peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYTB- 500 
WZÓR Z CMS:


155.00
Ilość
- +

TB- 500
Bio- Peptide

TB- 500 TB- 500 TB- 500

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 mg 155 zł 155 zł
3 10 mg 145 zł 435 zł
5 10 mg 130 zł 650 zł
10 10 mg 115 zł 1150 zł

Czym jest TB-500?

TB-500 to iniekcyjny lek peptydowy, który może być na przykład stosowany do wspomagania gojenia ran i obrzęków, a także zwiększenia zakresu ruchu w przypadkach urazów lub zmniejszenia bólu w przypadku uszkodzeń, zmniejszając stan zapalny. Początkowo TB-500 stosowano u koni wyścigowych. TB-500 jest krótkim peptydem, fragmentem naturalnie występującej tymozyny beta-4 hormonu. Ten jest wytwarzany w naszym organizmie jako grasica. Jego produkcja jest zdecydowanie największa u małych dzieci i wraz z postępem lat zanika. W podeszłym wieku praktycznie organizm zaprzestaję wytwarzania TB-4. Oprócz naturalnej produkcji związek ten możemy znaleźć także w wysokim stężeniu w cytoplazmie niektórych komórek, a nawet niektórych płynach do ran. TB-500 należy do rodziny beta-tymozyn. Peptyd prócz przyśpieszania gojenia przyczynia się również do tworzenia nowych komórek krwi i mięśni. Lecznicze działanie TB-500 zaobserwowano w ścięgnach, więzadłach, mięśniach, skórze, sercu i oczach. Tymozyna beta 4 jest naturalnie produkowana w wyższym stężeniu, gdzie tkanka została uszkodzona. Peptyd ten sprzyja migracji komórek śródbłonka i keratynocytów. Także nie wiąże się z zewnątrzkomórkową macierzą i ma bardzo niską masę cząsteczkową.

Jakie efekty daje zastosowanie TB-500?

Najważniejszym efektem działania TB-500 jest zmniejszenie stanu zapalnego. Dodatkowo związek ten ma bezpośredni wpływ na białko G-aktyny. TB-500 hamuje uwolnioną energię, chronią strukturę komórkową i strukturę komórek przed zniszczeniem. Odgrywa ważną rolę w jej funkcjach regeneracyjnych. TB-500 jest także odpowiedzialny za aktywację komórek znanych jako komórki-satelity lub komórki macierzyste. Te są bardzo ważne w naszym organizmie, gdyż mogą się rozwinąć w dowolną komórkę, przywracając funkcje ich zniszczonym odpowiednikom. Oprócz tego zdiagnozowano następujące efekty działania TB-500. Ma on zatem działanie przeciwzapalne, zmniejsza skurcz mięśni i poprawia napięcie mięśni, zwiększa metabolizm komórkowy, wzmacnia siłę tkanki łącznej. Związek ten ma pozytywne skutki dla mięśnia sercowego, poprawia elastyczność więzadeł i ruch stawów. Po zastosowanie TB-500 dochodzi też do różnicowania się komórek śródbłonka, wzrostu nowych krwinek, emigracji keratynocytów, depozycja kolagenu. Ostatecznie środek zmniejsza stan zapalny, zwiększa wzrost mięśni, wytrzymałości, a także relaksuje skurcz mięśni i poprawia ich napięcie. TB – 500 jest wykorzystywany do naprawy uszkodzonych przez zawał serca tkanek, leczenie owrzodzeń i zmian chorobowych, kiedy potrzebna jest zwiększona wymiana substancji między komórkami, ogólna naprawa tkanek, poprawa elastyczności stawów lub też naprawa ścięgien i więzadeł.

Jak stosować TB-500?

Stosowanie TB-500 jest szczególnie zalecane w przypadkach ostrego uszkodzenia, gdzie, na podstawie doświadczeń, gojenie urazów mogłoby być powolne, lub w przypadkach, w których leczenie przewlekłej kontuzji jest bardzo długie. Zazwyczaj środek jest wstrzykiwany podskórnie w tłuszcz żołądka, ale może być także stosowany domięśniowo i wstrzyknięty w uda, ramiona lub też pośladki. Ważne jest to, żeby różnicować miejsce stosowania zastrzyków. Ból nie jest większy niż przy klasycznym zastrzyku. Samo zaś dawkowanie jest uzależnione od urazu i jego nasilenia. Dawka, jeśli nie została skonsultowana z lekarzem, nie powinna być wyższa niż cztery do maksymalnie ośmiu miligramów tygodniowo. Jednak samo stosowanie TB-500 dzieli się na fazy. Ta pierwsza, zwana początkową trwa od czterech do sześciu tygodni. Częstość iniekcji nie powinna tu przekraczać dwóch miligramów na wstrzyknięcie, dwa do czterech razy w tygodniu TB-500 faza utrzymania trwa około dwóch tygodni i stosujemy wtedy od dwóch do sześciu miligramów TB-500. Sam środek jest dystrybuowany w postaci proszku w fiolkach po dwa miligramy. Najlepszą ilością do rozrobienia jest woda iniekcyjna lub bakteriostatyczna. Najbardziej powszechnym protokołem dawkowania, jest cała fiolka rozrobiona w jednym czasie.

Jakie są skutki stosowania TB-500?

Skutki TB-500 są zależne od dawki i zwykle stają się widoczne w ciągu kilku dni. Poszczególne osoby mogą reagować różnie na działanie środka. Należy jasno wspomnieć, że nie zostały zauważone żadne efekty uboczne w ciągu ostatnich kilku lat, od kiedy TB-500 stał się popularny zwłaszcza wśród sportowców. Niektóre osoby w trakcie stosowania środka stwierdzają u siebie występowanie objawów grypopodobnych. Jednak żadne badania nie potwierdziły, że występowanie tego typu objawów jest regułą dla stosowania TB-500. Należy jednak pamiętać, że sam środek powinniśmy nabywać z legalnego i sprawdzonego źródła. Nabycie środka w miejscu, gdzie możemy podejrzewać występowanie podróbek, nie tylko naraża nas na zakup środka nie działającego, ale też może zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu. W przypadku, kiedy po zastosowaniu TB-500 występują u nas nieopisane objawy, lub nasze samopoczucie drastycznie spada, zaleca się natychmiastową wizytę u lekarza specjalisty, który może zalecić zaprzestanie zażywania środka.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE