peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYBromantan 

Bromantan

Bromantan ENDOGENIC

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 30 capsules x 50 mg 299 zł
239.2 zł
299 zł
239.2 zł

Bromantan SEMAX POLSKA

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 60 capsules x 25 mg 150 zł 150 zł
3 60 capsules x 25 mg 145 zł 435 zł
5 60 capsules x 25 mg 140 zł 700 zł

Bromantan- opis peptydu, zastosowanie i sposób dawkowania

Bromantan to rosyjska substancja farmaceutyczna opracowana pod koniec lat 80. XX wieku, która posiada dość unikatowe połączenie działania pobudzającego, jak i przeciwlękowego. Gdzie większość stymulantów zazwyczaj powoduje nasilone odczuwanie lęków, szczególnie w większych dawkach. Badanie przeprowadzone na ludziach wykazało zdolność bromantanu do poprawy wytrzymałości i zdolności do pracy w stresujących i intensywnych warunkach. Bromantan jest chemiczną pochodną adamantanu, oraz krewniakiem amantadyny i memantyny. We wschodnim lecznictwie wykorzystywany był do leczenia neurastenii. Niegdyś stosowany również przez żołnierzy sowieckiej armii, by poprawić ich możliwości fizyczne i psychiczne oraz skrócić czas regeneracji po wysiłku. Ze względu na specyficzne działanie i możliwość zwiększania odporności na warunki stresowe, określany jest niekiedy mianem aktoprotektora lub syntetycznego adaptogenu. Podstawą ku temu jest stwierdzenie korzystnego wpływu na aktywność fizyczną podczas niesprzyjających warunków, m.in. niskiej dostępności tlenu i skrajnych temperatur. Działanie stymulujące i możliwość podnoszenia wydolności sportowej sprawiły, że bromantan znajduje się na liście substancji zakazanych przez WADA (światowa organizacja antydopingowa) w sekcji S6 – stymulanty.

Bromantan stymuluje neuroplastyczność w hipokampie. Zauważono, że ma zdolność do przekształcania STP (short-term potentiation) w LTP (long-term potentiation), a efekt ten trwa przez około 6 h od przyjęcia. Wpływa również na działanie wielu kaskad reakcji wewnątrz komórkowych, ale też na wzrost ekspresji genów kodujących czynniki neurotroficzne: BDNF i NGF, które znamy z działania neuroprotekcyjnego, regenerującego neurony o kiepskiej kondycji oraz z pozytywnego wpływu na samopoczucie. Dzięki tym działaniom Bromantan wspomaga naukę i zapamiętywanie. Za wpływ na redukcję lęków najprawdopodobniej odpowiada też wzmocnienie transmisji w neuronach GABA. U myszy z wywołanym modelem depresji zauważono, że bromantan powodował obniżenie stężeń cytokin prozaplanych. 

Efekty działania Bromantanu

Wpływa na wzrost syntezy dopaminy, gdzie inne stymulanty korzystają tylko ze zgromadzonych już jej zapasów
Stymulacja – nienachalna i łagodna względem tego, co oferują inne typowe stymulanty
Zmniejsza lęki, nie powoduje rozdrażnienia
Wpływa na dobre samopoczucie
Poprawia funkcje kognitywne i zdolność zapamiętywania
Wzrost motywacji
Podnosi libido
Poprawa zdolności wysiłkowych
Przyspieszenie regeneracji organizmu po ciężkim wysiłku
Redukcja uczucia zmęczenia
Długie i bardziej stabilne działanie
Nie powoduje uzależnienia, rzadko występują skutki uboczne, raczej nie buduje tolerancji
Spełnia definicję leku nootropowego
Ma działanie adaptogenne.
Wykazuje działanie antyoksydacyjne 
Pobudza cytochrom P450 przez co zwiększa zdolności organizmu(wątroby) do detoksu

Dawkowanie bromantanu

Standardowe dawki bromantanu mieszczą się w zakresie 50-200mg na porcję. 
Bromantan bardzo sprawnie przekracza barierę krew-mózg. Działanie wzrasta w ciągu 1,5-2 h po przyjęciu, a następnie utrzymuje się nawet 8-12 h, a przynajmniej według literatury. 
Warto zauważyć, że tempo absorpcji u kobiet jest znacznie szybsze, niż u mężczyzn. Oznacza to, że kobiety szybciej zauważą pierwsze efekty działania. Bromantan jest mocno lipofilną substancją, co oznacza, że należy go przyjmować z tłuszczami!!
Z oczywistych względu należy zachować wysoką ostrożność przy łączeniu z wszelkimi innymi środkami, które wpływają na wzrost dopaminy i innych monoamin, w szczególności uwzględniając w to leki przeciwdepresyjne.