peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

WZÓR Z CMS:


69.00
Ilość
- +

KANNA
BIOLAB

KANNA

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 60 capsules x 25 mg 69 zł 69 zł
3 60 capsules x 25 mg 64 zł 192 zł
5 60 capsules x 25 mg 59 zł 295 zł

Kanna lub też Sceletium Tortuosum to roślinka psychoaktywna znana z tradycji pewnych plemion afrykańskich z Afryki Południowej. Była używana przez tamtejszych łowców w trakcie polowań, by zmniejszyć poziom kortyzolu i jednocześnie poprawić koncentrację. Działanie prokognitywne i wyciszające o niezwykle unikalne, gdyż zazwyczaj substancje uspokajające/wyciszające mogą działać ellko ogłupiająco i nadmiernie „wyciszać’.

Aktywny składnik Kanny – mesembryna, jest naturalnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli obniza aktywność transporterów serotoniny, powoduje to zwiększenie jej koncentracji w synapsie, dzięki czemu większa ilość serotoniny dociera do receptorów postsynaptycznych. Efekt ten potęguje działanie serotoniny w układzie serotoninergicznym. Wywołuje ona również niewielki wpływ na wzrost aktywności transportera VAMT2, które tranportuje monoaminy z cytolzolu neuronu synaptycznego do synapsy. 

Kanna wpływa na komunikację ciała migdałowatego z podwzgórzem, jak również redukuje aktywację ciała migdałowatego w reakcji na szeroko rozumiany stres/negatywne emocje. Oznacza to m.in. znacznie lepszą kontrolę ciała i umysłu w niekomfortowych i niesprzyjających warunkach. Kanna może znaleźć zastosowanie u osób z nadreaktywnością n bodźce stresowe związane z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju czy depresją. W odniesieniu do peresji, jak wiadomo, na działanie leków z grupy SSRI, trzeba często czekać kilka tygodni, gdzie w początkowej fazie, negatywne odczucia mogą się nawet nasilać. W tym miejscu Kanna wykazuje działanie OD RAZU już po pojedynczej dawce, jest również bardzo dobrze tolerowana. 

Zalety Kanna

- wspiera funkcje kognitywne
- działanie antydepresyjne
- poprawia nastrój
- podnosi poziom serotoniny
- zmniejsza niepokój, lęki 
- działanie już po pierwszej dawce
- zwiększa odporność na stres

Dawkowanie

Podawanie suplementu należy rozpocząć od 1 kaps/25mg. W okresie wzmożonego stresu, gorszego nastroju czy uczucia niepokoju można stosować dwie dawki, jedna rano, druga po południu/wieczorem.

Nie należy przyjmować preparatu, gdy jednocześnie stosowanie są leki z grupy inhibitorów MAO ze względu na wysokie ryzyko interakcji. 
 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE