peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYOxytocin 
WZÓR Z CMS:


100.00
Ilość
- +

Oxytocin
Euro-Pharmacies

Oxytocin

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 5 mg 100 zł 100 zł
3 5 mg 95 zł 285 zł
5 5 mg 90 zł 450 zł
10 5 mg 85 zł 850 zł

Oxytocin

Oksytocyna jest hormonem i neuroprzekaźnikiem biorącym udział w porodzie i podczas karmienia piersią. Jest również kojarzony z empatią, zaufaniem, aktywnością seksualną i budowaniem relacji.

Czym jest Oxytocin- 5mg?

Czasami nazywany jest „hormonem miłości”, ponieważ poziom oksytocyny wzrasta podczas przytulania i orgazmu. Może również przynosić korzyści w leczeniu wielu schorzeń, w tym depresji, lęku i problemów jelitowych. Oksytocyna jest wytwarzana w podwzgórzu, części mózgu. Kobiety mają zwykle wyższy poziom niż mężczyźni. Oksytocyna jest wytwarzana w podwzgórzu i uwalniana podczas seksu, porodu i laktacji, aby wspomóc funkcje rozrodcze. Ma skutki fizyczne i psychiczne, w tym wpływa na zachowania społeczne i emocje. Oksytocyna jest przepisywana jako lek ze względów położniczych i ginekologicznych i może pomóc przy porodzie. Badania pokazują, że może to przynieść korzyści osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), lękiem i zespołem jelita drażliwego (IBS).

Oksytocyna jest neuroprzekaźnikiem i hormonem wytwarzanym w podwzgórzu. Stamtąd jest transportowana i wydzielana przez przysadkę mózgową, u podstawy mózgu. Odgrywa rolę w żeńskich funkcji reprodukcyjnych, od aktywności seksualnej do porodu i karmienia piersią. Podczas porodu oksytocyna zwiększa ruchliwość macicy, powodując skurcze mięśni macicy. Gdy szyjka macicy i pochwa zaczynają się rozszerzać w celu porodu, uwalniana jest oksytocyna. To poszerzenie zwiększa się wraz z dalszymi skurczami.

Co oksytocyna ma wspólnego z miłością?

Naukowcy w jednym z badań odkryli, że pary w pierwszych fazach romantycznego przywiązania miały znacznie wyższy poziom oksytocyny. Jednak oksytocyna to coś więcej niż tylko hormon miłości. Uwalnia się również podczas aktywności seksualnej i wiąże się z intensywnością orgazmu. Efekty działania Oksytocyny to:

• Zaufanie
• Empatia
• pozytywne wspomnienia z relacji
• wierność
• pozytywna komunikacja
• przetwarzanie sygnałów wiążących

U kobiet hormon wywołuje poród i wydzielanie mleka. U mężczyzn oksytocyna pomaga przenosić plemniki. Oksytocyna to naturalnie występujący hormon. Jest wytwarzany przez podwzgórze - mały obszar u podstawy mózgu - i wydzielany przez pobliską przysadkę mózgową. Oksytocyna, dopamina i serotonina są często określane jako nasze „hormony szczęścia”. Kiedy pociąga Cię inna osoba, mózg uwalnia dopaminę, wzrasta poziom serotoniny i produkowana jest oksytocyna. To powoduje, że czujesz przypływ pozytywnych emocji.

Jakie efekty uzyskamy po zastosowaniu Oxytocin- 5mg?

Badania sugerują, że oksytocyna ma pozytywny wpływ na zachowania społeczne związane z:
• relaksem
• zaufaniem
• ogólną stabilnością psychiczną

Wykazano również, że hormon zmniejsza poziom stresu i niepokoju po uwolnieniu do określonych części mózgu. Oksytocyna może pomóc organizmowi dostosować się do wielu różnych sytuacji emocjonalnych i społecznych. Może pomóc osobom z autyzmem lepiej rozumieć bodźce społeczne i reagować na nie. Hormon sygnalizuje skurcz macicy i rozpoczęcie porodu. Pomaga przyspieszyć proces, zwiększając produkcję powiązanych hormonów. Po porodzie pomaga macicy powrócić do poprzedniego rozmiaru. Badania na ludziach i zwierzętach nad wpływem oksytocyny na więź matka-dziecko wykazały, że matki z wyższym poziomem są bardziej skłonne do angażowania się w czułe zachowania rodzicielskie.

Czy oksytocyna może wywołać podobny efekt w odniesieniu do ojcostwa?

Istnieją dowody na to, że rodzicielstwo stymuluje uwalnianie oksytocyny również u ojców. Jedno z badań z 2010 roku wykazało, że określone rodzaje interakcji między ojcem a dzieckiem prowadzą do wyższych poziomów oksytocyny. Obejmuje to kierowanie uwagi dziecka na określone przedmioty i zachęcanie go do odkrywania. Związek między oksytocyną a wiernością może zacząć się od zdolności hormonu do sprawiania, że mężczyźni postrzegają swoich partnerów jako bardziej atrakcyjnych niż inne znane i nieznane kobiety. Oksytocyna w różny sposób wpływa na mężczyzn i kobiety, zwłaszcza w kontekstach społecznych. Może tak być, ponieważ hormon działa inaczej w męskim i żeńskim ciele migdałowatym. To jest część twojego mózgu odpowiedzialna za emocje, motywację i nagrodę. Na przykład oksytocyna może wpływać na sposób, w jaki kobiety identyfikują, z kim się zaprzyjaźnić i jak pielęgnować te relacje. Hormon może odgrywać rolę w sposobie, w jaki mężczyźni identyfikują relacje konkurencyjne i kierują reakcją typu walcz lub uciekaj.

Czy Oxytocin może wywoływać jakiekolwiek skutki uboczne?

Chociaż oksytocyna może wzmacniać więzi, może również zachęcać do faworyzowania i uprzedzeń. Może to prowadzić do tworzenia grup „w” i „poza”. Hormon jest również powiązany z uczuciem zazdrości i nieuczciwości. Potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć te konsekwencje. Nie jest jasne, dlaczego jego skutki mają różny charakter lub kto może być bardziej narażony na negatywne skutki. Może to zależeć od innych czynników, takich jak podstawowe zaburzenia psychiczne. W skrajnych przypadkach podanie Oxytocin- 5mg może wywoływać zawroty głowy, silne uczucie zmęczenia, a nawet drgawki.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE