peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYMelanotan- 2 
WZÓR Z CMS:


100.00
Ilość
- +

Melanotan- 2
COBRAPHARMA

Melanotan- 2

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 mg 100 zł 100 zł
3 10 mg 95 zł 285 zł
5 10 mg 90 zł 450 zł
10 10 mg 85 zł 850 zł
15 10 mg 80 zł 1200 zł

Czym jest Melanotan 2?

Melanotan 2 to syntetycznie wytwarzany wariant hormonu peptydowego, który naturalnie występuje w organizmie i stymuluje melanogenezę, proces odpowiedzialny za przebarwienie skóry. Ten hormon peptydowy, zwany hormonem stymulującym lub MSH, aktywuje pewne receptory melanokortyny. W rzeczywistości MSH ma również silny wpływ na metabolizm tłuszczów, apetyt i libido seksualne poprzez receptory melanokortyny. W rezultacie w badaniach wykazano, że Melanotan 2 hamuje apetyt, wspomaga spalanie tłuszczu, zwiększa libido, a ponadto opala skórę. Melanotan 2 jest przedmiotem szeroko zakrojonych badań naukowych. Ponadto Melanotan-2, wraz z podobnym, syntetycznie wytwarzanym wariantem o nazwie PT-141, jest badany jako możliwy lek na zaburzenia seksualne, w szczególności zaburzenia erekcji u mężczyzn.

Jak działa Melanotan 2?

Początki produkcji syntetycznego peptydu Melanotan-2 przypisuje się Uniwersytetowi Arizony. W toku badań mających na celu opracowanie ochrony przed rakiem skóry położono nacisk na opracowanie metody, która w naturalny sposób stymulowałaby melanogenezę lub naturalną produkcję melaniny w skórze bez bezpośredniego narażania skóry na niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe słońca. Początkowo naukowcy z University of Arizona próbowali bezpośrednio podawać naturalnie występujący hormon alfa MSH, aby osiągnąć pożądany efekt. Chociaż ta strategia przyniosła obiecujące wyniki, wykazano, że naturalny MSH ma nieproporcjonalnie krótki biologiczny okres półtrwania, aby można go było realistycznie stosować jako lek. Niemniej jednak pozytywne wyniki uzyskane po podaniu MSH zapoczątkowały dalsze badania prowadzące do rozwoju melanotanu-1 i 2, które wykazują podobne efekty,

Melanotan i Melanotan 2 to analogi peptydowego hormonu MSH (hormon stymulujący melanocyty), który powoduje opaleniznę skóry. W przeciwieństwie do Melanotan-1, Melanotan 2 wykazuje właściwości afrodyzjaku. Wpływ Melanotanu 2 na odżywianie i spożycie pokarmu zbadano również na myszach laboratoryjnych. Stwierdzono, że centralna melanokortyna (MC) jest aktywowana po podaniu myszom i pobraniu Melanotanu 2. Sześć dni leczenia potwierdziło, że peptyd ten powodował utratę masy ciała w narządach wewnętrznych myszy oraz zmniejszał spożycie kalorii. Fakt ten znajduje zastosowanie w leczeniu klinicznym i daje możliwość zmniejszenia spożycia węglowodanów lub kalorii, zwłaszcza u pacjentów z nadwagą i otyłością. Ponadto to samo badanie wykazało trwały wzrost zużycia tlenu u otyłych zwierząt. Melanotan 2 pomógł również obniżyć poziom insuliny i cholesterolu w porównaniu z leczeniem kontrolnym. Ponadto powstało domniemanie że obniża poziom ekspresji karboksylazy acetylocholiny A, a nawet zapewnia zapobieganie utracie mRNA karnityny i palmitolotransferazy I w tkankach mięśniowych.

Jakie efekty ma stosowanie Melanotan 2?

Melanotan 2 nadaje się dla osób z zaburzeniami skóry i pigmentacji. Został zatwierdzony w 2010 roku przez Ministerstwo Zdrowia Włoch, gdzie jest dostępny w lokalnych aptekach. Zwiększa opaleniznę skóry poprzez stymulację melanocytów do produkcji ochronnego pigmentu melaniny. Melanina chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi i innymi szkodliwymi skutkami światła słonecznego lub solarium. To prawdziwy przełom w kosmetologii, estetyce fizycznej, dermatologii i kilku innych dziedzinach medycyny. Ten lek ma kilka bardzo korzystnych właściwości:

• pobudzona przez niego melanina pigmentowa chroni skórę pochłaniając promienie UV i zamieniając je w ciepło, co zapobiega rozwojowi czerniaka i pojawieniu się oparzeń słonecznych;
• zapewnia długotrwałą, wysokiej jakości opaleniznę przy minimalnej ekspozycji na promienie UV;
• zmniejsza apetyt i może być stosowany jako środek do normalizacji wagi;
• doskonale stymuluje libido (popęd seksualny).

Dzięki tym właściwościom Melanotan-2 zyskał już pozytywną reputację w Europie i Ameryce, gdzie nazywano go Barbie Drugiem (lub „lekiem Barbie” - od słynnej pięknej lalki).

Jak stosować Melanotan 2?

Zalecana dzienna dawka Melanotan 2 to 10 mcg na kg masy ciała. Jeśli na przykład ważysz 60 kg, powinieneś przyjmować 600 mcg Melanotan-2 co drugi dzień. Jedną fiolkę (ampułkę) Melanotanu 2 zawierającą 10 mg (czyli 10 000 mcg) substancji czynnej najlepiej rozcieńczyć w 2 ml wody przeciwbakteryjnej (można ją kupić w każdej aptece bez recepty). Efekty pojawiają się stopniowo, w ciągu 2-5 dni, ale warunek jest taki, że jesteś narażony na działanie promieni UV (solarium, słońce).
Podaje się go poprzez wciągnięcie do strzykawki insulinowej (można go kupić w każdej aptece lub sklepie medycznym bez recepty) i aplikuje się na brzuch do tłuszczu, a nie do mięśnia. Najlepiej zawsze co najmniej 8 cm od pępka.

Melanotan 2 należy nakładać co drugi dzień, aż do uzyskania pożądanej opalenizny i odcienia skóry. Po osiągnięciu pożądanego koloru skóry można zmniejszyć dawkę, przyjmując ją raz na kilka dni. Oznacza to, że możesz aplikować peptyd co trzeci, czwarty dzień lub nawet raz w tygodniu. Aby przyspieszyć efekt i pigmentację dobrze jest opalać się jednocześnie 3 razy w tygodniu (na słońcu lub w solarium).

Po osiągnięciu pożądanego odcienia opalenizny częstotliwość stosowania i dawkowanie zmniejsza się do 1-2 razy w tygodniu, aby ją utrzymać. Pamiętaj - im bardziej narażasz skórę na promieniowanie UV (solarium, słońce) stosując Melanotan 2, tym głębsza i ciemniejsza będzie opalenizna (Melanotan 2 pobudza organizm do produkcji melaniny, a skóra następnie ciemnieje w odpowiedzi na promieniowanie UV). Melanotan 2 zapewnia dobrą opaleniznę tylko wtedy, gdy skóra styka się z promieniowaniem UV. Jeśli wykluczymy opalanie się na słońcu lub w solarium i ograniczymy się do spożycia Melanotan 2, to efekt nie jest tak znaczący, ale dla niektórych osób bardzo zadowalający.

Czym Melanotan 2 ma jakieś skutki uboczne?

W przypadku stosowania ustalonej dawki Melanotan 2, nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych. Wysoka dawka leku może powodować:

• zaczerwienienie skóry
• nudności
• gorączkę
• pojawienie się ciemnych plam na skórze (odwracalne)
• przedłużoną erekcję

Teoretycznie przedawkowanie peptydu może prowadzić do upośledzenia układu odpornościowego i sercowo-naczyniowego. W każdym razie, jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprzyjemne doznania, należy przerwać przyjmowanie leku.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE