peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYMelanotan- 2 
WZÓR Z CMS:


220.00
Ilość
- +

Melanotan- 2
Nouveaux

Melanotan- 2 Melanotan- 2

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 20 mg 220 zł 220 zł
2 20 mg 210 zł 420 zł
3 20 mg 200 zł 600 zł
4 20 mg 190 zł 760 zł
5 20 mg 180 zł 900 zł

MT-2- Nouveaux- tłumaczenie ulotki dołączonej do produktu

Opis

MT-2 (melanotan II) to syntetyczny peptyd, cykliczny analog laktamowy hormonu białkowego melanokortyny, hormonu stymulującego alfa-melanocyty. Związek ten ma wzór C50H69N15O9 i masę cząsteczkową równą 1024.2 u. MT-2 ma typowe cechy białek. 

MT-2 jest sterylnym, białym, liofilizowanym proszkiem przeznaczonym do wstrzyknięć podskórnych lub domięśniowych, po rozpuszczeniu w jałowej wodzie.

Mechanizm działania

MT-2 przyczynia się do powstania uczucia sytości. Wpływa również na pigmentację skóry, ponieważ jest to hormon stymulujący melanocyty (MSH). MT-2 wiąże się z receptorami melanokortyny i wpływa na aktywność MC4R.

W badaniu pilotażowym z udziałem ludzi istotna zmiana pigmentacji skóry (zaciemnienie) wystąpiła po zaledwie 5 wstrzyknięciach związku stosowanych co drugi dzień. W tym samym badaniu zauważono również, że mężczyźni stosujący MT-2 doświadczali erekcji prącia (od jednej do pięciu godzin po wstrzyknięciu). Inne badanie wykazało, że u 8 na 10 mężczyzn zwiększa długość erekcji (do 38 minut w porównaniu do 3 minut w przypadku grupy kontrolnej). Jedynymi odnotowanymi działaniami niepożądanymi były łagodne nudności i zmniejszony apetyt.

Inną potencjalną korzyścią MT-2 jest jego wpływ na zmniejszenie przyjmowania pokarmu i masy ciała. Podawanie MT-2 poprawia wrażliwość na insulinę oraz tolerancję glukozy. Stężenia triglicerydów w surowicy były również zmniejszone dzięki MT-2, a objawy utrzymywały się przez co najmniej 25 dni. Można zatem można wnioskować, że MT-2 może być stosowany w leczeniu otyłości, zespołu metabolicznego i wszelkich chorób współistniejących.

Działania niepożądane

•    nudności
•    zmęczenie
•    wymioty
•    reakcje skórne w miejscu wstrzyknięcia
•    brak zmian w oznakach życiowych lub parametrach hematologicznych, biochemia krwi (czynność wątroby i nerek)

Instrukcja podawania

Zastrzyk podawać do warstwy podskórnej, która obejmuje tkankę tłuszczową (tłuszcz) – jak na rysunku:

Jeśli używasz strzykawek insulinowych, które mają krótkie igły, będziesz musiał wejść w skórę pod kątem 90 stopni do skóry.

Dozowanie

Rekomendowana dawka MT-2:
•    0,25-1,5 mg raz dziennie

Przechowywanie

•    produkt może być użyty do trzech lat od daty produkcji
•    po przygotowaniu może być przechowywany przez maksimum 14 dni w lodówce
•    fiolki przechowywać we właściwej pozycji
•    przechowywać w lodówce, w opakowaniu i chronić przed światłem
•    przez maksimum jeden miesiąc może być przechowywany w temperaturze pokojowej

TEN PRODUKT JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO CELÓW BADAWCZYCH

Co to jest MT-2 i jak działa?

MT-2 lub jako częściej spotykany Melanotan jest hormonem peptydowym, który jest stosowany do wzmacniania i utrwalania opalenizny. MT-2 działa poprzez stymulację receptorów alfa-melanocytów, co sprzyja powstawaniu melaniny w naszym organizmie, kiedy skóra zostanie wystawiona na działanie słońca. Gdy znaczna ilość MT-2 zostanie zaaplikowana do organizmu, to według pamięci komórek nasza skóra reaguje wydzielaniem większej ilości substancji, niż jest to konieczne dla naszego typu genetycznego. MT-2 zawiera syntetyczne analogi hormonu melanotropowego. W organizmie ludzkim hormon ten wytwarzany jest w przysadce mózgowej, skąd oddziałuje na komórki zawierające pigment, czyli melaninę. Sam MT-2 był pierwotnie badany przez amerykańskich naukowców jako lek stosowany w chorobach związanych z nadwrażliwością na światło. Testowano go także jako preparat leczący zaburzenia seksualne u kobiet i mężczyzn. Efektem stosowania leku jest uzyskanie dużo ciemniejszej i co najważniejsze trwalszej opalenizny.

Jak stosować MT- 2?

Aby MT-2 był skuteczny i dawał nam pożądane rezultaty, to musi być stosowany w odpowiedniej dla nas dawce. W zależności od naszych indywidualnych skłonności i predyspozycji dzienna dawka nie powinna być mniejsza niż dziesięć miligramów, a wyższa niż czterdzieści miligramów. Ta ostatnia dawka tyczy się tych osób, które są szczególnie odporne na działanie promieni słonecznych. W zależności od całkowitej ilości potrzebnej i dziennego dawkowania odpowiednio dla danej osoby, iniekcje MT-2 muszą zacząć się co najmniej tydzień przed zapotrzebowaniem na ulepszone opalanie. Oznacza to w praktyce, że stosowanie środka musimy rozpocząć na dwa tygodnie przed ewentualnym wyjazdem na wakacje. Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo jasna, to należy zacząć kuracje na miesiąc przed urlopem. Dodatkowo środek może też być również stosowany, cyklicznie, aby utrzymać lepszą zdolność do opalania. Aby odpowiednio zastosować MT-2 należy środek wymieszać w dwóch miligramach wody i przelać do strzykawki. Niewielką dawkę należy podawać raz dziennie, najlepiej wieczorem bezpośrednio przed snem. Spowoduje to znaczne przyśpieszenie produkcji pigmentu. Sama opalenizna, która powinna być dla nas satysfakcjonująca, pojawi się po dziesięciu zastrzykach. Efekt ten może być słabszy lub silniejszy w zależności od naszych indywidualnych preferencji i właściwości organizmu. Aby utrzymać zamierzony efekt, Melanotan należy wstrzykiwać co tydzień. Same fiolki zawierają zwykle, dziesięć miligramów liofilizowano proszku. Iniekcja może być podskórna, domięśniowa lub dożylna, zależnie od osobistych preferencji. Po rozpuszczeniu, fiolki MT-2 nadaję się do użycia jedynie przez trzydzieści dni. Należy ten środek przechowywać w lodówce lub zamrażalce.

Jak długie są efekty stosowania MT-2?

Efekty stosowanie MT-2 są dość długotrwałe. Może być nawet tak, że efekty, trwają rok lub dłużej. Zależne jest to od cyklu peptydu jego efektywności, długości, dawkowania. Zastosowanie cykli konserwacyjnych może utrzymać wpływ na czas nieokreślony. Niejako skutkiem ubocznym jest podniesienie parametrów czynności seksualnych. Nawet u osób, które nie zmagają się z problemami tego typu, środek ten w przypadku mężczyzn może spowodować wydłużenie penisa i przedłużenie stanu erekcji. Stany podniecenia seksualnego występują po około czterech do sześciu godzin po zastrzyku i mogą się utrzymywać nawet do dwunastu godzin po nim. W przypadku kiedy chcemy uzyskać efekt podniecenia, to dawka produktu musi zostać zmniejszona do 0,5 miligrama i w żadnym razie nie przekraczać dwóch miligramów.

Jakie są skutki uboczne stosowania MT-2?

Skutki uboczne występują bardzo rzadko i u niewielkiej ilości użytkowników. Najczęściej mamy tu do czynienia z zahamowaniem łaknienia. Dlatego też wiele kobiet wykorzystuje ten środek jako wspomaganie dla odchudzania. Dodatkowo może dojść do zaciemnienia włosów, a w niektórych przypadkach wystąpić mogą zawroty głowy, zmęczenie lub nudności. Sam produkt jest bezpieczny, o ile stosujemy się do zaleceń producenta i nie przekraczamy zalecanej dobowej dawki. Nie wolno nam na własną rękę podnosić dawki oraz przedłużać kuracji. Jeśli dojdzie do przedawkowania, to w skrajnych przypadkach produkt może zaburzyć naturalną równowagę hormonalną organizmu, co może powodować wiele działań niepożądanych. W skrajnych przypadkach występują mdłości, bóle głowy, problemy z koncentracją, zmniejszenie apetytu, pojawienie się przebarwień skóry i worków pod oczami oraz sinienie ust. Bardzo ważne jest, aby po zastosowaniu środka nie poddawać się opalaniu na solarium i w żaden sposób nie stosować dodatkowych sztucznych samoopalaczy. Nie powinniśmy też podczas stosowania środka przyjmować narkotyków i spożywać dużej ilości alkoholu. Jeśli leczymy się na jakiekolwiek choroby związane ze skórą, to należy zaprzestać przyjmowanie PT-2. W przypadku jakiejkolwiek kuracji, która wiążę się przyjmowaniem regularnym leków, każdorazowa kuracja PT-2 powinna być wcześniej skonsultowana z prowadzącym nas lekarzem.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE