peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYTB- 500 
WZÓR Z CMS:


130.00
Ilość
- +

TB- 500
COBRAPHARMA

TB- 500

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 mg 130 zł 130 zł
3 10 mg 120 zł 360 zł
5 10 mg 110 zł 550 zł
10 10 mg 100 zł 1000 zł
15 10 mg 90 zł 1350 zł

TB-500, czyli syntetyczny peptyd, który zaczął być stosowany już w latach 70. XX wieku, wzbudza szczególnie duże zainteresowanie wśród osób aktywnie uprawiających sport. Substancja ta między innymi może skutecznie wspierać nasz organizm w szybszej regeneracji, co jest ważne zwłaszcza podczas leczenia wszelkiego typu urazów. Jak jednak dokładnie działa TB-500, kto może go stosować i w jaki sposób? W tym artykule zebraliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tą substancją.

Co to jest TB-500?

TB-500 jest peptydem syntetycznym, którego struktura ma odwzorowywać 43 aminokwasy tymozyny beta-4. Jest to białko naturalnie występujące w naszych organizmach, które jest produkowane w grasicy. Jego rola jest dość istotna, ponieważ tymozyna beta-4 znajdująca się w tkankach naszego ciała wspomaga zarówno ochronę, jak i regenerację uszkodzonych tkanek oraz ich odpowiednią przebudowę.

Peptyd TB-500 jest więc najlepiej znany ze swoich właściwości naprawczych. Przede wszystkim przyspiesza gojenie się wszelkiego typu ran oraz uszkodzeń tkanek miękkich w obrębie całego ciała. Jego pozytywne działanie może więc wspomóc leczenie urazów ścięgien, więzadeł, mięśni oraz skóry, ale także na przykład serca, oczu, wątroby, czy nawet mózgu. Peptyd TB-500 wykazuje również działanie przeciwzapalne i może poprawiać odporność organizmu, a niektórzy stosują go w walce z łysieniem, gdyż substancja ta może wpływać na szybszy porost włosów.

Wszystkie właściwości peptydu TB-500 sprawiają, że wzbudza on spore zainteresowanie osób intensywnie uprawiających najróżniejsze sporty. Zwłaszcza kulturyści doceniają jego działanie, które może wpłynąć na szybszą regenerację ich organizmów po wysiłku i tym samym na osiąganie lepszych wyników. Wiele osób uważa też, że warto stosować TB-500 prewencyjnie, gdyż peptyd ten może zapewniać im większą ochronę przed ewentualnymi urazami. Bardzo często jest on również elementem leczenia urazów u sportowców, skutecznie przyśpieszając ten proces. Warto jednak zaznaczyć, że większość światowych organizacji sportowych wpisała TB-500 na swoje listy substancji zabronionych, co jest niezwykle ważne dla wszystkich osób biorących udział w oficjalnych zawodach.

TB-500 - jak działa na nasz organizm?

Peptyd TB-500 wpływa pozytywnie na procesy regeneracyjne w obrębie całego naszego organizmu. Nie ma więc znaczenie, w którym miejscu na ciele zostanie on podany, gdyż z powodzeniem będzie on działał ogólnoustrojowo wspierając naprawę wszystkich uszkodzonych tkanek. Warto jednak podkreślić jego szczególnie korzystne działanie na poszczególne części ludzkiego ciała. 

1. Mięśnie, ścięgna, więzadła

TB-500 jest przede wszystkim stosowany w celu przyspieszenia regeneracji różnych elementów ludzkiego układu ruchu po wszelkiego rodzaju urazach. Dzięki niemu mięśnie, ścięgna i więzadła goją się szybciej, ale TB-500 zmniejsza też ryzyko powikłań związanych z urazami, takich jak nieprawidłowe zrosty i zlepienia międzytkankowe. Niektórzy stosują też TB-500 w ramach działań profilaktycznych, które mają ich lepiej chronić przed kontuzjami. Wynika to między innymi z faktu, iż peptyd ten sprzyja właściwemu napięciu mięśni oraz zachowaniu prawidłowej elastyczności ścięgien i więzadeł.

2. Skóra

Jak pokazują przeprowadzone dotychczas badania, kuracja z użyciem peptydu TB-500 może przyspieszać proces gojenia się ran powierzchniowych, takich jak skaleczenia albo rany odleżynowe oraz oparzeń. Co więcej substancja ta zmniejsza też ryzyko tworzenia się zbyt dużych, czy po prostu nieestetycznych blizn.

3. Oczy i jama ustna

Pierwsze badania pokazują, że TB-500 może pomóc również pacjentom zmagającym się z zespołem suchego oka oraz neurotroficzną keratopatią. Specjaliści uważają też, że między innymi dzięki silnemu działaniu przeciwzapalnemu TB-500 może znaleźć zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych dziąseł.

4. Serce i mózg

Dwa najważniejsze organy ludzkiego ciała również mogą zyskać na przyjmowaniu przez nas peptydu TB-500. Naukowcy sądzą, iż może on mieć pozytywny wpływ na regenerację i odbudowę komórek mięśnia sercowego, uszkodzonego na przykład w wyniku zawału. 

Tymozyna beta-4 występuje również w komórkach ośrodkowego układu nerwowego, w którym jak podejrzewają naukowcy może pełnić funkcję ochronną. Można zatem przypuszczać, iż przyjmowanie TB-500 potencjalnie będzie mogło zmniejszać ryzyko rozwijania się stanów patologicznych w obrębie układu nerwowego.

5. Włosy

Kolejne badania zdają się wykazywać pozytywny wpływ peptydu TB-500 między innymi na rozwój komórek macierzystych w mieszkach włosowych, co w efekcie może wzmagać tempo wzrostu włosów. Z relacji osób z łysieniem androgenowym, które zdecydowały się na stosowanie peptydu wynika, że może on zmniejszać ilość wypadających włosów jednocześnie wspomagając ich odrastanie.

Jak stosować TB-500?

W związku z tym, że peptyd TB-500 wykazuje działanie ogólnoustrojowe nie ma konieczności podawania go dokładnie w tym miejscu w obrębie naszego ciała, w którym powstał uraz. Przyjmuje się go w postaci iniekcyjnej. Zwykle TB-500 jest więc wstrzykiwany w powłoki brzuszne, ramię lub pośladek. Preparat ten może być również podawany domięśniowo lub dożylnie.

A w jaki sposób należy dawkować TB-500, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Wszystko zależy w tym przypadku głównie od tego, w jakim celu go stosujemy oraz z jak poważnym urazem mamy do czynienia. Specjaliści zalecają cykliczne przyjmowanie TB-500 w dwóch fazach - ładowania i podtrzymania.

Faza ładowania trwa od 4 do 6 tygodni. W tym czasie pacjentowi podaje się od 2 do 4 zastrzyków tygodniowo zawierających po 2 mg preparatu. W fazie podtrzymania natomiast, której czas trwania zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, podaje się od 2 do 3 zastrzyków na 2 tygodnie. Każdy z nich również zawiera 2 mg preparatu.

Taka kuracja może trwać maksymalnie 3 miesiące, a jej ewentualne powtórzenie jest możliwe po minimum 6-tygodniowej przerwie.

Czy TB-500 wywołuje jakieś skutki uboczne?

TB-500 to syntetyczny odpowiednik peptydu, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Dzięki temu ryzyko pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych jego stosowania jest minimalne, co potwierdzają przeprowadzone dotychczas badania kliniczne. Wśród najczęściej odnotowywanych reakcji na podanie TB-500 pojawiają się objawy grypopochodne. Niektórzy pacjenci wspominali również o nadmiernej ospałości, czy zawrotach głowy w trakcie wykonywania zastrzyku, co jednak może być związane z samym zabiegiem, a nie z wstrzykiwaną substancją.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE