Ilość opakowań
Gramatura
Cena
Wartość
1
30 mg
229 zł
229 zł
3
30 mg
219 zł
657 zł
5
30 mg
218 zł
1090 zł
Peptyd przeciwbakteryjny LZ1 jest syntetycznym aktywnym polipeptydem i zawiera 15 reszt aminokwasowych o silnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym przeciwko bakteriom chorobotwórczym trądziku pospolitego, w tym Propionibacterium Acnes, Staphylococcus epidermidis i S. aureus. LZ1 łagodzi stan zapalny wywołany przez P. acnes poprzez hamowanie wydzielania czynników zapalnych, w tym czynnika martwicy nowotworu-α (TNF-α) i interleukiny (IL)-1β. Ponadto LZ1 jest bardzo stabilny w ludzkim osoczu. W połączeniu z jego potencjalnymi właściwościami bakteriobójczymi i przeciwzapalnymi, prostą strukturą i wysoką stabilnością, LZ1 może być idealnym kandydatem do leczenia trądziku i może być stosowany do przygotowania leku przeciwbakteryjnego. Peptyd LZ1 stosowany naskrórnie znacznie przyspiesza procesy gojenia i leczenie trądziku oraz redukuje powstawanie blizn potrądzikowych.
Trądzik jest przewlekłą chorobą aparatu włosowo-łojowego, której towarzyszy łojotok. Trądzik pospolity cechuje się występowaniem zaskórników otwartych i zamkniętych, grudek, krost, guzków, pseudocyst i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych.
Przyczyn trądziku jest wiele są to m.in.: zwiększona produkcja łoju, zablokowanie aparatu włosowo-łojowego przez czop rogowy, kolonizacja przewodu wyprowadzającego przez bakterie Propionibacterium acnes oraz reakcja zapalna i immunologiczna. Czynniki genetyczne odgrywają istotną rolę w powstawaniu zmian chorobowych. U chorych z uporczywym trądzikiem na ogół stwierdza się w wywiadzie występowanie trądziku u innych członków rodziny. Wydzielanie łoju jest kontrolowane przez hormony, w tym insulinopodobny czynnik wzrostu 1 (IGF-1). Duże wydzielanie łoju może być wynikiem nadmiernej produkcji androgenów lub zwiększonej ich dostępności w wyniku obniżenia poziomu białka wiążącego hormony płciowe (SHBG). Nadmiar androgenów może być objawem wielu chorób. U kobiet pod wpływem androgenów dochodzi do zaostrzenia zmian trądzikowych np. przy Zespole jajników policystycznych (PCOS).
Peptyd LZ-1 rozpuszczamy w 1-2ml i dodajemy do prostego kremu czy serum. Tak przygotowany preparat regularnie stosujemy na zmienioną skórę.
Należy pamiętać, że nie wolno mieszać peptydu z preparatem, który ma w swojej zawartości witaminę C!