peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 SAATestosterone Propionate 
WZÓR Z CMS:


80.00
Ilość
- +

Testosterone Propionate
COBRAPHARMA

Testosterone Propionate

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 150 mg/ml- 10 ml vial 80 zł 80 zł
3 150 mg/ml- 10 ml vial 75 zł 225 zł
5 150 mg/ml- 10 ml vial 70 zł 350 zł

Co to jest Testosterone Propionate?

To środek androgenny, zawiera estry testosteronu. Wpływa na rozwój i funkcję zewnętrznych narządów płciowych, gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych, a także drugorzędowych cech płciowych (głos, linia włosów). Uczestniczy w kształtowaniu budowy ciała i zachowań seksualnych, aktywuje libido i potencję, stymuluje spermatogenezę. Jest antagonistą żeńskich hormonów płciowych – estrogenu. Wykazuje działanie anaboliczne, które przejawia się w stymulowaniu syntezy białek, opóźnianiu niezbędnego do syntezy białek potasu, siarki, fosforu, wzmaganiu wiązania wapnia w kościach oraz zwiększeniu masy mięśniowej. Estry testosteronu mają różne szybkości wchłaniania i wydalania, co zapewnia szybki rozwój efektu i długotrwały efekt (do 4 tygodni) po jednorazowym podaniu.

Produkt zawiera 4 różne estry testosteronu, każdy o innym czasie działania. Estry te są hydrolizowane do testosteronu, gdy tylko dostaną się do ogólnego krążenia. Propionian testosteronu po wstrzyknięciu natychmiast przejawia swoje działanie, utrzymujące się przez 24 h. Działanie izokapronianu testosteronu i fenylopropionianu testosteronu rozpoczyna się po 24 godzinach i trwa około 2 tygodnie. Dekanian testosteronu zaczyna działać w okresie, gdy ustaje działanie izokapronianu testosteronu i fenylopropionianu testosteronu, działanie trwa do 2 tygodni. W osoczu krwi testosteron wiąże się w około 98% z określoną frakcją globulin, które wiążą testosteron i estradiol. Testosteron ulega biotransformacji w wątrobie do pochodnych 17-ketosteroidów, które po związaniu z kwasem glukuronowym lub siarkowym są w około 90% wydalane przez nerki. 6% podanej dawki jest wydalane przez jelita w postaci niezwiązanej.

Jak działa Testosterone Propionate?

Po podaniu domięśniowym lub podskórnym jest powoli wchłaniany z miejsca wstrzyknięcia. Krążący we krwi testosteron dostaje się do narządów docelowych, gdzie zostaje zredukowany do 5-α-dihydrotestosteronu, który oddziałuje z receptorami błony komórkowej i wchodzi do jądra komórkowego. Do 98% leku w osoczu krwi wiąże się z białkami, głównie globulinami. Jest metabolizowany w wątrobie do nieaktywnych i nieaktywnych metabolitów, które są wydalane z moczem. Około 6% leku jest wydalane przez jelita w postaci niezmienionej.

Zastosowanie leku w przypadku mężczyzn jest wskazane kiedy występuje impotencja genezy endokrynologicznej, zespół pokastracyjny, związany z wiekiem niedobór androgenów u mężczyzn, a także niepłodność spowodowana upośledzoną spermatogenezą (z wyjątkiem zespołu Sertoli - komórka), oligospermia lub osteoporoza spowodowana niedoborem androgenów. W przypadku kobiet lek stosuje się w ramach kompleksowego leczenia raka piersi u kobiet po menopauzie.

Jak stosować Testosterone Propionate?

Podobnie jak w przypadku wszystkich roztworów olejowych, Testosterone Propionate Injection należy podawać ściśle domięśniowo i bardzo powoli (w ciągu 2 minut). W rzadkich przypadkach mikrozator płucny z roztworami olejowymi może prowadzić do takich objawów, jak kaszel, duszność, złe samopoczucie, nadmierna potliwość, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, parestezje lub omdlenia. Reakcje te mogą wystąpić podczas lub bezpośrednio po wstrzyknięciu i są odwracalne. W związku z tym pacjent powinien być monitorowany w trakcie i po każdym wstrzyknięciu, aby zapewnić wczesne rozpoznanie możliwych objawów olejowej mikrozatorowości płucnej.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przyjmowania leku?

Nietolerancja poszczególnych leków, rak prostaty lub rak piersi u mężczyzn, guzy wątroby, w tym historia, ciężka dysfunkcja wątroby, hiperkalcemia, hiperkalciuria, nieleczona zastoinowa niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca. To wszystko są przeciwwskazania do przyjmowania tego środka. Inne przeszkody to:

• interakcje z innymi produktami leczniczymi;
• w połączeniu z substancjami będącymi induktorami mikrosomalnych enzymów wątrobowych (barbiturany, ryfampicyna, karbamazepina, fenylobutazon, fenytoina) działanie testosteronu może być osłabione. Przy wyraźnym hipogonadyzmie propionian testosteronu można łączyć z lekami stymulującymi funkcję tarczycy, estrogenami. Wzmacnia działanie środków anabolicznych, witamin, preparatów zawierających wapń, fosfor, spowalnia eliminację cyklosporyny;
• androgeny mogą zwiększać tolerancję glukozy i zmniejszać zapotrzebowanie na insulinę lub doustne leki przeciwcukrzycowe u osób z cukrzycą.

Androgeny mogą wpływać na metabolizm innych leków (występuje wzrost stężenia oksyfenbutazonu w surowicy). Ponadto doniesiono, że testosteron i jego pochodne zwiększają aktywność doustnych leków przeciwzakrzepowych, co może wymagać dostosowania dawki. Niezależnie od tego, u pacjentów z nabytymi lub dziedzicznymi zaburzeniami krzepnięcia należy zawsze przestrzegać ograniczeń dotyczących iniekcji domięśniowych. Jednoczesne stosowanie testosteronu i hormonu adrenokortykotropowego lub kortykosteroidów zwiększa ryzyko obrzęku. Barbiturany i alkohol zmniejszają aktywność testosteronu.

Androgeny mogą obniżać poziom globuliny wiążącej tyroksynę i odpowiednio prowadzić do obniżenia całkowitego poziomu tyroksyny i zwiększenia wychwytu trijodotyroniny i tyroksyny. Jednak stężenie wolnych frakcji hormonów tarczycy pozostaje niezmienione. Nie ma klinicznych objawów pogorszenia czynności tarczycy.

Czy lek można podawać starszym pacjentom?

Jak dotąd nie ma jednego punktu widzenia na temat norm wiekowych dla poziomu testosteronu. Należy jednak pamiętać, że wraz z wiekiem spada fizjologiczny poziom testosteronu w surowicy krwi. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, migreną, zaburzeniami czynności nerek. Pacjenci z padaczką lub migreną (nawet w wywiadzie) powinni być monitorowani przez lekarza, ponieważ androgeny mogą czasami powodować zatrzymanie płynów i sodu w organizmie. Wzrost wrażliwości na insulinę można zaobserwować u pacjentów otrzymujących androgeny, którzy osiągnęli prawidłowy poziom testosteronu w osoczu po terapii zastępczej testosteronem. Niektóre objawy kliniczne, takie jak drażliwość, nerwowość, przyrost masy ciała, uporczywe lub częste erekcje mogą wskazywać na przedawkowanie androgenów i wymagają dostosowania dawki.

Androgeny mogą przyspieszać rozwój subklinicznego raka prostaty i łagodnego przerostu prostaty. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą nowotworową, u których występuje ryzyko rozwoju hiperkalcemii (i związanej z nią hiperkalciurii) z powodu przerzutów do kości. U tych pacjentów zaleca się regularne monitorowanie stężenia wapnia w surowicy. Przypadki powstawania łagodnych i złośliwych guzów wątroby odnotowano u osób przyjmujących substancje hormonalne, w szczególności związki androgenne. Jeśli mężczyzna otrzymujący leczenie odczuwa silny ból w nadbrzuszu, powiększenie wątroby lub objawy krwawienia w jamie brzusznej, w diagnostyce różnicowej należy wykluczyć ewentualny guz wątroby.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE