peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 NOOTROPYKAVA KAVA 
WZÓR Z CMS:


149.00
Ilość
- +

KAVA KAVA
BIOLAB

KAVA KAVA

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 60 capsules x 250 mg 149 zł 149 zł
3 60 capsules x 250 mg 144 zł 432 zł
5 60 capsules x 250 mg 139 zł 695 zł

Kava Kava(pieprz metystytowy) to roślina pochodząca z wysp Pacyfiku, która od  wieków jest stosowana w tradycyjnej medycynie tamtych rejonów. W ostatnich latach kava zyskała popularność na całym świecie jako suplement diety, który może być stosowany w celu poprawy nastroju, zmniejszenia lęku i bezsenności. Większość działań, które odczuwamy po spożyciu pieprzu metystynowego jest zasługą substancji, które zbiorczo nazywa się kawalaktonami.
Kava słynie z działania lekko sedacyjnego(uspokajającego), co wynika z wpływu na układ neuroprzekaźnika GABA, który jest głównym neuroprzekaźnikiem hamującym nasz układ nerwowy. 

Kava Kava stosuje się zarówno doraźnie jak i w celach bardziej terapeutycznych. Jej działanie promuje odczucie relaksu i redukcji stresu, jak również redukcji stanów lękowych lub nawet lekkich symptomów depresyjnych. Szczególnie redukowanie lęków jest dobrze udokumentowane w literaturze fachowej. Zastosowanie rekreacyjne jest dość powszechnym schematem działania. Traktowany jest przez wiele osób jak zamiennik alkoholu, ponieważ powoduje rozluźnienie i poprawia nastrój. Działanie relaksujące, euforyzujące utrzymuje się przez około 2-3h.

Kava Kava bywa również używana by złagodzić negatywne objawy towarzyszące PMS oraz innych przypadłościach wiążących się z odczuwaniem bólu. Kawalaktony zawarte w Kava Kava mogą zwiększać produkcję melatoniny, poprawić jakość snu i skrócić czas potrzebny na zaśnięcie. 

Kolejnym ciekawym mechanizmem działania Kava Kava jest hamowanie kanałów wapniowych i sodowych, przez co uwalnianie neurotransmiterów pobudzających ośrodkowy układ nerwowy. Mogą one również zmniejszać wychwyt zwrotny noradrenaliny poprzez hamowanie aktywności MAO-B. 

Korzyści ze stosowania Kava Kava

Poprawa nastroju, działa relaksująco 
Lekkie działanie euforyzujące
Redukcja stanów lękowych
Redukcja symptomów depresyjnych
Skuteczna przy bezsenności
Redukuje negatywne odczucia związane z bólem
Pomocny przy PMS
Poprawia koncentrację
zwiększać odporność

Dawkowanie

1-2 kapsułki jednorazowom, koniecznie na czczo, ponieważ przyjęcie po posiłku znacznie osłabia efekty działania. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. 

Działania niepożądane

W marcu 2002 r. amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzegła konsumentów i pracowników służby zdrowia przed ryzykiem uszkodzenia wątroby związanym z używaniem kavy.11 Opisy przypadków powiązały Kava z toksycznością wątroby, w tym zapaleniem wątroby, marskością wątroby, niewydolnością wątroby, a nawet śmiercią. Wiele z tych przypadków było związanych z istniejącą wcześniej chorobą wątroby, nadmiernymi dawkami Kava i intensywnym spożywaniem alkoholu. Nadal nie jest jasne czy toksyczne działanie na wątrobę było wynikiem kawalaktonów, zanieczyszczeń występujących w ekstraktach niskiej jakości, czy też rozpuszczalników organicznych (takich jak aceton lub etanol) używanych do wytwarzania ekstraktów i suplementów Kava.

Kava Kava nie powinny przyjmować osoby z depresją kliniczną, chorobą afektywną dwubiegunową ub schizofrenią. Unikać powinny jej również osoby z chorobą Parkinsona, ponieważ może ona nasilić negatywne objawy. Kava może zakłócać krzepnięcie krwi, nie powinna być stosowana u osób ze skazami krwotocznymi. Należy również zaprzestać używania Kava co najmniej dwa tygodnie przed operacją, aby uniknąć nadmiernego krwawienia. Kava może powodować senność i upośledzać zdolność oceny sytuacji, refleks i ostrość widzenia. Nie używaj Kava, jeśli planujesz prowadzić samochód lub obsługiwać ciężkie maszyny. Kavy należy unikać u osób z alkoholizmem, chorobami wątroby, nadciśnieniem płucnym, niskim ciśnieniem krwi (niedociśnienie) lub chorobami nerek. ‘

Ze względu na dość podobne działanie, może nasilać efekty alkoholu. 

Nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią, gdyż kawalaktony mogą przechodzić do mleka matki.


 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE