peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYNoopept 
WZÓR Z CMS:


120.00
Ilość
- +

Noopept
SEMAX POLSKA

Noopept

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 30 mg/ 120 capsules 120 zł 120 zł
3 30 mg/ 120 capsules 115 zł 345 zł
5 30 mg/ 120 capsules 110 zł 550 zł

Noopept, czyli tak naprawdę ester etylowy N-fenyloacetylo-L-proliloglicyny (eng. n-Phenylacetyl-L-prolylglycine ethyl ester), to lek nootropowy wynaleziony w Instytucie Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie. Jest to w pełni syntetyczna substancja, która swoją budowę opiero na endogennym neuropeptydzie (czyli takim, który organizm jest w stanie wyprodukować sam) – cykloproliloglicynie, sam Noopept ulega rozkładowy do właśnie CPG. Mechanizm działania Noopept wzorowany był na Piracetamie, jednym z pierwszych leków nootropowych dostępnych na receptę znanych pod nazwą Nootropil, Memotropil, Biotropil. W trakcie badań okazało się, że noopept wykazuje ok.1000 razy silniejsze działanie aniżeli wyżej wspomniany piracetam, przy jednocześnie znacznie mniejszym dawkowaniu. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników, zdaje się, iż Noopept jest skuteczniejszym lekiem niż Piracetam, którego działania bardzo wiele osób w ogóle nie odczuwa.

Działanie

Noopept jest znany w społeczności nootropowej ze względu na wpływ na poprawę pamięci oraz zdolności kojarzenia faktów. Sprawia, że umysł jest świeższy oraz, co ciekawe, wg użytkowników poprawia również zdolności lingwistyczne. Wiele badań wskazuje pozytywny wpływ na zdolność uczenia się, co ciekawe korzyści pojawiają się już po pierwszej dawce! Istnieją dowody kliniczne, że Noopept poprawia komunikację i sygnalizację neuronalną.  W badaniach na szczurach zauważono wzrost fal Alfa i beta 1 po podaniu Noopeptu. Fale Alfa powodują, że stajesz się bardziej zrelaksowany, wpływają pozytywnie na nastrój i dają taki stan „flow”, fale beta zatem związane są z funkcjami poznawczymi, koncentracją oraz wzrostem czujności. 

Zauważono również aktywację receptorów NMDA związane z pamięcią długotrwałą i neuroplastycznością, ten stan pojawił się już po podaniu pierwszej dawki!!  Co ciekawe przy długotrwałym stosowaniu noopept naukowcy zauważyli aktywację AMPA, związane ze zwiększoną aktywnością sygnalizacyjną w mózgu, poprawą pamięci, oraz zdolności poznawczych.
Badanie opublikowane przez Rosyjską Akademię Nauk Medycznych w Moskwie pokazuje, że Noopept nasila ekspresję mRNA, tym samym podnosząc poziom czynnika wzrostu nerwów NGF i czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego BDNF w hipokampie. Nasilenie neurogenezy w jego obrębie może mieć pozytywny wpływ np. w depresji,.  U osób cierpiących na zaburzenia depresyjne dochodzi do obkurczenia struktur hipokampu, tak więc nasilenie neurogenezy w jego obrębie, daje szereg pozytywnych korzyści.

Noopept moduluje poziomy glutaminianu wewnątrz i pomiędzy neuronami. Zapobiega toksyczności glutaminianu i wpływa na długotrwałe wzmocnienie (LTP). LTP wiąże się z neuroplastycznością, która umożliwia tworzenie się długotrwałych wspomnień.
Noopept wywołuje działanie przeciwlękowe. Stymuluje receptory dopaminy (D2 i D3) oraz nikotynowe receptory acetylocholiny. Noopept wydaje się również modulować niektóre receptory serotoniny. 

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie Noopeptu mieści się  w graniczach 10 – 30 mg dziennie. W jednej lub kilku porcjach, w zależności od preferencji. Zaleca się dzielenie dawek jeśli chceszmy jednorazowo przyjmować więcej niż 20mg. Noopept charakteryzuje się wysoką biodostępnością i łatwo przekracza barierę krew-mózg.  Niektórzy nie odczuwają pierwszych dawek i na efekty warto poczekać kilka dni. Przy regularnym stosowaniu warto robić sobie przerwy. Zazwyczaj stosowanie cykliczne opiera się o okres 28-56 dni na kilka tygodni przerwy. Noopept jest rozpuszczalny w wodzie i nie ma potrzeby stosowania go wraz z posiłkiem. Wiele osób stosuje go podjęzykowo, aby skorzystać z wyższej biodostępności i ominąć układ trawienny. Substancja maksymalne stężenie we krwi osiąga po 7 min od podania. Czas działania jest kwestią bardzo indywidualną. Jednak doniesienia użytkowników wskazują na ok. 2h. 

Skutki uboczne

Noopept jest syntetycznym nootropem i uważa się za nietoksyczny. Więc jest uważany za dobrze tolerowany i bezpieczny. Tak długo, jak stosowany jest w zalecanych dawkach. 
Skutki uboczne są rzadkie, ale mogą obejmować zmęczenie, bóle głowy, bezsenność lub rozstrój żołądka. Efekty uboczne są często wynikiem niezwykle wysokich dawek substancji nootropowych. 
Bóle głowy są często objawem deficytu choliny w mózgu, tak więc warto rozważyć dodanie jakiegoś jej żródła np. Alpha Gpc czy CDP Cholinę. 

 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE