peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYAdipotide 
WZÓR Z CMS:


360.00
Ilość
- +

Adipotide
Generic Peptides

Adipotide

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 50 mg 360 zł 360 zł
3 50 mg 350 zł 1050 zł
5 50 mg 340 zł 1700 zł
10 50 mg 330 zł 3300 zł

Peptydy Adipotide - w jaki sposób mogą pomóc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej?

Otyłość brzuszna to powszechny problem cywilizacyjny, który naraża na ryzyko wielu chorób, w tym nadciśnienia tętniczego, schorzeń zwyrodnieniowych, zespołu metabolicznego, cukrzycy, hiperlipidemii, nowotworów, a także chorób sercowo-krążeniowych. Dotychczas wprowadzone na rynek tabletki na odchudzanie, np. orlistat czy fentermina, działają w oparciu o ograniczanie apetytu lub hamowanie procesu wchłaniania tłuszczu. Ich skuteczność nie jest jednak zadowalająca, a jednocześnie narażają na wiele poważnych skutków ubocznych, w tym uszkodzenie płuc, układu sercowo-naczyniowego czy nerwowego.

Tanie peptydy nadzieją w zwalczaniu problemu otyłości

Naukowcy z całego świata usilnie poszukują skutecznego środka, który pozwalałby w prosty i bezpieczny sposób pozbyć się problemu otyłości brzusznej. Badania przeprowadzone na zwierzętach pozwalają mieć nadzieję, że przełomem będą tanie peptydy, a dokładniej peptydomimetyki. Są to związki chemiczne w postaci drobnych łańcuchów przypominających białko, które naśladują aktywne biologicznie, oryginalne peptydy.

Szczególnie obiecującą substancją jest peptydomimetyk o sekwencji aminokwasowej CKGGRAKDC-GG-D (KLAKLAK) 2. Jak dowiodły eksperymenty przeprowadzone przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych (MS Anderson Cancer Center przy Uniwersytecie of Texas), substancja ta posiada zdolność niszczenia komórek tłuszczowych. Działanie to zostało potwierdzone w badaniach z udziałem zwierząt, m.in. myszy oraz małp, którym podawano eksperymentalny produkt o nazwie Adipotide. Okazało się, że masa otyłych myszy już po czterech tygodniach zmniejszyła się o koło 30%. Otyłe małpy w ciągu miesiąca traciły natomiast na wadze średnio 11%, a redukcja masy tłuszczowej w rejonach brzucha zmniejszyła się o około 27%.

Zaobserwowano również znaczącą, w porównaniu do małp otrzymujących sól fizjologiczną, redukcję obwodu brzucha oraz wskaźnika BMI. Peptyd Adipotide powodował również zmniejszoną odpowiedź insulinową, usuwał nadmiar wody z organizmu, regulował ciśnienie tętnicze krwi, obniżał stężenie wolnych kwasów tłuszczowych, a także zmniejszał poziom potasu i fosforu w surowicy. Wyniki badaczy zostały zobrazowane metodą rezonansu magnetycznego oraz badania RTG.

Mechanizm działania peptydu Adipotide

Dotychczas nie zostały jeszcze przeprowadzone badania kliniczne na ludziach, a jedynie na otyłych zwierzętach, które przyjmowały pepetydy Opinie naukowców prowadzących badania są jednak obiecujące. Ich zdaniem produkt Adipotide może okazać się przełomowy w redukowaniu tkanki tłuszczowej u ludzi. Nadzieja ta jest związana z faktem, że małpy mają podobne cechy fizjologiczne do człowieka, w tym zwłaszcza odpowiedź metaboliczną na lipolizę.

Eksperymenty wykazały, że zawarte w produkcie Adipotide peptydy wykazują działanie wiążące receptory ANXA2 oraz prohibityny. Pozbawiają komórek tłuszczowych składników odżywczych pobieranych z naczyń krwionośnych, naczynia krwionośne obkurczają się, a tkanka tłuszczowa jest metabolizowana. W efekcie zmniejsza swoją wielkość lub dochodzi do jej zaprogramowanej śmierci (apoptozy). Zaobserwowano także obumieranie naczyń włosowatych połączonych z komórkami tłuszczu.
Na skutek podskórnych iniekcji, dochodziło do znacznej redukcji białej tkanki tłuszczowej i szybkiej utraty masy ciała u małp. Jednocześnie poprawie ulegała insulinowrażliwość oraz dochodziło do obniżenia podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Pozwala to przypuszczać, że oryginalne tanie peptydy będą pomocne u osób z cukrzycą.

Dawkowanie peptydu Adipotide

W trakcie prowadzonych eksperymentów naukowcy codziennie podawali małpom podskórnie i domięśniowo peptydy Dawkowanie stopniowo zwiększano, obserwując wpływ otrzymywanej substancji na tkankę tłuszczową, a także parametry krwi i moczu oraz stan narządów. Okazało się, że optymalna dawka podskórna peptydomimetyku, po jego rozpuszczeniu w sterylnej wodzie destylowanej, wyniosła 0,43 mg/kg. Przypuszcza się jednak, że u ludzi bezpieczna dawka dobowa byłaby znacznie mniejsza, w granicach 0,025 mg/kg do 0,075 mg/kg. Po pewnym czasie stosowania peptydu konieczne będzie przeprowadzenie badań krwi i moczu. W razie ewentualnych odchyleń, niezbędne może okazać się dostosowanie dawki do indywidualnych potrzeb organizmu.

Prawidłowe przechowywanie peptydów

Peptydomimetyki przyjmują postać umieszczonego we fiolce proszku do sporządzania roztworu do iniekcji. Produkt po rozpuszczeniu może być przechowywany w temperaturze 4 stopni Celsjusza przez maksymalnie kilka tygodni. W stanie suchego proszku optymalna temperatura przechowywania wynosi około 20 °C

Adipotide – skutki uboczne

Peptydomimetyki stosowane w eksperymentach prowadzonych na zwierzętach wykazały niewielkie i w pełni odwracalne skutki uboczne. Są one związane przede wszystkim z uszkodzeniem nerek oraz zmienioną funkcją kanalików nerkowych. Te działania niepożądane były jednak w dużym stopniu uzależnione od dawki podawanej podskórnie substancji. W związku z tym można przypuszczać, że odpowiednie dostosowanie dawki ograniczy ten problem.

Małpy biorące udział w badaniu odczuwały również wzmożone pragnienie oraz w zwiększonej ilości oddawały mocz. W związku z tym peptydy Adipotide podawane w nadmiernej ilości mogą prowadzić do odwodnienia i zaburzeń elektrolitowej. Tym bardziej, że przeprowadzone eksperymenty wykazały, że podawanie peptydomimetyków prowadziło do obniżenia poziomu potasu i fosforu w surowicy krwi. Peptydy te mogą również zwiększyć stężenie kreatyniny, glukozy we krwi oraz białka i cukru w moczu. Zaobserwowano ponadto łagodne nudności.
W trakcie badań nie stwierdzono natomiast u zwierząt żadnych oznak zmęczenia, senności ani zaburzeń odżywiania. Początkowy profil lipidowy nie uległ istotnej zmianie, a także nie zaobserwowano stłuszczenia wątroby. Wyniki eksperymentów pozwalają przypuszczać, że produkt Adipotide będzie znacznie bezpieczniejszy dla ludzi niż dotychczas stosowane środki na redukcję tkanki tłuszczowej.

Gdzie kupić tanie peptydy?

Adipotide jest produktem eksperymentalnym, przeznaczonym obecnie do użytku badawczego i laboratoryjnego. Można kupić go tanio przez internet na stronie peptides sklep ten oferuje dyskretną dostawę pod wskazane miejsce. Peptydy te są sprzedawane w dawce 2 mg, 10 mg i 50 mg

OSTATNIO PRZEGLĄDANE