peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYBPC- 157 
WZÓR Z CMS:


215.00
Ilość
- +

BPC- 157
Nouveaux

BPC- 157 BPC- 157

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 20 mg 215 zł 215 zł
2 20 mg 210 zł 420 zł
3 20 mg 205 zł 615 zł
4 20 mg 200 zł 800 zł
5 20 mg 195 zł 975 zł

BPC-157- Nouveaux- tłumaczenie ulotki dołączonej do produktu

Opis

Białko BPC-157 jest zbudowane z 15 aminokwasów i jest częścią łańcucha białkowego zwanego BPC, które jest izolowane z soków żołądkowych zwierząt.

To białko znane jest ze zdolności poprawy funkcji trawiennych.

Łagodzi ono funkcje trawienne, chroniąc śródbłonek, który pokrywa wewnętrzną powierzchnię pęcherzyków krwi. Działa na proces angiogenezy, który pomaga tworzyć nowe naczynia krwionośne. 

Badania łączą również białko BPC-157 z właściwościami przeciwzapalnymi (badania na zwierzętach), peptyd reguluje i kontroluje także przepływ krwi w przewodzie pokarmowym.

BPC-157 jest sterylnym, białym, liofilizowanym proszkiem przeznaczonym do wstrzyknięć podskórnych lub domięśniowych, po rozpuszczeniu w jałowej wodzie.

Mechanizm działania

Podczas laboratoryjnych badań na szczurach udowodniono, że przyśpiesza gojenie się mięśni czworogłowych, ponieważ sprzyja także szybszemu gojeniu się ścięgien Achillesa, uszkodzonej tkanki mięśniowej i zmiażdżonej tkanki mięśniowej. Pomaga również w regeneracji zerwanych mięśni.

BPC-157 wspomaga gojenie kości i leczenie uszkodzeń więzadeł. Ponadto wydaje się chronić narządy i zapobiegać wrzodom żołądka. Skutków ubocznych w badaniach na ludziach (do tej pory) nie wykryto.

Uważa się również, że BPC zmniejsza ból w uszkodzonych obszarach. Ci, którzy cierpią z powodu zwichnięć, czy uszkodzenia mięśni, mogą odnieść korzyść z leczenia tym peptydem, gdy zostanie on zatwierdzony do stosowania u ludzi – ten peptyd podlega klasyfikacji medycyny regeneracyjnej.

Jeśli chodzi o jego zdolność do leczenia i zapobiegania chorobom wrzodowym, działa leczniczo na wrzody żołądka u tych, którzy nadużywali leków typu NSAID. Leki te nie są sterydowymi lekami przeciwzapalnymi i są klasyfikowane jako leki przeciwbólowe.

W badaniach klinicznych zbadano zdolność tego peptydu do pomocy myszom laboratoryjnym w szybszym gojeniu się oparzeń skóry. Peptyd podawano miejscowo lub drogą iniekcji, co pomogło wyleczyć oparzenia u myszy laboratoryjnych. Oparzenia te były głębokimi częściowymi oparzeniami skóry i obejmowały 20% ciał myszy.

Ponadto badania kliniczne wykazują, że BPC-157 ma zdolność leczenia pewnych rodzajów uszkodzeń narządu wątroby, które są wywoływane przez nadużywanie alkoholu. Jest nietoksyczny i sprzyja zdrowiu wątroby bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych.

Jeśli chodzi o gojenie się ran, białko działa na szeregu tkanek: od narządów mięśni i więzadeł, przez skórę do ścięgien. Z badań wynika, że gojenie tkanki odbywa się w bardzo krótkim czasie.

BPC-157 działa bez zakłócania funkcji innych systemów, w tym systemów dopaminowych i prostaglandyn, jak również somatosensorycznego układu nerwowego.

Działania niepożądane

Białko BPC-157 jest generalnie bardzo dobrze tolerowane, gdy podawane jest w rekomendowanych dawkach, nie częściej niż dwa razy dziennie.

Instrukcja podawania

Zastrzyk podawać do warstwy podskórnej, która obejmuje tkankę tłuszczową (tłuszcz) – jak na rysunku:

Jeśli używasz strzykawek insulinowych, które mają krótkie igły, będziesz musiał wejść w skórę pod kątem 90 stopni do skóry.

Dozowanie

Rekomendowana dawka BPC-157:

- 200 mikrogramów dziennie do celów leczniczych
- od 400 do 1000 mikrogramów, podawanych w dwóch dawkach dziennie, gdy problem jest poważniejszy

Przechowywanie

- produkt może być użyty do trzech lat od daty produkcji
- po przygotowaniu może być przechowywany przez maksimum 14 dni w lodówce
- fiolki przechowywać we właściwej pozycji
- przechowywać w lodówce, w opakowaniu i chronić przed światłem
- przez maksimum jeden miesiąc może być przechowywany w temperaturze pokojowej

TEN PRODUKT JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO CELÓW BADAWCZYCH
 

Co to jest BPC- 157?

BPC 157 to peptyd wyizolowany z soku żołądkowego człowieka. BPC 157 to także mocny stymulator czynnika VEGF. Ma on bardzo silnie działania aktywujące tworzenie się naczyń krwionośnych. Jest on pomocny przy wszelkich chorobach neurodegeneracyjnych, kontuzjach sportowych czy ogólnie problemami z jelitami. Sam peptyd to sekwencja aminokwasów. I jest on produkowany przez organizm w kwasach trawiennych, gdzie jest stosowany do ochrony oraz naprawy jelit. W tym przypadku dostajemy ten peptyd w bardzo silnej dawce, która ma wiele pozytywnych oddziaływań na organizm.

Jakie konsekwencje ma stosowanie peptydu BPC- 157?

Samo stosowanie BPC 157 przyspiesza gojenie się po operacjach i kontuzjach. Dodatkowo promuje angiogenezę, czyli wzrost naczyń krwionośnych oraz przyspiesza przepływ krwi. Pobudza czynnik VEGFR2, aktywuje eNOS. Inne badanie potwierdza, że jego właściwości do angiogenezy polegają na aktywacji czynnika VEGF. Przeciwdziała też nadmiarowi magnezu. Doustne podawanie BPC 157 w pełni goi przetokę odbytniczo-pochwową, co zostało potwierdzone u zwierząt. Goi zespolenia jelitowe, zapalenia przełyku i żołądka oraz problemy z poprawnym funkcjonowaniem zwieraczy. Alkohol zwiększa ciśnienie krwi i uszkadza wątrobę zaś BPC 157 odwraca niekorzystne skutki alkoholu to znaczy zmniejsza ciśnienie oraz stabilizuje funkcje wątroby. Jest środkiem uspokajającym po reakcji szokowej organizmu. Może też złagodzić ostry wrzód żołądka. Obniża AST i ALT wątroby i chroni ją, a także żołądek przed niszczycielskim wpływem alkoholu, a także działa przeciwzapalnie w przypadku stanów zapalnych jelit. Badania na zwierzętach wykazały, że znacząco przyspiesza gojenie się rogówki. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ścięgien oraz mięśni i kości. Przyspiesza gojenie się ścięgna Achillesa, zwiększa wytwarzanie kolagenu typu 1 i ma działanie przeciwzapalne. Regeneruje błonę śluzową żołądka i przyśpiesza regeneracje skóry . Może być pomocny w przypadku zespołu krótkiego jelita. Utrzymuje integralność śluzówki jelit, leczy choroby przyzębia, wątrobę i trzustkę, wspiera gojenie się ran i tkanek. Stymuluje geny EGR-1, NAB2 i FAK oraz pobudza ścieżkę JAK-2. Moduluje układ serotonergiczny oraz dopaminergiczny. Posiada funkcje neuroprotekcyjną ochraniając neurony somatosensoryczne. W przypadku nadmiaru potasu w organizmie może nam uratować życie. Usuwa bowiem związane z tym stanem zaburzenia rytmu serca, regeneruje mięśnie szkieletowe po urazie, eliminuje przykurcze nóg i przeciwdziała obrzękom mięśni. Chroni też śródbłonek oraz pełni funkcje organoprotekcyjne względem nerek, trzustki oraz płuc. Może przynosić korzyści w przypadku refluksowego zapalenia przełyku, a niektóre badania sugerują, że ma właściwości antydepresyjne i może regulować poziomy GABA. Na koniec przyspiesza gojenie się poparzeń, obniża syntezę 5HT i może być skuteczny w przypadku leczenia ran w tym i stopy cukrzycowej, a także pobudza kinaze Janus, zwiększa poziomy hormonu wzrostu i bada się pod kątem leczenia stwardnienia rozsianego oraz problemów związanych z nietrzymaniem moczu wywołanym stresem. Przyspiesza gojenie się wrzodów i może być stosowany w przypadku stanów zapalnych jelit oraz wykazuje pozytywne właściwości w przypadku IBD i może leczyć stany zapalne przełyku, oraz zapalenia trzustki. Chroni przed toksycznością paracetamolu.

Jak stosować BPC- 157?

Sam środek należy na początku rozmieszać w wodzie bakteriostatycznej. Nie wolno go wstrząsać ani mieszać zbyt agresywnie. Raczej pozwolić, żeby substancja sama rozcieńczyła się w wodzie. Gdy butelka 5 mg BPC-157 jest pełna, należy z niej odciągnąć dawkę, która jest zalecana przez producenta i wstrzyknąć domięśniowo. Sama dawka nie powinna przekraczać dwóch iniekcji po dwieście pięćdziesiąt mcg środka. Całość należy podawać rano oraz wieczorem.

Jakie są skutki uboczne stosowania BPC- 157?

Peptyd nie może być stosowny u osób, u których nadmierna angiogeneza już może trwać, czy też u ludzi z nadzwyczaj aktywną infekcją bakteriom bartonella, która sama pobudza czynnik VEGF. Pod żadnym pozorem środek nie może być stosowany u osób, które cierpią z powodu chorób naczyniowych lub domyślają się czy też chorują na jakąkolwiek chorobę nowotworową. Podanie tego peptydu przy chorobie nowotworowej może pogorszyć nasz stan zdrowia, a także spowodować śmierć. Sam środek nie jest przeznaczony dla osób niepełnoletnich oraz chorych. Nie wolno go też bez wcześniejszych konsultacji stosować w przypadku osób, które są chore na serce, cierpią z powodu nadciśnienia lub są w stanie leczenia choroby układu sercowo – naczyniowego. W trakcie przyjmowania środka nie powinniśmy w żaden sposób spożywać alkoholu i tym bardziej stosować narkotyków. Środek ten nie może być traktowany jako zamiennik zdrowej, zbilansowanej diety. Przy iniekcjach należy zachować właściwą ostrożność. Nie wolno nam wykonywać zastrzyków, strzykawkami oraz igłami, które nie należą do nas i były wcześniej przez kogoś wykorzystywane. Wszystkie zastrzyki wykonujemy tylko za pomocą sprzętu, który został przez nas osobiście zakupiony w aptece.

 

BPC 157- działanie i skutki uboczne stosowania peptydu 

BPC-157 jest wyizolowanym peptydem z soku żołądkowego człowieka. Można go również znaleźć w skórze i wątrobie. Sam peptyd składa się aż z piętnastu aminokwasów i jest współczesną rewelacją na rynku.

Działanie peptydu BPC 157

Samo powstanie peptydu BPC-157 związane było z chęcią poszukiwania skutecznego środka na leczenie problemów układu trawiennego: wrzodów żołądka, stanów zapalnych jelit, choroby Leśniowskiego - Crohna, czy powrotu do sprawności jelit po zakażeniach drożdżowych. W miarę badań okazało się jednak, że peptyd ten ma inne właściwości i jest w stanie zbawiennie działać w przypadku regeneracji stawów, naderwać czy zerwań mięśni. BPC-157 przyczynia się do aktywacji hormonu wzrostu, czynników IGF, TGF, PDGF, czy VEGF. Efektem tego jest skuteczny w zakresie działania przeciw wrzodom w górnym, jak i dolnym odcinku przewodu pokarmowego i to bez objawów ubocznych. Wykazano również, że współdziałając z układem NO, zapewnia ochronę śródbłonka i działanie angiogenne, nawet w poważnie upośledzonych stanach. Z kolei badania na zwierzętach udowodniły, że peptyd szczególnie wspomaga gojenie zespoleń jelitowych, odwróconego zespołu krótkiego jelita i gojenia przetok.

Zalety stsowania peptydu BPC 157

Peptyd BPC-157 jest szczególnie chętnie wykorzystywany przez sportowców oraz kulturystów, którzy są szczególnie narażeni na wszelkie kontuzje związane z mięśniami i stawami. BPC 157 znany jest z bardzo szybkiego i profesjonalnego gojenia stawów, a także ścięgien i więzadeł. BPC 157 udowodnił swoją skuteczność przy leczeniu rozdartych mięśni czworogłowych, oderwanego ścięgna Achillesa, mięśni, które zostały uszkodzone lub zmiażdżone, a także, kiedy trzeba dojść do zdrowia po tak zwanych łzach mięśniowych. To nie jedyne jednak zastosowanie tego peptydu. Może on pomóc przy szczególnie poważnych uszkodzeniach wątroby po długotrwałym przewlekłym narażeniu na alkohol. W badaniach klinicznych nie zaobserwowano żadnych działań niepożądanych w tym przypadku. Peptyd BPC 157 leczy też rany we wszystkich badanych obszarach, w tym narządach wewnętrznych, mięśniach, więzadłach, ścięgnach, skórze czy wewnętrznych ranach po operacji. Wspomaga też przeżywalność komórek oraz migracje komórek w zerwaniu ścięgna. We wszelkich badaniach przeprowadzonych na zwierzętach wykazuje pozytywny wpływ na leczenie chorób przyzębia. Przeciwdziała też nadmiarowi magnezu w organizmie. W przypadku badań na szczurach. Doustne podawanie BPC 157 w pełni goiło przetoke odbytniczo-pochwową. BPC 157 niweluje też kardiotoksyczność bupiwakainy oraz goi zespolenia jelitowe, zapalenia przełyku i żołądka oraz pozytywnie wpływa na problemy z poprawnym funkcjonowaniem zwieraczy. Ma działanie uspokajające w przypadku reakcji szokowych, przyśpiesza gojenie rogówki, a także obniża AST i ALT wątroby. Zwiększa wytwarzanie kolagenu typu 1 i ma działanie przeciwzapalne. Utrzymuje integralność śluzówki jelit, wspomaga trzustkę, wspiera gojenie się ran i tkanek. Stymuluje geny EGR-1, który jest odpowiedzialny między innymi za pobudzanie formowania się międzykomórkowego kolagenu i czynników wzrostu. Wspomaga wzrost NAB2 i FAK oraz pobudza ścieżkę JAK-2. Moduluje układ serotonergiczny oraz dopaminergiczny. Posiada funkcje neuroprotekcyjną ochraniając neurony somatosensoryczne. Wedle niepotwierdzonych badań wspomaga nas w przypadku wystąpienia nadmiaru potasu w organizmie, co związane jest z zaburzeniami rytmu serca. Regeneruje mięśnie szkieletowe po urazie, eliminuje przykurcze nóg i przeciwdziała obrzękom mięśni. Może nam też pomóc w przypadku refluksowego zapalenia przełyku. Ma właściwości antydepresyjne i może być skuteczny w przypadku leczenia ran w tym i stopy cukrzycowej. Pobudza kinazę Janus, zwiększa poziomy hormonu wzrostu, wykazuje pozytywne właściwości w przypadku występowania syndromu jelita drażliwego, może być pomocny przy leczeniu stwardnienia rozsianego oraz niwelować problem z nietrzymaniem moczu wywołanym stresem. Chroni także przed toksycznością paracetamolu, względem jelit oraz przyśpiesza gojenie się nerwów po ich uszkodzeniach.

Dawkowanie peptydu BPC 157

Dawkowanie można stosować w sposób zróżnicowany. Najczęściej jest to dawka od dwustu pięćdziesięciu do ośmiuset miligramów dziennie. Powinna ona oczywiście zostać podzielona na mniejsze porcje z racji na krótki okres półtrwania. Najkorzystniej jest to rozłożyć na przykład na dwie dawki po dwieście pięćdziesiąt miligramów. Peptyd można podawać doustnie, jak też za pomocą wstrzykiwania. Po około dwóch do czterech tygodni stosowania BPC-157 powinniśmy zauważyć znaczną poprawę, jeśli chodzi o stany zapalane. Szybkość leczenia jest tutaj związana z poszczególną kondycją danego organizmu i jest kwestią dość indywidualną. Kuracje powinny trwać nie dłużej niż trzy miesiące, po czym powinna nastąpić przynajmniej czterotygodniowa tygodniowa przerwa. Wedle ostrożnych szacunków, samo wykorzystanie BPC-157 pozwala na dwukrotne skrócenie czasu leczenia, w stosunku do procesu przy wykorzystaniu tradycyjnych środków.

Stosowanie peptydu BPC 157

Samo zastosowanie BPC-157 jest stosunkowo proste. Musimy rozcieńczyć peptyd z niewielką ilością wody. Robi się to za pomocą dwóch mililitrów wody Bac, czyli dwóch strzykawek insulinowych o pojemności jednego mililitra. Samo stosowanie peptydu nie powoduje szczególnych skutków ubocznych. Przy jego wykorzystaniu nie zaleca się stosowania równolegle l-argininy, gdyż peptyd BPC-157 może kolidować z tlenkiem azotu, który jest przez argininę pobudzany. Wtedy jego oddziaływania na integralność śluzówki żołądka będzie niewłaściwe i oznacza też wpływ na ciśnienie krwi. Sam środek na tle innych podobnych produktów jest stosunkowo tani. Możemy go już kupić za cenę dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu dolarów. Taka dawka powinna nam starczyć nawet na dwadzieścia pięć dni. Podobnie jak w przypadku innych peptydów, także BPC-157 należy przechowywać z dala od promieni słonecznych w ciemnym i chłodnym miejscu. Maksymalny czas jego przechowywania to dziesięć tygodni. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj lodówka, gdzie peptyd można przechowywać nawet do sześciu miesięcy. Środek ten powinien być też niedostępny dla osób niepełnoletnich, które nie mogą stosować BPC-157. W razie jakichkolwiek powikłań lub w przypadku pojawienia się skutków ubocznych należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub też farmaceutą i oczywiście zaprzestać stosowania peptydu. Z lekarzem trzeba także porozmawiać, kiedy cierpimy na przewlekłą chorobę i stosujemy regularnie leki. Musimy się wtedy upewnić, że zastosowanie BPC-157 nie wpłynie na ich działanie, lub odwrotnie, leki nie spowodują ubocznych konsekwencji działania samego peptydu. Dla uniknięcia jakichkolwiek konsekwencji w zakresie naszego stanu zdrowia należy również dokładnie sprawdzić miejsce, w którym zamierzamy kupić peptyd. Najbardziej wskazane są renomowane sklepy internetowe, które cieszą się dobrą opinią wśród kupujących. Przed zakupem warto wpisać nazwę sklepu w dowolną wyszukiwarkę i sprawdzić, czy jego właściciel nie jest znany choćby z faktu sprzedawania swoim klientom podrobionych produktów.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE