peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 SUPLEMENTYNIEPOKALANEK 
WZÓR Z CMS:Ilość
- +
Produkt tymczasowo niedostępny.
Zobacz koszyk

NIEPOKALANEK
BIOLAB

NIEPOKALANEK

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość

Niepokalanek pospolity, vitex agnus-castus , zwany także Drzewem Nieskalanym, to roślina o wszechstronnych właściwościach leczniczych. Naturalnie występuje na terenie Afryki, Azji i Europy Południowej. Od wieków stosowana jest w medycynie naturalnej, w szczególności w leczeniu dolegliwości kobiecych. Niepokalanek poprzez działanie antyoksydacyjne przyczynia się do ochrony DNA, białek i lipidów komórkowych. Niepokalanek pospolity jako agonista receptorów dopaminergicznych hamuje uwalnianie prolaktyny z przysadki mózgowej. Podejrzewa się, że to właśnie zmniejszenie wydzielania prolaktyny skutkuje ograniczeniem szeregu przykrych dla kobiet objawów zwanych PMS (Premenstrual Syndrome, zespół napięcia przedmiesiączkowego). 

Pozytywy i korzyści z stosowania niepokalanka

Regulacja gospodarki hormonalnej - Niepokalanek pomaga przywrócić równowagę hormonalną u kobiet, w szczególności w okresie napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy. Badania wskazują, że może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu hormonów w tym prolaktyny, progesteronu i estradiolu. Łagodzi objawy PMS, takie jak: bóle głowy, mięśni, piersi, uderzenia gorąca, wahania nastroju, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia snu. Wykazuje również działanie przeciwandrogenne, co oznacza, że pomaga zredukować nadmiar męskich hormonów w organizmie kobiety. 

Łagodzenie objawów menopauzy - Niepokalanek pomaga zmniejszyć nasilenie objawów menopauzy, takich jak: uderzenia gorąca, nocne poty, wahania nastroju, suchość pochwy.

Wspomaganie leczenia trądziku - Niepokalanek wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, które może być pomocne w leczeniu trądziku.

Ochrona przed chorobami nowotworowymi - Niepokalanek zawiera flawonoidy, które wykazują działanie przeciwutleniające i mogą chronić przed rozwojem chorób nowotworowych.

Poprawa nastroju – Niepokalanek poprzez swoje specyficzne działanie, może podnosić poziom dopaminy, która z kolei pozytywnie wpływa na poziom energii, nastrój i chęć do działania.

Dawkowanie 

1 kapsułka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. 

Przeciwwskazania do stosowania niepokalanka

Niepokalanka nie powinny przyjmować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby z chorobami wątroby. Nie zaleca się stosowania niepokalanka łącznie z doustną antykoncepcją i hormonalną terapią zastępczą. Nie należy go także łączyć z lekami przeciwdopaminowymi. Stosowanie niepokalanka jest także niewskazane w przypadku nowotworów piersi.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE