peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYMelanotan- 2 
WZÓR Z CMS:


120.00
Ilość
- +

Melanotan- 2
BIOWELL

Melanotan- 2 Melanotan- 2

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 mg 120 zł 120 zł
5 10 mg 115 zł 575 zł
10 10 mg 110 zł 1100 zł

Peptydy wspomagające opalanie to wyjątkowy i innowacyjny sposób na uzyskanie ciemniejszego odcienia skóry w krótkim czasie na słońcu, bez poparzeń i skutków ubocznych.

Czym jest Melanotan 2?

W przeciwieństwie do tradycyjnych olejków czy balsamów do opalania, które niewątpliwie wspomagają opalanie, użycie specjalnych peptydów poprawia wygląd skóry dosłownie od wewnątrz. Substancje te zmieniają reakcję organizmu na światło ultrafioletowe.
Peptydy to krótkie łańcuchy aminokwasów, które służą jako budulec struktur białkowych dla komórek. Skóra zawiera cztery główne białka w postaci kolagenu, elastyny, keratyny i melaniny. Każde z tych białek odpowiada za teksturę, koloryt, elastyczność i kolor skóry. Melanina jest pigmentem, który określa stopień opalenizny, jaki może osiągnąć twoja skóra. To właśnie światło ultrafioletowe jest jedynym sposobem na zainicjowanie syntezy melaniny poprzez przyciemnienie skóry. Dzięki Melanotan 2 można ten efekt wzmocnić i osiągnąć doskonały efekt estetyczny bez spędzania długich godzin w solarium czy pod palącymi promieniami.
Dlaczego to jest ważne? Długotrwałe przebywanie na słońcu grozi poważnymi chorobami. Uzyskanie pięknej, równomiernej opalenizny w sposób bezpieczny jest marzeniem każdego, kto martwi się o własne zdrowie i wygląd.

Jak działa Melanotan 2?

Melanotan 2 jest syntetycznym analogiem peptydu hormonu stymulującego, który jest syntetyzowany i wydzielany przez przysadkę mózgową kręgowców. Stymuluje komórki produkujące pigment (melanofory lub melanocyty) do syntezy melaniny i jest najważniejszym z hormonów stymulujących melanocyty. Melanogeneza u ssaków, w tym ludzi, powoduje pigmentację włosów i skóry. Odgrywa również rolę w zachowaniach żywieniowych, homeostazie energii, aktywności seksualnej oraz ochronie przed niedokrwieniem i urazami reperfuzyjnymi.

Po wyizolowaniu i określeniu pierwotnej struktury w latach pięćdziesiątych XX wieku wielu badaczy podjęło się syntezy tego peptydu, ponieważ prace we wczesnych latach sześćdziesiątych wykazały, że podawanie MSH powodowało podniecenie seksualne u szczurów. W 1980 roku grupa Sawyera i Hrubego zsyntetyzowała po raz pierwszy bardziej aktywną pochodną MSH, której stosowanie powoduje efekt opalania skóry bez ekspozycji na światło słoneczne. Dalsze modyfikacje strukturalne doprowadziły do pojawienia się w 1989 roku nowego, mniejszego heptapeptydu, który okazał się niezwykle aktywny - 90–100 razy silniejszy niż MSH. Melanotan 2 działa podobnie do naturalnego peptydu, który stymuluje produkcję melaniny w komórkach. Wysokie stężenie melaniny nadaje skórze naturalną i głęboką opaleniznę pod wpływem promieni ultrafioletowych. Produkcja melaniny w naszym organizmie jest rodzajem reakcji obronnej. Melanina pomaga przyciemnić skórę i zapobiega dalszym uszkodzeniom słonecznym.
Peptyd Melanotanu zapewnia optymalną reakcję skóry przy minimalnej ekspozycji na słońce. Zastosowanie tego peptydu zmniejsza prawdopodobieństwo oparzeń słonecznych i bolesnego łuszczenia, dając równomierną brązową opaleniznę. W dłuższej perspektywie zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry.

Jakie zalety ma Melanotan 2

Melanotan 2 naśladuje działanie peptydów melanokortyny. Są to naturalne hormony związane z pigmentacją, homeostazą energii komórkowej, funkcjami seksualnymi, odpornością, stanami zapalnymi i krążeniem. Jego zastosowanie to:

• profilaktyka raka skóry;
• zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry;
• zmniejszony nadmierny apetyt;
• zwiększona funkcja erekcji u mężczyzn;
• zwiększone libido kobiet.

Zastrzyki Melanotan 2 zostały pierwotnie opracowane w celu zapobiegania rakowi skóry. Jednak w trakcie licznych eksperymentów ujawniły się inne możliwości jego zastosowania. Chroniąc przed szkodliwym działaniem promieni UV, pomaga uzyskać równomierną opaleniznę, którą można utrwalić, opalając się na słońcu lub regularnie odwiedzając solarium. Efekt ten utrzymuje się przez długi czas. To

• minimalne uszkodzenia skóry, które normalnie są spowodowane promieniami ultrafioletowymi;
• długotrwały efekt estetyczny.

Dzięki peptydowi użytkownicy mogą znacznie szybciej uzyskać pożądany odcień skóry. Dodatkowo zapewnia szybsze gojenie się uszkodzonych komórek skóry. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest idealny dla osób o wyjątkowo jasnej i wrażliwej skórze, które są narażone na zwiększone ryzyko zachorowania na czerniaka.

Jak stosować Melanotan 2?

Melanotan 2 wstrzykuje się pod skórę, co dwa dni. Testy wykazały, że efekt opalania może pojawić się już po 5 dawkach preparatu. Na początkowych etapach dawka peptydu powinna ograniczać się do 1 zastrzyku co dwa dni. Po osiągnięciu efektu dawkę podtrzymującą zmniejsza się do 1 wstrzyknięcia na tydzień.

Czy Melanotan 2 powoduje jakiekolwiek efekty uboczne?

Ogólnie Melanotan 2 jest dobrze tolerowany przez organizm i rzadko powoduje jakiekolwiek niepożądane skutki. Jednak nie jest zalecany dla osób z wysokim ciśnieniem krwi oraz ze skłonnościami do dusznicy bolesnej. Krótkotrwałe skutki uboczne po podaniu obejmują:

• zaczerwienienie twarzy;
• zmniejszony apetyt, nudności i wymioty;
• u mężczyzn samoistna erekcja w ciągu 1-5 godzin po podaniu.

W przypadku przedawkowania lub zbyt długiego stosowania Melanotan 2 może powodować:

• pojawienie się nowych znamion i nietypowych znamion;
• rabdomioliza - zniszczenie komórek mięśniowych;
• zespół encefalopatii.

Należy zauważyć, że wszystkie powyższe działania niepożądane mają charakter spekulacyjny i nie potwierdzono ich związku z peptydem.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE