peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYTeakryna 
WZÓR Z CMS:


120.00
Ilość
- +

Teakryna
SEMAX POLSKA

Teakryna

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 100 mg/ 90 capsules 120 zł 120 zł
3 100 mg/ 90 capsules 115 zł 345 zł
5 100 mg/ 90 capsules 110 zł 550 zł

Co to jest teakryna ?

Teakryna jest związkiem chemicznym występującym w liściach jednego z gatunków herbaty, Camellia assamica, której liście są wykorzystywane do sporządzenia napoju zwanego Kucha. Teakryna jest alkaloidem purynowym, która swoją budową jest bardzo zbliżona do znanej wszystkim kofeiny i tak samo działa na receptory adenozyny, co w głównej mierze odpowiada za hamowanie zmęczenia i podniesienie poziomu energii. 

Działanie 

Teakryna podobnie jak kofeina zaliczana jest do stymulantów przez co wpływa na układ nerwowy. To co wyróżnia tę grupę substancji, to wpływ na układ adenozyny. Adenozyna wykazuje działania hamujące układ nerwowy, a teakryna czy kofeina stoi po drugiej stronie barykady, stymulując nasze ciało i umysł do wytężonej pracy i blokując receptory dla adenozyny właśnie. 

Warto zauważyć również fakt, że teakryna reaguje z receptorami dopaminy (D1 i D2), co znów korzystnie wpływa m.in. na naszą motywację i chęć do działania, podniesieniu poziomu nastroju, koncentracji czy satysfakcji z wykonywanych czynności. 

Ciekawostką jest też działanie teakryny w kontekście obniżania poziomu bólu, które było zauważalne po upływie godziny od przyjęcia teakryny, co wskazuje skuteczność już pojedynczej dawki.

Teakryna wykazuje również działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. 

Teakryna vs kofeina    

Powiedzieliśmy o tym, że teakryna jest strukturalnie podobna do kofeiny i wykazuje podobne działanie, ale warto wskazać na różnice pomiędzy jedną a drugą, gdyż wiele osób cierpi na pewne efekty uboczne stosując kofeinę, a których teakryna jest pozbawiona:)

Teakryna nie powoduje rozdrażnienia i lęków, a nawet może wykazywać działanie uspokajace. Wiele osób porównuje działanie teakryny do działania kofeiny w połączeniu z teaniną, które ma działanie typowo wyciszające i świetnie tonizuje działanie kofeiny.

W przeciwieństwie do kofeiny nie powoduje kołatania serca, podniesienia tętna i wzrostu ciśnienia krwi, czego wiele osób doświadcza stosując kofeinę, szczególnie w większych dawkach. 

Według doniesień stosowanie teakryny nawet w większych dawkach nie powoduje wzrostu tolerancji, co jest bardzo charakterystyczne w przypadku koefiny.
Teakryna działa dłużej niż kofeina i łagodniej kończy swoje działanie, bez nagłego „zjazdu” czy nasilenia senności. 

Dawkowanie

Najczęściej stosowana dawka teakryny mieści się w widełkach 100–300 mg na dobę. Jednak warto zacząć suplementację od najniższych dawek i sprawdzić swoją indywidualną tolerancję. 

Możliwe skutki uboczne

Choć badania wskazywały na wysoki profil bezpieczeństwa teakryny, podczas jej suplementacji warto zachować ostrożność, a w razie jakichkolwiek skutkow ubocznych m odstawić preparat i skonsultować się z lekarzem. 

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa, teakryny nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią.
 

 

 

 

 

 

 

 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE