jednego mililitra. Samo stosowanie peptydu nie powoduje szczególnych skutków ubocznych. Przy jego wykorzystaniu nie zaleca się stosowania równolegle l-argininy, gdyż peptyd BPC-157 może kolidować z tlenkiem azotu, który jest przez argininę pobudzany. Wtedy jego oddziaływania na integralność śluzówki żołądka będzie niewłaściwe i oznacza też wpływ na ciśnienie krwi. Sam środek na tle innych podobnych produktów jest stosunkowo tani. Możemy go już kupić za cenę dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu dolarów. Taka dawka powinna nam starczyć nawet na dwadzieścia pięć dni. Podobnie jak w przypadku innych peptydów, także BPC-157 należy przechowywać z dala od promieni słonecznych w ciemnym i chłodnym miejscu. Maksymalny czas jego przechowywania to dziesięć tygodni. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj lodówka, gdzie peptyd można przechowywać nawet do sześciu miesięcy. Środek ten powinien być też niedostępny dla osób niepełnoletnich, które nie mogą stosować BPC-157. W razie jakichkolwiek powikłań lub w przypadku pojawienia się skutków ubocznych należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub też farmaceutą i oczywiście zaprzestać stosowania peptydu. Z lekarzem trzeba także porozmawiać, kiedy cierpimy na przewlekłą chorobę i stosujemy regularnie leki. Musimy się wtedy upewnić, że zastosowanie BPC-157 nie wpłynie na ich działanie, lub odwrotnie, leki nie spowodują ubocznych konsekwencji działania samego peptydu. Dla uniknięcia jakichkolwiek konsekwencji w zakresie naszego stanu zdrowia należy również dokładnie sprawdzić miejsce, w którym zamierzamy kupić peptyd. Najbardziej wskazane są renomowane sklepy internetowe, które cieszą się dobrą opinią wśród kupujących. Przed zakupem warto wpisać nazwę sklepu w dowolną wyszukiwarkę i sprawdzić, czy jego właściciel nie jest znany choćby z faktu sprzedawania swoim klientom podrobionych produktów.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE