peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYMinoxidil 
WZÓR Z CMS:


189.00
Ilość
- +

Minoxidil
BIOLAB

Minoxidil

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 80 mg/ 1 ml – 30 ml bottle 189 zł 189 zł
3 80 mg/ 1 ml – 30 ml bottle 184 zł 552 zł
5 80 mg/ 1 ml – 30 ml bottle 179 zł 895 zł

Minoksydil w płynie jest lekiem stosowanym miejscowo, głównie w celu leczenia łysienia androgenowego, czyli typu męskiego łysienia. Działa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze głowy, co zwiększa przepływ krwi i dostarczanie składników odżywczych do mieszka włosowego. W rezultacie może to stymulować wzrost włosów i spowalniać ich wypadanie.

Wskazania:

•    Łysienie androgenowe: Najczęstsze wskazanie minoksydilu w płynie to łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet.
•    Rzadsze przypadki łysienia: Niekiedy stosuje się go również w innych przypadkach utraty włosów, ale skuteczność w tych sytuacjach może być różna. U kobiet również można go stosować gdy potwierdzi się, że łysienie przebiega w wyniku nadmiaru androgenów. 

Dawkowanie:

•    Sposób stosowania: Zazwyczaj stosuje się go dwa razy dziennie, nanosząc bezpośrednio na skórę głowy w obszarze przerzedzenia włosów. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatu na dobrze oczyszczoną skórę główy bez nadmiernej warstwy naskórka (hiperkeratozy) dlatego warto stosować regularnie przed użyciem szamponu peeling enzymatyczny który złuszczy warstwę rogową skóry głowy, aby preparat mógł w pełni wniknąć w skórę głowy 
•    Regularność: Ważne jest regularne stosowanie, ponieważ przerwanie leczenia może spowodować powrót do stanu sprzed terapii.

Uwaga!

Doskonałym rozwiązaniem będzie połączenie stosowania minoksidilu z rollerem do sóry główy. Dermorollery do skóry głowy posiadają setki małych igiełek, które wykonują mikronakłucia na naskórku. Powstają w ten sposób mikrokanaliki, które doprowadzają substancje aktywne bezpośrednio do cebulek włosów, stymulując ich wzrost i pobudzając produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze. Dzięki powstaniu takich nakłuć substancja czynna minoksidilu głębiej wniknie w skórę głowy co pozwoli na zmaksymalizowanie efektu działania. Mikronakłucia również same w sobie poprawiją ukrwienie skóry głowy. Roller powinno się wymieniać co 1-1.5 miesiąca codziennego stosowania. Roller możecie zakupić tutaj: https://peptides.net.pl/roller-do-mezoterapii-shenzhen-yyr-techonology

Efekty i skutki uboczne:

Efekty leczenia mogą być widoczne po kilku miesiącach regularnego stosowania.

Możliwe skutki uboczne to:

•    miejscowe podrażnienie skóry, 
•    swędzenie, 
•    łupież, 

Minoksydil nie jest lekarstwem na wszystkie przypadki łysienia i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Zaleca się konsultację z dermatologiem lub trychologiem przed rozpoczęciem stosowania, aby upewnić się, że jest to odpowiedni sposób leczenia dla danego przypadku. W przypadku wysokich stężeń DHT (dihydrotestosteron) działanie leku będzie niewystarczające dlatego warto rozważyć pomiar DHT z krwi przed rozpoczęciem kuracji. 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE