peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 SUPLEMENTYBACOPA MONNIERI 
WZÓR Z CMS:


49.00
Ilość
- +

BACOPA MONNIERI
BIOLAB

BACOPA MONNIERI

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 60 capsules x 500 mg 49 zł 49 zł
3 60 capsules x 500 mg 44 zł 132 zł
5 60 capsules x 500 mg 39 zł 195 zł

Bacopa Monnieri (Bakopa drobnolistna) znana jest z medycyny ajurwedyjskiej, zw swoich właściwości tonizującących układ nerwowy oraz poprawiających pamięć i zdolności poznawcze. Jest jednym z najpopularniejszych nadal jest chętnie stosowana w tych celach, jest jednym z popularniejszych adaptogenów. Bacopa ma właściwości wyciszające —relaksuje, uspokaja, obniża poziom stresu, może pozytywnie wpływać na jakość snu. Poza tym znana jest z korzystnego wpływu na mózg, ponieważ dzięki zawartym w niej substancjom aktywnym wspomaga regenerację układu nerwowego i wspomaga procesy odpowiedzialne za formowanie pamięci.

Jednym z najbardziej kluczowych efektów Bacopa Monnieri jest działanie przeciwlękowe i uspokajające. Efekty przeciwlękowe i przeciwdepresyjne były notowane w badaniach na gryzoniach, gdzie znacząco obniżała fizjologiczne skutki stresu, a przyjmowana na kilka dni przed stresorem, osłabiała ekspresję proteiny HSP70, który jest jednym z głównych markerów stresu wykorzystywanych w badaniach
Bakopa przywraca sprawność syntezy BDNF, poprawia istotnie pamięć (przy regularnej suplementacji), zwiększa poziom acetylocholiny poprzez inhibicję enzymu odpowiedzialnego za jej rozkład, działa antyepileptycznie i neuroprotekcyjnie, pozytywnie wpływa na układ GABA, ma potencjał antyoksydacyjny i działa ochronnie na śluzówkę żołądka.

Korzyści ze stosowania Bacopa Monnieri

Poprawa pamięci i funkcji poznawczych
Może zwiększać poziom serotoniny i GABA
Działanie przeciwlękowe, uspokajające i przeciwdepresyjne
Wspomaga regenerację układu nerwowego 
Podnosi poziom BDNF i poprawia samopoczcie
Działanie antyoksydacyjne i neuroprotkcyjne

Dawkowanie

500mg dziennie.

Większość pozytywnych efektów jest notowana po min. 2 miesiącach suplementacji.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE