peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYMelanotan- 2- capsules 
WZÓR Z CMS:


300.00
Ilość
- +

Melanotan- 2- capsules
BIOWELL

Melanotan- 2- capsules Melanotan- 2- capsules

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 20 capsules x 2mg 300 zł 300 zł
3 20 capsules x 2mg 290 zł 870 zł
5 20 capsules x 2mg 280 zł 1400 zł
10 20 capsules x 2mg 260 zł 2600 zł

Czym jest Melanotan 2?

Melanotan 2 to peptyd, bardzo popularny wśród kulturystów, ponieważ jego właściwości są bardzo cenne podczas przygotowań do zawodów. Lek pomaga stworzyć idealnie równomierną opaleniznę, która utrzyma się przez długi czas. Melanotan 2 (MT-2) to syntetyczny zamiennik naturalnego hormonu peptydowego melanokortyny, który wzmaga opalanie. Sprzyja zwiększonej produkcji barwnika melaniny przez melanocyty, dzięki czemu uzyskujemy piękną opaleniznę. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko oparzeń słonecznych. A także, aby zapobiec innym niepożądanym skutkom ekspozycji na słońce i solarium. Melanokortyna to polipeptyd charakteryzujący się aktywnością hormonalną. Powstaje w przysadce mózgowej. Melanocyty to komórki skóry, które produkują melaniny. Melaniny to pigmenty, które określają kolor włosów, oczu i skóry.

Jak działa Melanotan 2?

Proces opalania wywołuje wydzielanie barwnika melaniny w komórkach ludzkiej skóry. Ponieważ melanocyty znajdują się w górnej warstwie skóry, za pomocą hormonu melanokortyny, melanocyty są pobudzane do produkcji melaniny. W medycynie proces uzyskiwania opalenizny ma swoją naukową nazwę - melanogeneza. Jest to rodzaj procesu ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Melanina pochłania szkodliwe promieniowanie UV i zamienia je w ciepło, które nie jest szkodliwe dla zdrowia. Proces ten nazywany jest „konwersją wewnętrzną”. Ponadto chroni osobę przed rozwojem czerniaka - raka skóry.

Jedna dawka Melanotanu 2 wystarczy, aby uzyskać równomierną opaleniznę. Początkowo promieniowanie UV utlenia melaninę, dzięki czemu skóra szybko ciemnieje. Następnie pod wpływem tego samego promieniowania ultrafioletowego zachodzi proces melanogenezy. Wówczas melanocyty już same produkują melaninę. Proces uzyskiwania opalenizny ma kilka etapów:

• Przebarwienie melaniny.
• Rozpoczęcie melanogenezy.
• W ciągu 3 dni gromadzi się nowa ilość melaniny do jej utleniania.

Oprócz pięknej opalenizny, Melanotan ma inne efekty, które odgrywają ważną rolę dla kobiet i mężczyzn. Pozwala na zwiększenie libido i popędu seksualnego. Ta właściwość leku pozwala na stosowanie go jako afrodyzjaku. Główne efekty przyjmowania leku to:

• Uzyskanie pożądanego odcienia opalenizny.
• Wzmocnienie erekcji w ciągu 2 godzin po przyjęciu.
• Zwiększone libido.
• Tłumienie apetytu.

Melanotan to syntetyczny analog naturalnego peptydu melanokortyny, który stymuluje syntezę melaniny, co z kolei warunkuje intensywność opalania.

Melatonan 2 został po raz pierwszy zsyntetyzowany w Arizonie. Został opracowany jako środek do profilaktyki walki z nowotworami skóry. Naukowcy odkryli, że naturalna melanokortyna ma krótki okres półtrwania i dlatego nie może być stosowana jako lek. Z tego powodu zmodyfikowali formułę substancji, co umożliwiło zwiększenie stabilności cząsteczki. Naukowcy odkryli, że peptyd [Nle4, D-Phe7] – MSH ma wysoką aktywność, 1000 razy przewyższającą naturalną melanokortynę. Ten peptyd został nazwany Melanotan 2, po czym został opatentowany. Pierwsze badania kliniczne Melanotanu przeprowadzono na Wydziale Farmakologii Arizona College of Medicine. Wyniki zostały opublikowane w 1996 roku. W 1998 roku przeprowadzono kolejne badanie. Obejmowało 10 mężczyzn, którzy mieli zaburzenia erekcji. W trakcie eksperymentu stwierdzono, że mikrodawki Melatonan 2 przyczyniają się do eliminacji dysfunkcji, niezależnie od jej charakteru. W 2000 roku przeprowadzono kolejne badanie potwierdzające te ustalenia.

Jakie zalety ma Melanotan 2?

Główne efekty obejmują:

• Pigmentacja skóry spowodowana tworzeniem się melaniny (garbowanie farmakologiczne).
• Zwiększone libido, pobudzenie erekcji (efekt zauważalny już 2 godziny po wstrzyknięciu.
• Tłumienie apetytu.
• Stymulacja lipolizy.

Aby osiągnąć pożądane efekty, należy przestrzegać zalecanych dawek i w żadnym wypadku ich nie przekraczać.

Jak stosować Melanotan 2?

Zaleca się przyjmowanie od 500 do 1000 mcg leku dziennie. Dzięki tej dawce piękną, równomierną opaleniznę można uzyskać w ciągu 15-20 dni. Eksperci zalecają, aby jeśli zdecydujesz się na zakup Melanotanu 2 w celu szybkiej poprawy opalenizny, to pierwsza dawka powinna być niewielka – mniej niż 200 mcg, aby ocenić, jak organizm reaguje na lek. Decydując się na zakup tabletek opalających Melanotan 2 , nie należy spodziewać się natychmiastowego efektu. Wynik powstaje stopniowo. Może to zająć od 1 do 3 tygodni, w zależności od dawki i indywidualnych cech organizmu.

Należy pamiętać, że nieprawidłowe stosowanie MT2 może powodować powstawanie małych plamek na ciele, które mogą wyglądać jak pieprzyki. W rzeczywistości jest to po prostu zwiększone stężenie melaniny w określonych miejscach na skórze, które same znikają po odstawieniu leku. Lek można stosować w dwojaki sposób. Są to dwa najczęstsze schematy, które polegają na osiągnięciu silnego wzrostu stężenia melaniny przez kilka dni, a w przyszłości na utrzymaniu wymaganego poziomu.

Dawka dla pojedynczego wstrzyknięcia Melanotan 2 wynosi 500-1000 mcg. Przebieg przyjęcia w tym przypadku wynosi od 15 do 20 dni. Pierwsze wstrzyknięcie wykonuje się przy niższej dawce - od 100 do 200 mcg. Jest to ważne dla oceny nietolerancji leku. Nie ma potrzeby dokładnego przeliczania substancji na kilogram wagi. Efekty stosowania Melanotanu osiągane są stopniowo – do 3 tygodni. W celu przyspieszenia efektu pigmentacji zaleca się opalanie lub wizytę w solarium. Dla osób o białym odcieniu skóry odpowiednie są dawki od 100 do 200 mcg dziennie lub co drugi dzień. Czas trwania przyjęcia wynosi od 7 do 10 dni. Jeśli zastosujesz się do takich dawek i nie będziesz przebywać na słońcu dłużej niż 1 godzinę w okresie stosowania leku, prawdopodobieństwo pojawienia się piegów „melanotanowych” zostanie zminimalizowane. Konieczne jest umożliwienie organizmowi samodzielnego gromadzenia melaniny, podczas gdy Melanotan 2 jest „odskocznią” do zapobiegania oparzeniom skóry.

Inny schemat przyśpiesza pojawienie się opalenizny. Jego istota polega na tym, że w pierwszych dniach osiąga się wyraźny wzrost stężenia melaniny, po czym ten utrzymuje się przez cały okres stosowania leku. Melanotan 2 jest najpierw podawany w ilości 25% szacowanej dawki, a tą codziennie zwiększamy o 25%. Następnie codziennie stosuje się 100% dawki preparatu, aż do uzyskania pożądanego koloru opalenizny. Szybkość wprowadzenia jest raczej trudna do określenia. Istnieją zalecenia dotyczące fototypu skóry - aby poznać ten parametr, musisz przestudiować klasyfikację Fitzpatricka. Należy rozumieć, że ten schemat używania Melanotanu 2 nie uchroni cię przed pojawieniem się piegów melatonianu.

Ważne jest, aby wiedzieć, że żaden z tych schematów nie zmniejsza prawdopodobieństwa oparzenia słonecznego przy nadmiernym nasłonecznieniu od samego początku stosowania produktu.

Czy możliwe są efekty uboczne?

Przy przedawkowaniu lub przy niewłaściwym stosowaniu leku możliwe są następujące efekty uboczne:

• Zaczerwienienie obszarów skóry.
• Nudności wymioty.
• Powstawanie ciemnych plam lub tzw. piegów melaninowych, które mogą utrzymywać się przez długi czas, ale są odwracalne.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE