peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 INNETestosterone Cypionate 

Testosterone Cypionate

Testosterone Cypionate- szczegółowy opis produktu

Cypionat od dawna jest bardzo popularnym środkiem anaboliczno-androgennym stosownym na zachodzie, szczególnie w USA, gdzie jest używany m.in. w hormonalnych terapiach zastępczych (z ang. TRT – Testorone replacement therapy). Często można spotkać się z opinią, że Cypionat jest lepszy niż Enantat, jednak spoglądając na tę kwestię obiektywnie, nie ma znaczenia, którego estru użyjemy, ponieważ są to substancje praktycznie identyczne. Różnica pomiędzy nimi tkwi w tym, że cypionat jest o jeden atom węglą „cięższy” od enantanu. W praktyce w 100mg testosteronu cypionate, mamy 70mg testosteronu, a w 100mg testosteronu enanthate 72mg, resztę waży dodany ester, który przekłada się na okres półtrwania obu substancji, który w tym wypadku jest niemal taki sam i wynosi ok.4.5 dnia. W związku z tym Testosteron, to testosteron, więc niezależnie od tego, którą formę wybierzemy – Propionat, Enantat, Cypionat czy Sustanon, to tak naprawdę substancja aktywna jest taka sama i jest nią testosteron. Różnicę czyni okres półtrwania, częstotliwość iniekcji i potencjalnie nasilona konwersja testosteronu do estrogenów i DHT. Wydłużony czas aktywności zwiększa ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, niemniej jednak przy właściwym dawkowaniu i profilaktyce, nie są one zagrożeniem. Przy rozsądnie umiarkowanych dawkach są właściwie niezauważalne. 

Czego możemy się spodziewać po zastosowaniu Testosteronu Cypionat?

- budowa masy mięśniowej dobrej jakości 
- znaczący wzrost siły i wytrzymałości
- przyspieszona regeneracja
- zwiększenie gęstości kości
- poprawa sprawności seksualnej
- zwiększone libido
- zwiększenie sił witalnych i lepsze samopoczucie na co dzień
- możliwość wprowadzenia cięższych, dłuższych i częstszych jednostek treningowych

Jak stosować i dawkować? 

Cypionat  testosteronu jest roztworem na bazie oleju, więc wymaga głębokich iniekcji domięśniowych w pośladek lub udo. Ze względu na okres półtrwania, warto wykonywać iniekcje 2x w tyg. 

Dla osoby chcącej wejść na tzw. Hormonalną terapię zastępczą (z ang. testosterone replacement therapy) zasadne jest stosowanie dawek od 100 do 150mg na tydzień . 
Osoba początkująca nie powinna przekraczać dawek 200-250mg tygodniowo.

Osoby bardziej zaawansowane mogą stosować dawki rzędu 200-500mg tygodniowo. Jednak należy wspomnieć, że stosowanie tak dużych ilości substancji, nie powoduje proporcjonalnego wzrostu benefitów, a na pewno znaczne nasilenie działań niepożądanych. 

Warto pamiętać, że ZAWSZE przed wejściem na jakikolwiek cykl, powinno się wykonać pełny panel badań. Warto na bieżąco kontrolować swój stan zdrowia będąc na nim, jak również wykonać badania po jego zakończeniu po tzw. Odbloku - PCT (Post cycle therapy). Bezpieczny cykl powinien trwać około 10-12 tyg. Możliwe jest jego rozsądne przedłużenie tylko w przypadku, gdy wyniki badań są prawidłowe. 

Terapia testosteronem, aby była jak najbardziej optymalna, często wymaga stosowania równolegle innych leków, które pozwalają trzymać poziom estradiolu (np. Symex, czasem i również Tamoxifen) i prolaktyny (np. Dostinex) pod kontrolą, oraz zapobiegają m.in. atrofii jąder (HCG).

Z czym łączyć?

Cypionat jest świetnym środkiem do stosowania solo, jednak chcąc spotęgować jego działanie, możemy dodać do naszego cyklu inną substancję w zależności od celu.

Przykładowo dla osób chcących się „wyciąć”, warto rozważyć dodanie np. Winstrol lub Masteron.  

Z kolei dla osób chcących zbudować pokaźną masę mięśniową można rozważyć zastosowanie np. NPP lub Metanabolu. Należy pamiętać, że dodanie kolejnego środka, może znacznie nasilić działania niepożądane.

Możliwe działania niepożądane: 

Chociaż testosteron uznawany jest za względnie bezpieczny środek, może on również spowodować pojawienie się niekorzystnych objawów, do których możemy zaliczyć: 

- ginekomastia
- problemy z cerą, trądzik i tłusta skóra
- nadmierna potliwość
- wypadanie włosów
- zwiększenie owłosienia na ciele
- retencja wody w organizmie
- bezpłodność
- zwiększenie agresji
- nadciśnienie tętnicze

Warto zaznaczyć, że prawidłowo prowadzony cykl na testosteronie, przy zachowaniu pełnej profilaktyki oraz kontrolowaniu na bieżąco własnego stanu zdrowia, znacznie niweluje możliwość pojawienia się objawów niepożądanych.

Ważne! 

Zanim sięgniesz po jakikolwiek steryd anaboliczno-androgenny, powinieneś posiąść podstawową wiedzę na temat jego działania, tego, jak wpływa na organizm, jaką profilaktykę zastosować przy jego stosowaniu i w jaki sposób minimalizować powstałe skutki uboczne.