peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYBPC- 157- capsules 
WZÓR Z CMS:


235.00
Ilość
- +

BPC- 157- capsules
BIOWELL

BPC- 157- capsules BPC- 157- capsules

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 20 capsules x 500mcg 235 zł 235 zł
5 20 capsules x 500mcg 225 zł 1125 zł
10 20 capsules x 500mcg 200 zł 2000 zł

BPC-157 to syntetyczny peptyd. Peptyd BPC157 to sekwencja aminokwasów o wzorze cząsteczkowym 98 atomów wodoru, 62 atomów węgla, 22 atomów tlenu i 16 atomów azotu.

Co to jest peptyd BPC 157?

BPC jest białkiem znajdującym się w kwasie żołądkowym. Po raz pierwszy odkryto go w latach 90. i od tego czasu jest produkowany syntetycznie jako 15-aminokwasowy fragment białka znanego jako BPC-157. BPC jest również znany ze względu na swój potencjał terapeutyczny. Nasz organizm naturalnie wytwarza BZT, aby chronić i leczyć jelita. Syntetyczna wersja funkcjonuje podobnie, ma jednak bardziej intensywne działanie.

Jak działa BPC 157?

Naukowcy przeprowadzili kilka badań z wykorzystaniem BPC-157 na gryzoniach. Badania te udowodniły jego ochronne działanie na żołądek i jelita. Co więcej, naukowcy odkryli, że skutki BPC 157 obejmują również łagodzenie wrzodów żołądka, stanów zapalnych, gojenie kości i stawów oraz uszkodzenia narządów. Istnieją nawet dowody na to, że BPC 157 ma pewien wpływ na mózg. Według badań BPC 157, wspomaga gojenie zarówno mięśni, jak i ścięgien poprzez inicjowanie tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dlatego BPC 157 jest stosowany do leczenia skaleczeń, ran i innych urazów ciała. Ponadto BPC-157 może również wpływać na aktywność neuroprzekaźników, takich jak dopamina i serotonina, co czyni go potencjalnym lekiem łagodzenia lęku, depresji i napadów padaczkowych. Wreszcie BPC-157 prowadzi do zwiększonej produkcji tlenku azotu (NO), który obniża ciśnienie krwi i niweluje skutki wysokiego poziomu potasu.

Jakie zalety ma BPC 157 ?

Peptyd bpc-157 jest pochodną białka znajdującego się w żołądku i jest najczęściej stosowany w leczeniu różnych schorzeń i zaburzeń żołądkowych. Na przykład może pomóc w leczeniu wrzodów, przetok i stanów zapalnych, takich jak zapalenie stawów. Efekty BPC-157 obejmują również utratę wagi, szybszą regenerację i zwiększoną masę mięśniową. Oprócz tego zalety BPC-157 obejmują:

• Zwiększona masa mięśniowa i tempo budowy mięśni
• Poprawiony metabolizm i efekty odchudzania
• Szybszy powrót do zdrowia po kontuzji i ćwiczeniach
• Poprawa pamięci i funkcji mózgu
• Pozbycie się niektórych alergii
• Zwiększone neuroprzekaźnictwo GABA
• Wzrost i gojenie mięśni

Badanie na szczurach z urazami ścięgna Achillesa wykazało, że zastrzyki BPC -157 pomogły w pełni, błyskawicznie wygoić ścięgna. Wyniki BPC-157 obejmują również równoważenie ciśnienia krwi. U szczurów z nadciśnieniem indukowanym chemicznie leczenie BPC 157 obniżało ciśnienie krwi. Szczury leczone L-argininą, która znacząco obniżała ciśnienie krwi, wykazywały podwyższone ciśnienie krwi po wstrzyknięciu BPC -157. W opublikowanych badaniach naukowych wykazano, że BPC -157 jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit (IBD). U myszy z oparzeniami kremy BPC- 157 przyspieszały proces gojenia. Wysoka dawka BPC- 157 zwiększała również gojenie u szczurów leczonych jednocześnie kortykosteroidami. Dodatkowo BPC -157 pomógł leczyć rany u szczurów i myszy. Badania pokazują, że użycie BPC- 157 działa również u szczurów z cukrzycą. Co więcej, zastrzyki BPC-157 przyspieszyły również gojenie złamanych kości u królików.

Badania pokazują też antydepresyjne właściwości BPC-157. Zestresowane szczury wykazywały większą mobilność w krótszym czasie niż w przypadku innych leków na depresję. Badania pokazują, że zastrzyki z BPC 157 pomogły leczyć wrzody żołądka u szczurów. Ponadto chronił jelita badanych przed uszkodzeniem przez toksyny, takie jak alkohol. Pomógł również wyleczyć przetoki przewodu pokarmowego. Badania kliniczne wykazały, że podawanie BPC 157 może zmniejszyć stan zapalny u szczurów z zapaleniem stawów i wrzodami żołądka. U pacjentów z zapaleniem przełyku peptyd ten również zmniejszał stan zapalny. Stosowanie proszku lub zastrzyków BPC-157 przez kilka dni lub tygodni znacznie poprawi problematyczne stawy. Tymczasem niedawne badanie dokumentuje zdolność peptydu do przyspieszania gojenia tkanek miękkich w układzie mięśniowo-szkieletowym. Neutralizuje również toksyczność NLPZ, takich jak aspiryna, która jest często stosowana w celu łagodzenia bólu.

Jakie jeszcze właściwości ma BPC-157?

Jakość (i ilość!) snu ma kluczowe znaczenie dla regeneracji mięśni i regeneracji po ciężkim treningu lub kontuzji. Chociaż nie jest to poparte badaniami naukowymi, wielu użytkowników potwierdza pozytywne działanie BPC-157 w tym zakresie. BPC 157 wpływa na szybkie przywrócenie przezroczystości rogówki. Dlatego krople do oczu BPC 157 mogą być niezwykle skuteczne w leczeniu urazów rogówki. Sześć badań podkreśla wpływ BPC-157 na choroby wątroby i jego zdolność do przeciwdziałania niektórym z nich. Inne badanie wykazało jego działanie hepatoprotekcyjne.

Jak przechowywać BPC 157

Najlepiej przechowywać peptyd BPC 157 w lodówce. Utrzymywanie BPC w niskiej temperaturze pomoże przedłużyć jego okres przydatności do spożycia. Kapsułki doustne BPC 157 nie muszą być przechowywane w lodówce, ale powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Czy stosowanie BPC-157 może powodować efekty uboczne?

W trakcie badań nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych peptydu BPC 157. Szacuje się, że potencjalne skutki uboczne obejmują ból i zaczerwienienie, bóle głowy, nudności i zawroty głowy. Peptyd BPC-157 jest ogólnie bardzo dobrze tolerowany przez większość ludzi, gdy stosowany jest w zalecanych dawkach do 500 mcg, Zalecane dawkowanie BPC-157 to 200 mcg raz dziennie w celach leczniczych.

Praktycznie nie ma zgłoszonych skutków ubocznych BPC-157 w literaturze i badaniach. Najczęstsze skutki uboczne BPC-157 dzielą się na dwie kategorie: 1) te związane z formą podawania suplementu oraz 2) skutki uboczne samego suplementu.

W pierwszej kategorii skutki uboczne związane z podawaniem są zazwyczaj wynikiem formy podawania, a z samym lekiem. Na przykład większość leków opartych na wstrzyknięciach może powodować zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie, podrażnienie, zasinienie lub inne reakcje skórne w miejscu wstrzyknięcia. W przypadku tabletek nie występują tego typu komplikacje. Druga kategoria skutków ubocznych to skutki działania samego suplementu, poprzez mechanizmy działania w organizmie. Najczęstsze skutki uboczne BPC-157 w tej kategorii są związane z układem pokarmowym i obejmują:

• Mdłości
• Biegunka
• Wzdęcia

Zwykle są one łagodne i sporadyczne. Inne skutki uboczne BPC-157 mogą obejmować:

• Uderzenia gorąca lub zimna
• Zawroty głowy
• Zmęczenie
• Ból głowy

Istnieje również kilka rzadkich, lub czysto teoretycznych skutków ubocznych BPC-157, które do tej pory nie pojawiły się w anegdotycznych raportach lub badaniach. Są to jednak możliwe, biorąc pod uwagę mechanizmy działania lub ścieżki działania suplementu, dlatego warto je odnotować. Podobnie, jak w przypadku każdego leku lub leczenia, zawsze zaleca się przestrzeganie wskazówek dotyczących dawkowania od lekarza przepisującego lek i stosowanie najniższej skutecznej dawki wymaganej do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Wyższe dawki są zwykle skorelowane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, niekoniecznie powodując zwiększone działanie. Te skutki uboczne BPC-157 mogą obejmować:

• Możliwość rozwoju raka lub guza.
• Wiadomo, że BPC-157 powoduje zmiany ciśnienia krwi. Zazwyczaj ma działanie stabilizujące – podnosząc niskie ciśnienie krwi lub obniżając wysokie ciśnienie krwi – na podstawie przeprowadzonych badań. Ponieważ jednak ma wpływ na ciśnienie krwi, możliwe są negatywne zmiany, np. podwyższenie lub obniżenie niskiego ciśnienia krwi – u niektórych osób, zwłaszcza jako mechanizm działania tego konkretnego efektu BPC-157 nie jest dobrze poznany.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE