peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 AMINOKWASYEXTREME PUMP 2 
WZÓR Z CMS:


159.00
Ilość
- +

EXTREME PUMP 2
BIOLAB

EXTREME PUMP 2

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 225 mg/ 1ml 159 zł 159 zł
3 225 mg/ 1ml 154 zł 462 zł
5 225 mg/ 1ml 149 zł 745 zł

EXTREME PUMP 2 to ulepszona wersja EXTREME PUMP dodatkowo wzbogacona o lizynę i glicynę by jeszcze skuteczniej wspierać metabolizm i nasilać syntezę tlenku azotu.

L-Arginina 50 MG – Arginina jest produkowana przez organizm w ilości niezbędnej dla pokrycia jego codziennych potrzeb, ale niedostatecznej dla uzyskania dodatkowych korzyści. Aminokwas ten odpowiada za produkcję tlenku azotu (NO), co wspomaga rozluźnienie i rozszerzenie ścian naczyń krwionośnych, a to z kolei przyczynia się do wzmożenia przepływu krwi, a wraz z nią tlenu i składników odżywczych do mięśni. Jako jeden ze składników cyklu mocznikowego wspomaga usuwanie amoniaku z organizmu, co stanowi sposób na oczyszczanie ustroju ze zbędnych metabolitów wtórnych. Arginina uczestniczy w procesie produkcji melaniny, przez co pozytywnie wpływa na włosy, skórę. Arginina wykazuje pozytywne działanie na sferę seksualną tj. poprawia sprawność seksualną. Może wywierać również pozytywny wpływ na sen, prawdopodobnie poprzez regulowanie ciśnienia tętniczego krwi i regulacje wspomnianego już cyklu mocznikowego. Arginina wywiera pozytywny wpływ na poziom hormonu wzrostu oraz może zwiększać wrażliwość na insulinę. Ma działanie przeciwutleniające, pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu, poprawia również sprawność psychoruchową. 

L-Ornityna 50mg – Ornityna jest produkowana w naszym organizmie w celu usuwania zbędnych produktów przemiany materii w wątrobie. Stosowana jest w formie suplementu wspomagającego regenerację wątroby, poprawiającego jakość snu oraz wydolność sportowców. L-ornityna bierze udział w dwóch procesach: syntezie mocznika i syntezie glutaminianu. Oba te procesy mają miejsce w wątrobie. Cykl ornitynowy, znany również jako cykl mocznikowy zachodzi w mitochondriach i cytoplazmie komórek tego narządu i jest ściśle powiązany z cyklem Krebsa. Jego celem jest przemiana szkodliwego amoniaku pochodzącego z azotu białkowego w nietoksyczny mocznik i wydalenie go z organizmu. W cyklu biorą udział trzy aminokwasy: ornityna, cytrulina i arginina, czyli wszystkie zawarte w EXTREME PUMP. Brak któregokolwiek z wymienionych aminokwasów powoduje zaburzenia w odtruwaniu organizmu z amoniaku i oczyszczaniu wątroby. Badania sugerują, że przyjmowanie ornityny doustnie przed treningiem u niektórych osób może zmniejszyć zmęczenie i poprawić wyniki sportowe, takie jak szybkość, siła i moc. Dodatkowo przyjmowanie ornityny w połączeniu z argininą wydaje się poprawiać siłę u osób podnoszących ciężary. Potwierdzono również to, że ornityna wpływa pozytywnie na sen i jego jakość. Ornityna może więc zostać wykorzystana jako jeden z elementów profilaktyki chorób krążenia i ochrony wątroby przed szkodliwymi zatruciami. Warto również wspomnieć, że ma właściwości obniżające kortyzol, ponadto minimalizuje napięcia psychofizyczne i usprawnia pracę układu pokarmowego

L-Cytrulina 50mg– Odgrywa wiele ważnych funkcji w organizmie, ale w przeciwieństwie do niektórych aminokwasów nie jest wykorzystywany do budowy białek. Ma on jednak niebagatelną rolę w cyklu mocznikowym, który odpowiada za usunięcie z naszego organizmu szkodliwych związków (choćby amoniaku). Końcowym produktem tego cyklu jest mocznik, który wydalany jest wraz z moczem. Cytrulina podnosi poziom tlenku azotu przez wpływa na rozszerzenia naczyń krwionośnych i podobnie, jak arginina, przyczynia się do wzmożenia przepływu krwi, a wraz z nią tlenu i składników odżywczych do mięśni. Cytulina wykazuje pozytywne działanie na sfere seksualną tj. poprawia sprawność seksualną. Cytrulina redukuje uczucie zmęczenia i bolesność mięśniową, może poprawiać wytrzymałość mięśni podczas wykonywania wysiłku fizycznego oraz redukuje ilość kwasu mlekowego. Ponadto podnosi poziom ATP i przyspiesza jego resyntezę o 20%. Warto również zwrócić uwagę na takie funkcje cytruliny jak: ograniczenie wydalania z organizmu wapnia, magnezu potasu i sodu, redukcja rozpadu tkanki mięśniowej oraz usprawnienie metabolizmu. 

Lizyna 50mg – L-lizyna należy do grupy aminokwasów egzogennych, czyli takich, które muszą być dostarczone wraz z pożywieniem, ponieważ nie są syntezowane przez nasz organizm. Lizyna stanowi budulec białek, między innymi w mięśniach, ścięgnach i kościach. Przyspiesza przyrost masy mięśniowej oraz regenerację uszkodzonych tkanek. Z tego względu jest kluczowa w okresie wzrostu, oraz u osób aktywnych fizycznie. Zalecana jest w rekonwalescencji po urazach, przeciążeniach mięśni, a także u osób wracających do uprawiania sportu po przebytej kontuzji.  Ponadto Lizyna chroni przed miażdżycą, wzmacnia pracę układu immunologicznego, uczestniczy w produkcji hormonów, przeciwciał, enzymów, zwiększa absorbcję wapnia w jelicie cienkim, bierze udział w metabolizmie tłuszczów warunkując produkcje L-karnityny, korzystnie wpływa na koncentrację umysłową, podnosi poziom energii, może być pomocna w walce ze stresem i stanami lękowymi. Aminokwas ten wraz z innymi antyoksydantami, zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych.  Ciekawą właściwością lizyny jest to, że zwiększa siłę mięśni oraz wspomaga metabolizm glukozy, tak więc może stabilizować jej poziom we krwi. 

Glicyna 25mg –  Glicyna to najprostszy ze standardowych aminokwasów białkowych, syntetyzowana jest przez ludzki organizm i jest najbardziej wszechobecna spośród wszystkich aminokwasów. Glicyna bierze udział w budowie kolagenu, przez co może wspierać zdrowie stawów, kości, poprawiać ich elastyczność oraz wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie skóry (wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe) i włosów. Glicyna wspiera układ trawienny i odpornościowy, może poprawiać szczelność bariery jelitowej. Zmniejsza uczucie niepokoju, wspiera pamięć i koncentrację, poprawia jakość snu ponadto może zmniejszać uczucie zmęczenia w ciągu dnia. Wpiera budowę masy mięśniowej, może chronić przed sarkopenią (powiązana z wiekiem utrata masy mięśniowej). Hamuje rozpad białek odpowiedzialnych za budowanie tkanki mięśniowej i przyspiesza ich regenerację. Wspomaga absorpcję wapnia, bierze udział w syntezie erytrocytów i hemoglobiny. Jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i pracy mózgu.  Wzmacnia efekt działania glutaminianu w mózgu. Glicyna poprawia wrażliwość insulinową, zwiększa poziom adiponektyny. Wykazuje pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, poprawia cyrkulację krwi. Redukuje stany zapalne poprzez wpływ na cytokiny TNF alfa, IL6. Przez dolność do wiązania toksyn, chroni przed uszkodzeniem wątroby, oraz może stanowić profilaktykę przed chorobą stłuszczeniową wątroby. 

Dawkowanie

Kobiety- ¼- ½ ml dziennie

Mężczyzni- ½ - 1 ml dziennie

OSTATNIO PRZEGLĄDANE