peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

WZÓR Z CMS:


160.00
Ilość
- +

SEMAX
SEMAX POLSKA

SEMAX

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 6 ml, stężenie 1%, 60 mg 160 zł 160 zł
5 6 ml, stężenie 1%, 60 mg 155 zł 775 zł

1. Butelka z atomizerem i 60 mg Semaxu (proszek), który znajduje się w środku
2. Fiolka z wodą 6 ml (konserwant srebro niejonowe 25 ppm)

Po dodaniu wody z fiolki do butelki z atomizerem otrzymujemy 6 ml roztworu o stężeniu 1,%, który wystarczy na około 45 psiknięć.

SEMAX

jest peptydem (dokładniej heptapeptydem, MEHFPGP), który jest końcowym fragmentem analogu ACTH z wydłużoną aktywnością neutropową.  Wspomaga uczenie się i funkcje zapamiętywania u zwierząt i ludzi. Miejscem docelowym działania jest przodomózgowie i hippokamp. Semax jest najbardziej rozpowszechniony w Rosji, gdzie znalazł zastosowanie  w udarach i epizodach niedokrwiennych mózgu, urazach mózgowych, we wspomaganiu procesów adaptacyjnych w trudnych sytuacjach i celem poprawy zdolności zapamiętywania.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Mechanizm działania nie jest w pełni zrozumiany, jednak na poziomie komórkowym Semax zapobiega śmierci neuronów w przodomózgowiu, neuronów cholinergicznych i stymuluje aktywność acetylotransferazy choliny i acetylocholinesterazy . Zwiększa kilkukrotnie poziom BDNF – brain-derived neurotrophic factor. Moduluje funkcje mózgu przez syntezę neurotrofiny. Wpływa na aktywację układów dopaminy i serotoniny poprzez receptory melanokortynowe.

WSKAZANIA 

•    poprawa zdolności kognitywnych
•    wspomaganie nauki i zapamiętywania (pamięć operacyjna) 
•    wspomagająco przy stanach przewlekłego stresu 
•    zwiększenie wydajności po nieprzespanej nocy 
•    poprawa samopoczucia 
•    leczenie powikłań udaru i uszkodzeń mózgu wywołanych niedotlenieniem- wspomagająco w rehabilitacji, oprawa funkcji motorycznych i kognitywnych 
•    terapia lekkich zaburzeń poznawczych 
•    działanie przeciwlękowe
•    wspomagająco w leczeniu ADHD
•    wspomaganie leczenia depresji
•    nieznaczny efekt przeciwbólowy 
•    może wywierać pozytywny na wzrok poprzez efekt na nerw wzrokowy 
•    nieznaczne działanie przeciwzakrzepowe

DAWKOWANIE

3 razy dziennie, a przeciętna porcja jednorazowa wynosi około 100-150 mcg 
Możliwe jest podawanie podskórne, jednak najczęstszą i najwygodniejszą formą podawania jest podanie donosowe preparatu. Działa 20-24 godzin po podaniu donosowym. W zależności od dawki Semax może wywoływać inne działanie.  

MOŻLIWE DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE

•    stany lękowe- najczęstszy skutek uboczny 
•    uczucie napięcia, rozdrażnienia
•    zmęczenie, brak motywacji

Aby uniknąć działań niepożądanych warto jest zacząć od małych dawek i obserwować reakcje.   

Literatura

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29798983/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30225715/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18756821/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16635254/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16362768/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15792140/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24437205/

Semax

Na poziomie komórkowym Semax zmniejsza wyraźnie ryzyko śmierci neuronów w przodomózgowiu i neuronów cholinergicznych. Oddziałuje ponadto na BDNF będący neurotroficznym czynnikiem pochodzenia mózgowego. Tym samym poprawia funkcje neuronów czuciowych i neuronów siatkówki. Poprzez receptory melanokortynowe aktywuje układy dopaminy i serotoniny, wspomagając tym samym kontrolę motoryczną, procesy poznawcze, wewnętrzną motywację, ale też poprawiając samopoczucie i apetyt.

Semax przede wszystkim usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego. Pozytywnie wpływa na pracę mózgu i zwiększa koncentrację. Jest również stosowany przy rekonwalescencji po udarach. Stymuluje nerw wzrokowy, co przekłada się na lepsze widzenie.

1. Stymuluje pracę BDNF, poprawiając funkcjonowanie neuronów czuciowych i neuronów siatkówki.

2. Wspomaga dobre samopoczucie i koncentrację.

3. Przyśpiesza i zwiększa efekty przy rekonwalescencji po udarach.

4. Oddziałuje pozytywnie na nerw wzrokowy.

Działanie peptydu Semax ukierunkowane jest przede wszystkim na układ nerwowy. Poprawia zdolności kognitywne i wspomaga proces nauki oraz zapamiętywania. Jest więc pomocny w przypadku wzmożonej pracy mózgu. Skutecznie poprawia samopoczucie, wspiera nawet proces leczenia depresji. Semax warto stosować w stanach przewlekłego stresu, aby zniwelować jego skutki oraz wyciszyć i uspokoić organizm. Dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na nerw wzroku zapobiega pogorszeniu widzenia. Semax może również łagodzić niewielkie dolegliwości bólowe.

W celu poprawy pamięci i usprawnienia pracy mózgu zaleca się stosowanie peptydu Semax przez minimum 2 tygodnie, przyjmując go rano i wieczorem po 2 psiknięcia. Po kuracji i osiągnięciu pożądanych efektów, dla ich podtrzymania przyjmuje się 2 psiknięcia bezpośrednio w sytuacjach wymagających intensywnej pracy umysłowej.

Butelka z atomizerem i 60 mg Semaxu (proszek), który znajduje się w środku
Fiolka z wodą 6 ml (konserwant srebro niejonowe 25 ppm)

Po dodaniu wody z fiolki do butelki z atomizerem otrzymujemy 6 ml roztworu o stężeniu 1,%. Wystarczy na około 45 psiknięć.

Dokładna wersja: N-Acetyl Semax hcl

Srebro niejonowe jest stosowane w branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

Semax magazynujemy w warunkach chłodniczych. Nasz peptyd sprzedawany jest w postaci liofilizowanego proszku, który w temperaturze pokojowej powinien być stabilny około 2 miesiące. Proszek długoterminowo powinien być magazynowany poniżej 6°C. Semax rozrobiony z wodą (konserwant srebro 25 ppm) powinien być trzymany w temperaturze poniżej 4°C i zużyty w ciągu 30 dni. Transport kurierem nie powinien mieć wpływu na stabilność substancji.

Produkt to peptyd, nie jest lekiem, suplementem czy żywnością.

Produkt nie jest substancją niebezpieczną zgodnie z rozporządzeniem (WE) 1272/2008. Substancja nie została sklasyfikowana jako niebezpieczna zgodnie z dyrektywą 67/548/EWG. Produkt nie wymaga oznakowania zgodnie z dyrektywami EU lub odpowiadającym nim przepisom krajowym.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE