peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

WZÓR Z CMS:


400.00
Ilość
- +

rHGH
Nouveaux

rHGH rHGH

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 12 mg 405 zł 405 zł
2 12 mg 385 zł 770 zł
3 12 mg 365 zł 1095 zł
4 12 mg 345 zł 1380 zł
5 12 mg 325 zł 1625 zł
10 12 mg 300 zł 3000 zł

rHGH-  Nouveaux- tłumaczenie ulotki dołączonej do produktu

Opis

Rekombinowany ludzki hormon wzrostu (rHGH), to ludzki hormon wzrostu, identyczny z dominującą formą tego hormonu wytwarzanego w przysadce mózgu (masa cząsteczkowa 22 125 u).
rHGH jest sterylnym, białym, liofilizowanym proszkiem przeznaczonym do wstrzyknięć podskórnych lub domięśniowych, po rozpuszczeniu w jałowej wodzie.

Mechanizm działania

Somatropina (jak również endogenny HGH) wiąże się z dimerycznym receptorem GH w błonie komórkowej komórek docelowych, co skutkuje transdukcją sygnału wewnątrzkomórkowego i wieloma efektami farmakodynamicznymi. Niektóre z tych efektów są głównie zależne od IGF-I wytwarzanego w wątrobie (np. wzrost szkieletu, synteza białek), podczas gdy inne są przede wszystkim konsekwencją bezpośredniego działania somatropiny (np. lipolizy).

Obserwowane efekty u stosujących środek pacjentów:

•    wzrost tkanki
•    wzrost kostny
•    wzrost komórek narządów
•    wzrost metabolizmu
•    lepszy metabolizm węglowodanów
•    lepszy metabolizm lipidów
•    lepszy metabolizm minerałów
•    lepszy metabolizm tkanki łącznej

Działania niepożądane

Lista przedstawia najpoważniejsze i/lub najczęściej obserwowane działania niepożądane podczas leczenia somatropiną:

•    nagła śmierć u dzieci z zespołem Pradera-Williego, z czynnikami ryzyka, w tym ciężką otyłością, niedrożnością górnych dróg oddechowych lub bezdechu sennego i niezidentyfikowaną infekcją dróg oddechowych
•    guzy wewnątrzczaszkowe, w szczególności oponiaki, u nastolatków/młodych leczonych napromieniowaniem głowy 
•    nietolerancja glukozy, w tym upośledzona tolerancja glukozy/zaburzenia glukozy na czczo, jak również jawna cukrzyca
•    nadciśnienie śródczaszkowe
•    znacząca retinopatia cukrzycowa
•    złuszczona nasada kości udowej u pacjentów dziecięcych
•    progresja wcześniejszej skoliozy u pacjentów dziecięcych
•    zatrzymanie płynów objawiające się obrzękiem, bólem stawów, bólem mięśni, zespołami kompresji nerwów
•    odsłonięcie ukrytej centralnej niedoczynności tarczycy
•    reakcje w miejscu wstrzyknięcia/wysypka i lipoatrofia (jak również rzadkie reakcje nadwrażliwości)
•    zapalenie trzustki

Instrukcja podawania

Zastrzyk podawać do warstwy podskórnej, która obejmuje tkankę tłuszczową (tłuszcz) – jak na rysunku:

Jeśli używasz strzykawek insulinowych, które mają krótkie igły, będziesz musiał wejść w skórę pod kątem 90 stopni do skóry.

Dozowanie

Rekomendowana dawka rHGH:
•    2-4 jednostki masowe, raz dziennie

Przechowywanie

•    produkt może być użyty do trzech lat od daty produkcji
•    po przygotowaniu może być przechowywany przez maksimum 14 dni w lodówce
•    fiolki przechowywać we właściwej pozycji
•    przechowywać w lodówce, w opakowaniu i chronić przed światłem
•    przez maksimum jeden miesiąc może być przechowywany w temperaturze pokojowej

TEN PRODUKT JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO CELÓW BADAWCZYCH

Co to jest rHGH 36iu?

rHGH 36iu to hormon wzrostu, który został spopularyzowany we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, zwłaszcza w środowisku kulturystów oraz sportowców. rhGH został opracowany metodami inżynierii genetycznej. Hormon ten jest też powszechnie wykorzystywany w medycynie, zwłaszcza do leczenia niedoboru hormonu wzrostu u dzieci i dorosłych, leczenia Syndromu Turnera oraz zespołu Pradera-Williego. Pomaga też przy leczeniu przewlekłej niewydolności nerek. Rekombinowany ludzki hormon wzrostu jest stosowany na świecie ostatecznie w leczeniu niskorosłości mocznicowej. Podaje się go zarówno w okresie przeddializacyjnym, w czasie leczenia nerkozastępczego, jak i po przeszczepieniu nerki. Sam horom działa na podwzgórze, przysadkę mózgową i jest wykorzystywany, kiedy organizm nie produkuje hormonu wzrostu. Jego brak może mieć wiele przyczyn. Wśród nich jest między innymi otyłość, hiperinsulinemia, deprywacja psychoemocjonalna i hiperkortyzolizm. Stężenie IGF-1 w surowicy jest prawie 1000-krotnie wyższe od insuliny. Wywiera on wpływ na drogi sygnałowe w komórkach, poprzez łączenie się z różnymi powierzchniowymi receptorami, choćby z receptorem insulinowym i receptorem hybrydowym, zbudowanym w połowie z części receptora IGF-1R, zaś w drugiej połowie IR.

Jak działa rHGH?

Zastosowanie hormonu wzrostu ma duży wpływ na supresję insuliny i ma konsekwencje anaboliczne. Chodzi tu o przyspieszenie transkrypcji i translacji mRNA, hamowanie proteolizy, zwiększanie ilości jąder w komórkach mięśniowych, a także wzrost objętości i masy włókien mięśniowych. Dodatkowo fizjologiczne stężenia IGF-1 nie są skuteczne dla stymulowania uwalniania kwasów tłuszczowych zmagazynowanych w adipocytach. Hormon zmniejsza wykorzystanie węglowodanów, poprzez utrudnienie wychwytu glukozy. Stymuluje wzrost kości i je zagęszcza, a także wspomaga układ immunologiczny. Hormon wpływa także pozytywnie na ośrodek układu nerwowego. Poprawia samopoczucie, funkcje poznawcze, a sen jest przy jego zastosowaniu bardziej komfortowy i głębszy. Badania kliniczne udowodniły, że hormon ten powoduje znaczny wzrost tkanki mięśniowej oraz zwiększa syntezę białek i zwiększa wychwyt aminokwasów. Następuje także hamowanie produkcji glukozy w wątrobie i zwiększenie glikolizy, wzrost transportu glukozy do komórek, wzrost chrząstek, wzrost wytwarzania prolaktyny i wzmaga aktywność aromatazy i syntezę progesteronu w przypadku kobiet.

Jak stosować rHGH?

Sam hormon dostarczany jest w formie sproszkowanej i powinien być przed użyciem rozcieńczony w wodzie, wedle proporcji podanych przez producenta. Początkowo dawki nie powinny przekraczać kilku miligramów na dobę. Podaję się za pomocą zastrzyku domięśniowego. Maksymalna dawka to 1,2 miligrama w przypadku osoby która waży około stu kilogramów. Po podaniu podskórnym rhGH szczytowe stężenie GH w osoczu obserwuje się po trzech do sześciu godzin. W jednym z badań dawka 0,2 IU/ kg m.c. rhGH wywołała stężenie 106 ± 10 mIU/l po 3,3 ±0,5 h od podania. W jednym z badań średnia biodostępność rhGH wynosiła 63%. Dawka 0,3 IU Norditropin (rhGH)/kg masy ciała wywołała szczytowe stężenie GH 180 mcg/L po około 4 h. Średni okres półtrwania hGH w osoczu krwi wynosił w jednym z badań 17 ± 1,7 minuty. Całkowity czas usunięcia rhGH z osocza krwi wynosi ok. 2-4 h po jednej iniekcji podskórnej produktu. Dlatego tak ważne jest, aby iniekcji dokonać na czczo przed posiłkiem, a po zastrzyku nie spożywać niczego przez okres około trzech godzin. Drugi zastrzyk możemy wykonać bezpośrednio przed udaniem się na nocny spoczynek. Zmaksymalizujemy wtedy działanie hormonu.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne stosowania rHGH?

Sam środek jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Ważne jest jednak przestrzeganie maksymalnych podanych przez producenta dawek. Środka nie mogą stosować osoby niepełnoletnie oraz cierpiące na choroby serca lub układu sercowo – naczyniowego. Warto też pamiętać, że hormon wzrostu w większych dawkach, które są uznawane za dopingowe, wywołuje objawy cukrzycy, zmniejsza wychwyt i wykorzystanie glukozy przez komórki mięśniowe, jednocześnie powoduje podwyższenie poziomu glukozy i WKT we krwi. Wielokrotne przekroczenie dawek może skutkować wielomoczem, nadmiernym pragnieniem, nudnościami, bólami głowy, niewyraźnym widzeniem i złym samopoczuciem. W niektórych przypadkach może wystąpić nadmierna lub zmniejszona wrażliwość na dotyk. Bardzo ostrożnie do hormonu wzrostu powinny podchodzić te osoby, które cierpią na niedoczynność tarczycy. rhGH w dawkach dopingowych obniża bowiem stężenie tyreotropiny i hormonów tarczycy, przyczynia się do wzrostu obwodowej konwersji T4 do T3. Sam produkt możemy nabyć w renomowanych sklepach internetowych. Nie powinniśmy go jednak kupować ze źródeł, co do których mamy podejrzenia, że odbywa się tam sprzedaż podrabianych produktów. Producent nie może bowiem wziąć odpowiedzialności za środek o niepotwierdzonym składzie. Musimy też mieć świadomość, że w przypadku aktywnych zawodowych sportowców, hormon wzrostu traktowany jest jako doping i jako taki jest zabroniony prawem.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE