peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYIGF- 1 LR3 
WZÓR Z CMS:


155.00
Ilość
- +

IGF- 1 LR3
Nouveaux

IGF- 1 LR3 IGF- 1 LR3

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 1 mg 155 zł 155 zł
2 1 mg 150 zł 300 zł
3 1 mg 145 zł 435 zł
4 1 mg 140 zł 560 zł
5 1 mg 135 zł 675 zł

IGF-1- Nouveaux- tłumaczenie ulotki dołączonej do produktu

Opis

Długi, insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1 Long [R3]) jest ludzkim rekombinowanym, pojedynczym, nieglikozydowanym łańcuchem polipeptydowym zawierającym 83 aminokwasy. Jest to analog ludzkiego IGF-1 obejmujący pełną ludzką sekwencję IGF-1 z podstawieniem argininy (Arg) w miejscu kwasu glutaminowego (Glu) w pozycji 3 (stąd R3) i z 13 aminokwasami doczepionymi na N-końcu.

Masa cząsteczkowa związku wynosi 9111,6 u (potwierdzona metodą spektrometrii masowej). Jest on wytwarzany przez bakterię  E. coli przy użyciu opatentowanego systemu ekspresyjnego, IGF-I Long [R3] jest prawidłowo oczyszczony za pomocą kilku etapów chromatografii.

IGF-1 L [R3] jest sterylnym, białym, liofilizowanym proszkiem przeznaczonym do wstrzyknięć podskórnych lub domięśniowych, po rozpuszczeniu w jałowej wodzie.

Mechanizm działania

Ten analog został zaprojektowany w celu zwiększenia aktywności biologicznej. IGF-1 Long [R3] jest znacznie silniejszy niż IGF-1, zarówno in vitro, jak i in vivo. Zwiększona siła działania wynika ze znacznie zmniejszonego wiązania IGF-1 Long [R3] ze wszystkimi białkami wiążącymi IGF. Te białka wiążące normalnie hamują działania biologiczne IGF.

IGF-1 oznacza insulinopodobny czynnik wzrostu. Jest to naturalna substancja wytwarzana w ludzkim ciele i ma najwyższy naturalny poziom w okresie dojrzewania. W tym okresie jest odpowiedzialny za naturalny wzrost mięśni, który występuje w ciągu tych kilku lat.

Istnieje wiele różnych rzeczy, które IGF-1 robi w ludzkim ciele. 

Do najbardziej pozytywnych należą:

•    zwiększony transport aminokwasów do komórek
•    zwiększony transport glukozy
•    zwiększona synteza białek
•    zmniejszona degradacja białek
•    zwiększona synteza RNA.

Gdy IGF-1 jest aktywny, zachowuje się inaczej w różnych typach tkanek. W komórkach mięśniowych stymulowane są białka i związane z nimi składniki komórkowe. Synteza białek wzrasta wraz z wchłanianiem aminokwasów. Jako źródło energii IGF-1 stymuluje komórki do wykorzystania tłuszczu, z tkanki tłuszczowej,  jako źródło energii. Blokuje insulinę transportującą glukozę przez błony komórkowe. W rezultacie komórki muszą przestawić się na spalanie tłuszczu jako źródła energii.

IGF-1 naśladuje również insulinę w organizmie człowieka. Sprawia, że mięśnie stają się bardziej wrażliwe na działanie insuliny (osoby, używające insulinę, mogą obniżyć dawkę). Prawdopodobnie najciekawszym i najsilniejszym efektem, jaki IGF-1 ma na organizm ludzki, jest jego zdolność do wywoływania hiperplazji, która jest rzeczywistym podziałem komórek. Hiperplazja znacznie różni się od hipertrofii. Hipertrofia to po prostu wzrost wielkości komórek mięśniowych. Po okresie dojrzewania ludzkie ciało ma określoną liczbę komórek mięśniowych, a hipertrofia ma zwiększyć rozmiar tych komórek mięśniowych. Ale IGF-1 jest w stanie powodować hiperplazję, która faktycznie zwiększa liczbę komórek mięśniowych obecnych w tkance. Proliferuje i różnicuje liczbę obecnych typów komórek. Na poziomie genetycznym ma potencjał, by zmienić indywidualną zdolność do budowania lepszej gęstości i wielkości mięśni.

Zwykły IGF-1 ma okres półtrwania około 10-20 minut i jest szybko niszczony. Najbardziej skuteczną analogiczną postacią IGF jest IGF-1 Long [R3]. Ze względu na modyfikację chemiczną i zmiany aminokwasów IGF-1 Long [R3] unika wiązania się z białkami w organizmie człowieka i mieć znacznie dłuższy okres półtrwania (około 20-30 godzin).

Działania niepożądane

Najpoważniejsze i/lub najczęściej obserwowane działania niepożądane przy użyciu IGF-1 lub jego analogów: 

•    wyczerpanie i zmęczeni przez cały dzień
•    bóle rąk, palców i kostek
 
IGF-1 Long [R3] stosowany w większej ilości (od 100 mikrogramów w jednorazowej dawce) może powodować bóle głowy, sporadyczne nudności i może przyczyniać się do niskiego poziomu cukru we krwi lub hipoglikemii.

Instrukcja podawania

Zastrzyk podawać do warstwy podskórnej, która obejmuje tkankę tłuszczową (tłuszcz) – jak na rysunku:

Jeśli używasz strzykawek insulinowych, które mają krótkie igły, będziesz musiał wejść w skórę pod kątem 90 stopni do skóry.

Dozowanie

Rekomendowana dawka IGF-1 Long [R3]:
•    50-80 mikrogramów raz dziennie

Przechowywanie

•    produkt może być użyty do trzech lat od daty produkcji
•    po przygotowaniu może być przechowywany przez maksimum 14 dni w lodówce
•    fiolki przechowywać we właściwej pozycji
•    przechowywać w lodówce, w opakowaniu i chronić przed światłem
•    przez maksimum jeden miesiąc może być przechowywany w temperaturze pokojowej

TEN PRODUKT JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO CELÓW BADAWCZYCH

Co to jest IGF- 1 LR3?

IGF-1 również znany jako somatomedyna, to polipeptyd hormonu, o bardzo podobnych rozmiarach jak insulina. Jest produkowany w przeważającym stopniu w wątrobie, w reakcji z hormonem wzrostu uwalniając go od gruczołów przysadki mózgowej. Sam IGF 1 należy do rodziny, która określana jest jako czynniki wzrostu. To, co łączy te czynniki, to możliwość stymulowanie podziału komórek, znanej jako mutogeneza i zróżnicowanie komórek. IGF-1, który oddziałowywuje na tkankę mięśniową będzie inicjował wzrost nowych włókien mięśniowych następnie nowych receptorów dla testosteronu. Z tego powodu IGF 1 uznaje się za jeden z najbardziej uniwersalnych i najsilniejszych hormonów anabolicznych. Dodatkowo IGF 1 pełni funkcję przekaźnika sygnałów od większości hormonów anabolicznych, na przykład od somatotropiny, melatoniny oraz żeńskich i męskich hormonów płciowych, takich jak, estradiol, DHEA oraz testosteron. Te działając osobno, wykazują słabą aktywność. Kiedy jednak wydziela się dodatkowo IGF 1, to ich aktywność wzrasta. Samo przyjmowanie IGF 1 wiążę się z uzyskaniem efektu insulinopodobnego. Skutkuje to zwiększonym transportem glukozy i aminokwasów wewnątrz komórek mięśni szkieletowych, zwiększa syntezę i zatrzymywanie glikogenu wewnątrz komórek oraz nawodnienie komórki i jej rozmiar. Sam IGF-1 na rynku występuje w kilku postaciach. Pierwsza to czysty rekombinantny IGF-1. Czysty peptyd posiada bardzo krótki okres półtrwania w organizmie i po podaży szybko zostaje rozłożony w nerkach i wydalony z moczem. Druga postać to kompleks IGF-1 i białek wiążących. W takiej postaci występuje syntetyczny IGF-1 dostępny w sieci aptecznej. Jest ona skuteczniejsza i dłużej pozostaje w organizmie.

Jakie są efekty stosowania IGF- 1 LR3?

Produkt ten jest szczególnie popularny wśród kulturystów, sportowców oraz ciężarowców. Bierze się to z faktu, że zapewnia szybkie zwiększenie masy ciała i obwodów. Efekty insulinopodobne mogą również powodować zmniejszenie poziomu cukru we krwi i doprowadzić do łagodnej hipoglikemii, jeśli podaż węglowodanów jest za niska. IGF-1 potrafi stymulować wzrost prawie wszystkich komórek w organizmie człowieka. Z tego powodu IGF-1 LR3 jest powszechnie stosowany w tych dziedzinach sportu, gdzie istnieje potrzeba szybkiego zwiększenia masy mięśniowej. Jego zaletą jest, że zwiększa on ją szybko i bezpiecznie. Czyni to poprzez zwiększenie retencji azotu i syntezy białek. Dodatkowo peptyd zwiększa liczbę włókien mięśni ciała, spala tłuszcz w szybkim tempie, a u wielu przyjmujących substancje dochodzi do wzrostu koncentracji, mamy do czynienia z szybszą regenerację, a sami użytkownicy czuli się po nim bardziej wypoczęci.

Jak stosować IGF- 1 LR3?

Samo dawkowanie powinno oscylować miedzy pięćdziesiąt mcg, a sto dwadzieścia mcg na dobę. Dawkowanie należy podzielić na dwie dawki. Pierwszy winna zostać przyjęta w godzinach porannych, na czczo. Druga powinna zostać przez nas wstrzyknięta bezpośrednio przed snem. Większość IGF-1 skoncentrowany jest w 1mg/1000mcg wiec nie ma problemu przy nabieraniu. 10 IU tj. w strzykawce. Zastrzyki wykonujemy raczej domięśniowo. Najbardziej polecana dawka to od 20 do 80mcg dziennie w dawce dzielonej zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Sam cykl powinien trwać cztery tygodnie, a następnie należy zrobić trzydzieści dni wolnego, aby mięsień mógł w spokoju odpocząć.

Jakie są skutki uboczne działania IGF- 1 LR3?

Skutki uboczne działania IGF 1 są stosunkowo łagodne i pojawiają się w niewielu przypadkach. Bezpieczna dawka do stu mcg może jedynie powodować bóle głowy, sporadycznie mdłości oraz przyczynić się do niskiej ilości cukru we krwi lub hipoglikemii w niektórych przypadkach. Pod żadnym pozorem nie wolno nam jednak przekraczać dawki zalecanej przez producenta. Przekroczenie dawki zwłaszcza bez konsultacji z lekarzem specjalistą może się skończyć poważnymi powikłaniami. Przy znacznym przekroczeniu dawki dobowej lub stosowaniu środka bez przerwy może dojść do uszkodzenia jelita. Przekroczenie dawki stu dwudziestu mcg na dobę może wywołać problemy żołądkowo, nowotwory jelitowe, obrzęki, opuchlizny, biegunkę oraz wymioty. Sam środek może być stosowany tylko przez osoby pełnoletnie, które nie chorują na żadną chorobę. Osoby, które poddane są kuracji i regularnie przyjmują jakiekolwiek leki, powinny przed zastosowaniem kuracji, skonsultować się najpierw z lekarzem specjalistą. Nie wolno w trakcie stosowania produktu nadużywać alkoholu, a tym bardziej stosować narkotyków. Nie powinniśmy także stosować produktu, kiedy cierpimy na jakiekolwiek choroby związane z jelitami, nadciśnieniem lub sercem. Należy też zadbać stanowczo o higienę stosowania środka. Nie wolno nam do iniekcji wykorzystywać strzykawek i igieł, które zostały nam udostępnione przez osobę trzecią. Możemy stosować tylko nierozpakowane igły i strzykawki, które samodzielnie zakupiliśmy w aptece. Dzięki temu unikniemy zakażenia lub chorób przenoszonych za pośrednictwem tego typu środków. Ważne jest też, aby sam produkt zakupić w renomowanych i znanych nam sklepach internetowych.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE