peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYAdipotide 
WZÓR Z CMS:


240.00
Ilość
- +

Adipotide
COBRAPHARMA

Adipotide

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 mg 240 zł 240 zł
3 10 mg 230 zł 690 zł
5 10 mg 220 zł 1100 zł
10 10 mg 210 zł 2100 zł

Wszystkie badania zgodnie pokazują, że otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka wielu chorób, choćby takich jak rak, nadciśnienie, czy też zaburzenia endokrynologiczne - głownie cukrzyca, hiperlipidemia oraz zespół metaboliczny), a także jeśli chodzi o choroby układu krążenia (zwłaszcza udar i choroba mięśnia sercowego) oraz tzw. choroby zwyrodnieniowe. Dodatkową anomalią jest nadmierne gromadzenie się białych adipocytów powodujące tłuszczak. Także otyłość brzuszna wywoływana jest głównie przez białe adipocyty i jest najbardziej aktywna lipolitycznie, wymagająca stabilnego ukrwienia. W takim przypadku może pomóc adipotyd.

Co to jest adipotyd FTTP ?

Adipotyd jest peptydomimetykiem, różniącym się od peptydu tym, że składa się z małych łańcuchów substancji (ta substancja jest podobna do białka). Te łańcuchy mają na celu symulację działania peptydów. W testach małpy rezus, którym wstrzyknięto ten najnowocześniejszy peptydomimetyk, zmniejszyły całkowitą masę ciała o jedenaście procent.

Adipotyd, czyli substancja czynna, którą zawiera Adipotide, zmniejszył wskaźnik masy ciała, obwód talii i tkankę tłuszczową u małp laboratoryjnych. Adipotyd to eksperymentalna terapia, która zakłóca ukrwienie komórek tłuszczowych. Adipotide jest często nazywany peptydem, ale w rzeczywistości jest peptydomimetykiem i różni się od peptydu tym, że składa się z małych łańcuchów substancji (ta substancja wygląda jak białko), które zabijają komórki tłuszczowe, odcinając dopływ krwi do tych komórek. Co ciekawe, adipotide jest w stanie różnicować naczynia krwionośne w komórkach tłuszczowych od naczyń krwionośnych w pozostałej części ciała i dlatego jest wysoce selektywny. Główną cechą adipotide jest szybka utrata wagi.

Jak działa adipotide?

Adipotide działa na naczynia krwionośne i naczynia włosowate, które odżywiają tkankę tłuszczową. Żywa tkanka musi otrzymywać składniki odżywcze przez krew przepływającą przez naczynia przechodzące przez nią. Istnieje grupa leków zwanych inhibitorami (inhibitorami, depresorami) angiogenezy (tworzenie się naczyń), które powodują, że naczynia nie są w stanie w pełni zaopatrzyć tkanek w krew, a tkanki umierają. Leki te są obecnie stosowane w onkologii. Są bardzo obiecujące w wielu postaciach raka i są przeznaczone do stosowania w tak drastycznych sytuacjach. Adipotide początkowo został opracowany jako lek do leczenia raka wynaleziony przez dr Wadi Arapa i Renatę Pasqualini w celu zapobiegania ukrwieniu komórek rakowych i ich rozwojowi. Jednak rola adipotide w rzeczywistości wskazuje, że niszczy komórki tłuszczowe, powodując ich obumieranie i ponowne wchłanianie przez organizm. Tym samym lek ten zapewnia utratę tkanki tłuszczowej, a jego działanie zostało udowodnione badaniami przedklinicznymi. Działanie to powoduje kurczenie się naczyń, hamując odżywianie tkanki tłuszczowej w danym obszarze. Proces ten prowadzi do apoptozy (regulowanego procesu programowanego samozniszczenia komórki), powszechnie występującego w organizmach wielokomórkowych. Odcięcie dostępu do składników odżywczych dla komórek tłuszczowych z pożywienia, którego potrzebują do przeżycia,

Jakie zalety ma Adipotide?

Adipotide, peptydomimetyk z sekwencją CKGGRAKDC-GG-D (KLAKLAK) 2, jest eksperymentalnym lekiem proapoptotycznym, który, jak wykazano, wywołuje szybką utratę masy ciała. Jego mechanizm działania polega na celowaniu w określone naczynia krwionośne, które dostarczają krew do tkanki tłuszczowej, powodując kurczenie się naczyń i apoptozę komórek tłuszczowych odżywiających te naczynia. Adipotide pomaga w utracie zbędnych kilogramów, ale jest też wskazany dla diabetyków, gdyż zmniejsza skutki uboczne cukrzycy. Wpływa pozytywnie na insulinowrażliwość oraz obniża podwyższony poziom glukozy we krwi. Adipotide nie powoduje problemów psychologicznych, ponieważ nie wpływa na żaden z neuroprzekaźników. Adipotide reguluje poziom płynów w organizmie poprzez wypłukiwanie nadmiaru wody. Zalety w stosunku do innych spalaczy tłuszczu to:

• Wspomaga odchudzanie.
• Zmniejszenie objawów cukrzycy.
• Nowy mechanizm w porównaniu do innych leków na rynku
• Nie ma modulacji neuroprzekaźników, dlatego jest mało prawdopodobne, aby wywoływał psychologiczne skutki uboczne.
• Nie ma amfetaminy jako mechanizmu działania.
• Mechanizm najprawdopodobniej nie powoduje skutków ubocznych, jeśli chodzi o przewód pokarmowy.

Dodatkowo zmniejsza związane z wiekiem zmiany w układzie odpornościowym i neuroendokrynnym, zmniejsza częstość nawracających infekcji i chorób przewlekłych. Długoterminowe badania kliniczne wykazały, że u pacjentów z patologią epitalaminy związaną z wiekiem eliminuje się różnicę w systemach prooksydacji i przeciwutleniania. Wykazano, że u pacjentów z objawami przyspieszonego starzenia normalizuje wpływ na metabolizm i stan różnych układów funkcjonalnych. Podwyższony poziom kwasu moczowego, fosfatazy zasadowej i cholesterolu u starszych pacjentów powrócił do normy po 10 dniach leczenia i pozostawał stabilny w peroidzie przez kilka miesięcy później.

Czy Adipotide został przebadany i jest bezpieczny?

Nowe badanie Adipotide zostało zatwierdzone przez Amerykańską agencje FDA, a badania kliniczne fazy 1 zostały wykonane w celu sprawdzenia bezpieczeństwa związku u ludzi. MD Anderson Cancer Center w Houston leczył 39 pacjentów z otyłością i rakiem prostaty w badaniu fazy 1 i pokrywał wszystkie bezpośrednie koszty tego procesu. Przetestowano 5 dawek leku. Trzech uczestników zostało zakwalifikowanych na każdy poziom dawki, przy czym pierwsza grupa pacjentów otrzymała niski poziom dawki przez wstrzyknięcie pod skórę raz dziennie przez 28 dni, a każda nowa grupa otrzymywała wyższe dawki niż poprzednia grupa, zanim pojawią się skutki uboczne. Więcej informacji na temat tych badań klinicznych można znaleźć na stronach producenta.

Jak stosować ten środek?

Adipotide może być przyjmowany przez długi czas, ponieważ nie powoduje efektów ubocznych. Wstrzykuje się go domięśniowo, a wcześniej należy go rozpuścić w sterylnej wodzie destylowanej w stężeniu 0,1-1,0 mg / ml. Podczas testów nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych podczas stosowania tego środka. W przypadku stosowania nadmiernych dawek, może dojść do niewydolności nerek.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE