peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

WZÓR Z CMS:


125.00
Ilość
- +

rHGH
Bio- Peptide

rHGH rHGH rHGH

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 4 mg ( 12 IU) 125 zł 125 zł
3 4 mg ( 12 IU) 115 zł 345 zł
5 4 mg ( 12 IU) 105 zł 525 zł
10 4 mg ( 12 IU) 95 zł 950 zł

Biogene (rHGH)- Bio- Peptide- tłumaczenie ulotki dołączonej do produktu

Opis

Biogene (rekombinowany ludzki hormon wzrostu – rHGH), to ludzki hormon wzrostu, identyczny z dominującą formą tego hormonu wytwarzanego w przysadce mózgu (masa cząsteczkowa 22 125 u).
Biogene (rHGH) jest sterylnym, białym, liofilizowanym proszkiem przeznaczonym do wstrzyknięć podskórnych lub domięśniowych, po rozpuszczeniu w jałowej wodzie.

Mechanizm działania

Somatropina (jak również endogenny HGH) wiąże się z dimerycznym receptorem GH w błonie komórkowej komórek docelowych, co skutkuje transdukcją sygnału wewnątrzkomórkowego i wieloma efektami farmakodynamicznymi. Niektóre z tych efektów są głównie zależne od IGF-I wytwarzanego w wątrobie (np. wzrost szkieletu, synteza białek), podczas gdy inne są przede wszystkim konsekwencją bezpośredniego działania somatropiny (np. lipolizy).

Obserwowane efekty u stosujących środek pacjentów:
 
•    wzrost tkanki
•    wzrost kostny
•    wzrost komórek narządów
•    wzrost metabolizmu
•    lepszy metabolizm węglowodanów
•    lepszy metabolizm lipidów
•    lepszy metabolizm minerałów
•    lepszy metabolizm tkanki łącznej

Działania niepożądane

Lista przedstawia najpoważniejsze i/lub najczęściej obserwowane działania niepożądane podczas leczenia somatropiną:

•    nagła śmierć u dzieci z zespołem Pradera-Williego, z czynnikami ryzyka, w tym ciężką otyłością, niedrożnością górnych dróg oddechowych lub bezdechu sennego i niezidentyfikowaną infekcją dróg oddechowych
•    guzy wewnątrzczaszkowe, w szczególności oponiaki, u nastolatków/młodych leczonych napromieniowaniem głowy 
•    nietolerancja glukozy, w tym upośledzona tolerancja glukozy/zaburzenia glukozy na czczo, jak również jawna cukrzyca
•    nadciśnienie śródczaszkowe
•    znacząca retinopatia cukrzycowa
•    złuszczona nasada kości udowej u pacjentów dziecięcych
•    progresja wcześniejszej skoliozy u pacjentów dziecięcych
•    zatrzymanie płynów objawiające się obrzękiem, bólem stawów, bólem mięśni, zespołami kompresji nerwów
•    odsłonięcie ukrytej centralnej niedoczynności tarczycy
•    reakcje w miejscu wstrzyknięcia/wysypka i lipoatrofia (jak również rzadkie reakcje nadwrażliwości)
•    zapalenie trzustki

Instrukcja podawania

Zastrzyk podawać do warstwy podskórnej, która obejmuje tkankę tłuszczową (tłuszcz) – jak na rysunku:

Jeśli używasz strzykawek insulinowych, które mają krótkie igły, będziesz musiał wejść w skórę pod kątem 90 stopni do skóry.

Dozowanie

Rekomendowana dawka Biogene (rHGH):
•    2-4 jednostki masowe, raz dziennie

Przechowywanie

•    produkt może być użyty do trzech lat od daty produkcji
•    po przygotowaniu może być przechowywany przez maksimum 14 dni w lodówce
•    fiolki przechowywać we właściwej pozycji
•    przechowywać w lodówce, w opakowaniu i chronić przed światłem
•    przez maksimum jeden miesiąc może być przechowywany w temperaturze pokojowej

TEN PRODUKT JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO CELÓW BADAWCZYCH
 

Co to jest rHGH?

HGH to tak zwany hormon wzrostu, który zwany jest także somatotropiną. Uznawany jest za hormon przedniego płata przysadki mózgowej, którego wydzielanie jest kontrolowane przez neurohormony podwzgórza. Jego wydzielanie jest największe w trakcie, kiedy dojrzewamy. W późniejszym wieku jego produkcja zaś znacząco spada. Sam hormon został po raz pierwszy wyizolowany do celów terapeutycznych. Jego podawanie miało przyczyniać się do leczenia niedoczynności przysadki mózgowej. Hormon ten okazał się też być niezwykle skuteczny, jeśli chodzi o karłowatość. Dzisiaj praktycznie wszystkie dostępne HGH są formami pozyskiwanymi syntetycznie, na drodze inżynierii genetycznej. HGH zdobył wielką popularność zwłaszcza wśród osób, które są aktywni sportowcami lub chcą w krótkim okresie zbudować masę mięśniową. Somatotropina stymuluje bowiem wzrost większości tkanek ciała, głównie przez zwiększanie ilości komórek, nie ich rozmiaru. Efekty te są wynikiem działania IGF-1, silnie anabolicznego hormonu, wytwarzanego w wątrobie i innych tkankach, jako reakcja na somatotropinę. Sam GH pobudza hydrolizę trój glicerydów w tkance tłuszczowej, powodując widoczną utratę tkanki tłuszczowej podczas terapii.

Jakie są efekty podawania rHGH?

Podawanie hormonu wzrostu wiążę się z wieloma pozytywnymi aspektami. Przede wszystkim nasila się proces wzrostu tkanek łącznych, chrząstek i ścięgien. Dzięki temu w dużej mierze redukujemy ryzyko wystąpienia kontuzji w wyniku treningu siłowego, zwiększając jednocześnie jego wydajność. Hormon wzrostu poprawia sprawność fizyczną osobników poprzez stymulację syntezy kolagenu w mięśniach szkieletowych i ścięgnach, zwiększając siłę mięśni i poprawiając w ten sposób wyniki ćwiczeń. Ponieważ sam hormon jest produkowany przez przysadkę mózgową jako element wzrostu kości w okresie dojrzewania, to jego zaaplikowanie ponownie stymuluje komórki kościotwórcze i resorbujące kości, co prowadzi do zwiększenia masy kostnej. Dodatkowo hormon redukuje u nas masę tłuszczową. Co ciekawe rośnie też funkcja poznawcza i nastrój osoby poddającej się terapii z użyciem HGH. Wszelkie badania sugerują, że podawanie hormonu wzrostu może być możliwą opcją terapeutyczną poprawiającą funkcje poznawcze i nastrój u dorosłych z niedoborem hormonu wzrostu. Ostatecznie hormon poprawia wygląd naszej skóry. Spadek produkcji hormonu wzrostu to sucha skóra, przerzedzenie włosów, większy tłuszcz na ciele oraz dynamiczny rozwój zmarszczek. Odpowiednie poziomy HGH pomagają poprawić odpowiedni stosunek tkanki tłuszczowej i elastyczności w skórze. Wstrzyknięcia domięśniowe HGH mogą pomóc w normalizacji schematów snu, poprawie elastyczności skóry, pomocy w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawie układu odpornościowego.

Jak stosować rHGH?

Aby właściwie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez hormon wzrostu, należy odpowiednio zaaplikować terapię i dobrać właściwe dawki do naszej wagi i wzrostu. Dawka nie może zostać zredukowana, gdyż wtedy sam cykl staję się nieefektywny. W przypadku przeciętnego mężczyzny potrzeba około czterech do sześciu dawek dziennie. Codzienne dawkowanie jest niezbędne, gdyż okres działania HGH w organizmie jest bardzo krótki. Szczytowe stężenie osiąga już po dwóch godzinach po iniekcji, po czym hormon jest stopniowo usuwany z organizmu. To oznacza, że jest niezwykle ciężko, utrzymać odpowiedni poziom somatotropiny we krwi. Rezultaty tej terapii są widoczne po kilku miesiącach. Jeśli aplikujemy sobie hormon krócej, to możemy się spodziewać jedynie efektów w postaci utraty tkanki tłuszczowej. Jednak i w tym przypadku, powinniśmy stosować hormon przez minimum cztery miesiące. Samo aplikowanie HGH może być dokonane na dwa sposoby, Domięśniowo oraz podskórnie. Iniekcje podskórne dokonuje się lokalnie, w miejscach, z których pragniemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Musimy też pamiętać, że podczas kuracji somatotropiną organizm potrzebuje większych ilości hormonów tarczycy, insuliny. Dołączenie środków zawierających hormony tarczycy znacznie zwiększy efekt termogeniczny cyklu.

Czy przyjmowanie rHGH niesie ze sobą jakieś zagrożenia?

Samo przyjmowanie hormonu, jeśli odbywa się zgodnie z zaleceniami, jest bezpieczne. Jednak w przypadku niektórych osób może wystąpić efekt uboczny w postaci choroby związanej z nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową u osób dorosłych, u których zakończył się proces wzrastania. Objawia się powiększeniem żuchwy, nosa, uszu, rąk i stóp. W niektórych przypadkach może też dojść do powiększenia serca oraz nerek. Stosowanie HGH wiąże się z ryzykiem wystąpienia hipoglikemii i cukrzycy. W większości przypadków powikłania te wiążą się z niewłaściwym stosowaniem środka. Jeśli ten jest aplikowany okresowo, w rozsądnych dawkach to jest środkiem w miarę bezpiecznym. Jeśli jednak po aplikowaniu HG występują jakiekolwiek zjawiska niepożądane i niepokojące nas skutki uboczne, to należy natychmiast zaprzestać przyjmowania tego środka. Szczególną uwagę należy zwrócić na negatywne zmiany w strukturze kości i skóry lub pojawiające się fatalne samopoczucie. W przypadku poczucia zagrożenia zdrowia należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE