peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYGHK-Cu 
WZÓR Z CMS:


140.00
Ilość
- +

GHK-Cu
COBRAPHARMA

GHK-Cu

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 20 mg 140 zł 140 zł
3 20 mg 135 zł 405 zł
5 20 mg 130 zł 650 zł
10 20 mg 125 zł 1250 zł

Stres oksydacyjny, zaburzona homeostaza miedzi i zapalenie układu nerwowego z powodu nadprodukcji cytokin prozapalnych są uważane za główne czynniki sprawcze rozwoju chorób neurodegeneracyjnych związanych z wiekiem. Ostatnio pojawił się nowy mechanizm starzenia - modyfikacje epigenetyczne.

Jak GHK-Cu może nam pomóc?

Związki, które mają działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne, a także związki zdolne do przywracania równowagi miedzi i prawidłowego funkcjonowania genów, mogą być w stanie zapobiec związanemu z wiekiem pogorszeniu funkcji poznawczych i przeciwdziałać wielu powszechnym schorzeniom neurodegeneracyjnym. Ludzki tripeptyd GHK został odkryty w 1973 roku jako aktywność albuminy ludzkiej, która powodowała, że stara ludzka tkanka wątroby syntetyzowała białka, takie jak młodsza tkanka. Ma duże powinowactwo do jonów miedzi i łatwo tworzy kompleks miedzi lub GHK-Cu. Ponadto GHK posiada wiele innych właściwości regeneracyjnych i ochronnych, w tym właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne. Niedawne badania ujawniły jego zdolność do regulacji ludzkich genów, w tym tych, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju i utrzymania neuronów. GHK został określony jako potencjalny środek terapeutyczny przeciwko neurodegeneracji związanej z wiekiem i osłabieniu funkcji poznawczych.

Co to jest GHK-Cu?

GHK jest tripeptydem o sekwencji aminokwasowej glicylo-histydylo-lizyny. Występuje naturalnie w ludzkim osoczu, ślinie i moczu. Poziomy GHK w osoczuwynoszą około 200 ng / ml (10-7 M) w wieku 20 lat, ale spadają do 80 ng / ml w wieku 60 lat. W kolejnych badaniach ustalono tę aktywność jako tripeptyd o sekwencji aminokwasowej glicylo-L-histydylo-L-lizyny o silnym powinowactwie do miedzi, która łatwo tworzy kompleks GHK-Cu . Kolejne badania pokazują, że GHK-Cu w bardzo niskich, nietoksycznych stężeniach (1-10 nanomoli) stymuluje zarówno syntezę, jak i degradację kolagenu i glikozaminoglikanów. GHK moduluje aktywność zarówno metaloproteinaz, jak i ich inhibitorów (TIMP-1 i TIMP-2), działając jako główny regulator procesów gojenia się ran i przebudowy skóry. GHK-Cu stymuluje kolagen, siarczan dermatanu, siarczan chondroityny i mały proteoglikan, dekorin. GHK-Cu przywraca zdolność replikacyjną fibroblastów u pacjentów po radioterapii przeciwnowotworowej.

Jakie zalety ma GHK-Cu?

GHK-Cu jest naturalnie występującym trójpeptydem w ludzkim osoczu, który może być też uwalniany z tkanek w przypadku urazu. GHK-Cu jest uznawany za silny peptyd ochronny i regenerujący. Ludzki peptyd GHK (glicylo- l histydylo- l-lyzyna) ma wielorakie działania biologiczne, z których wszystkie, wydają się korzystne dla zdrowia. Stymuluje wzrost naczyń krwionośnych i nerwów, zwiększa syntezę kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów, a także wspomaga pracę fibroblastów skórnych. Zdolność GHK do poprawy naprawy tkanek została wykazana w przypadku skóry, tkanki łącznej płuc, tkanki kostnej, wątroby i wyściółki żołądka. Stwierdzono również, że GHK ma też działanie ochronne jeśli chodzi o komórki. Działa przeciwnowotworowo i przeciwzapalnie. Ma właściwości jeśli chodzi o ochronę płuc czy też przywracanie fibroblastów, tłumienie cząsteczek uważanych za przyspieszające choroby starzenia, takie jak jako NFκB, działanie przeciw lękowe, przeciwbólowe i przeciw agresyjne, naprawa DNA, i aktywacja oczyszczania komórek przez system proteasomów.

Aktywność gojenia ran w GHK-Cu zostało potwierdzone w doświadczeniach na zwierzętach. GHK-Cu przyspiesza gojenie się ran i zwiększa tworzenie naczyń krwionośnych oraz poziom enzymów przeciwutleniających. Ta cząsteczka przyśpiesza również gojenie się ran. Poprawia gojenie się ran cukrzycowych i niedokrwiennych poprzez obniżenie poziomu TNF-alfa i stymulację syntezy kolagenu. Tak dobrze udokumentowane działanie regeneracyjne skóry doprowadziło do szerokiego stosowania GHK w kosmetykach antystatycznych.

Jak działa GHK-Cu?

GHK-Cu jest peptydem sygnałowym składającym się z 3 aminokwasów glicyny, histydyny i lizyny, strukturalnie połączonych z miedzią. Wiele enzymów ludzkiego ciała nie może funkcjonować bez pewnych jonów metali (miedzi, cynku, żelaza). Miedź występuje w kilkunastu enzymach. Wśród nich na przykład tak ważny enzym antyoksydacyjny, jak dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), a także tyrozynaza (synteza melaniny). Peptyd zawierający miedź przenosi ją bardzo szybko, wydajnie i co najważniejsze, bezpiecznie. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością porusza się w przestrzeni międzykomórkowej, regulując stężenie miedzi. W efekcie tripeptyd GHK znacznie przyspiesza gojenie się skomplikowanych ran, takich jak oparzenia, rany z upośledzonym ukrwieniem, rany trudne do bandażowania. Peptyd znacznie zwiększał także poziom antyoksydantów w ranie, był w stanie wiązać niektóre toksyczne produkty peroksydacji lipidów, chroniąc tkanki przed uszkodzeniem. Poprawił stan starzejącej się skóry i przyspieszył porost włosów. Podsumowując ma:

• działanie przeciwstarzeniowe - wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę
• zmniejsza fotouszkodzenia i przebarwienia,
• zwiększa elastyczność i grubość skóry oraz utrzymuje zdrowy wygląd.
• pomaga usunąć uszkodzony kolagen i elastynę z macierzy
• ma właściwości regenerujące - przyspiesza gojenie się ran
• hamuje powstawanie blizn,
• wspomaga fazę anagenu wzrostu włosów, wspomaga wzrost włosów, hamuje ich wypadanie.
• pomaga chronić i zwiększać wydajność komórek macierzystych oraz wzmacnia ich produkcję cząsteczek regulatorowych - własnych czynników wzrostu.

Peptyd GHC ma właściwości przeciwzapalne. Chociaż dokładny mechanizm pozostaje niejasny, niedawne badanie GHK i jego kompleksów miedzi zmniejszyło wydzielanie IL-6 zależne od TNF-alfa w normalnych ludzkich fibroblastach skóry.

Peptydy miedzi ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne mogą w leczeniu zapalnych chorób skóry zastąpić kortykosteroidy czy niesteroidowe leki przeciwzapalne. Mogą również zmniejszać ultrafioletowe objawy rumienia. Niedawne badanie wykazało zdolność GHK-Cu do przywracania funkcji napromieniowanych fibroblastów nienaruszonym komórkom. Naukowcy wykorzystali hodowane ludzkie fibroblasty pochodzące ze skóry szyjki macicy, które były nienaruszone lub poddane działaniu radioaktywności (5000 radów).
GHK sprzyja regeneracji nerwów. Regenerację aksonów badano przy użyciu rurek kolagenowych z dołączonymi peptydami. GHK zwiększył migrację komórek krwiotwórczych do rurki kolagenowej, produkcję czynników wzrostu nerwów, ekspresję integryny i tempo regeneracji włókien nerwowych. Ponadto GHK zwiększył również liczbę aksonów i proliferację komórek Schwanna w porównaniu z kontrolami.

Jak stosować GHK-Cu?

GHK-Cu może być stosowany w różnych formach. Jest dostępny jako:

• Środki do pielęgnacji skóry dojrzałej i starzejącej się;
• Środki do pielęgnacji skóry przed i po agresywnych zabiegach kosmetycznych;
• Kremy z filtrem i produkty do pielęgnacji po opalaniu;
• Środki na wypadanie włosów, na porost włosów, produkty zapobiegające wypadaniu włosów;
• Środki na uszkodzoną skórę (rany, różne choroby skóry, otarcia, pęknięcia, szorstkość skóry).

OSTATNIO PRZEGLĄDANE