peptydy sklep

peptides.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

WZÓR Z CMS:


129.00
Ilość
- +

TRH
BIOLAB

TRH

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 mg 129 zł 129 zł
3 10 mg 124 zł 372 zł
5 10 mg 119 zł 595 zł

TRH, znana także pod nazwą protirelina, jest zasadniczo hormonem stymulującym tarczycę. Jego głównym zadaniem jest stymulowanie uwalniania tyreotropiny z przysadki mózgowej. Peptyd tyreotropowy odpowiada za regulację wzrostu i funkcji tarczycy. Kontroluje również wydzielanie hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny. Hormony te kontrolują wszystko, od tempa metabolizmu po funkcje nerwowo-mięśniowe. Kontrolują nawet tętno i wytwarzanie ciepła. Bez odpowiedniego hormonu tarczycy mózg wykryje niedostępność, a organizm uwolni TRH do krwi zaopatrującej przysadkę mózgową. Hormon TRH jest odpowiedzialny za utrzymanie zdrowej tarczycy i jej funkcji. Badania pokazują również, że odgrywa rolę w kontroli wzrostu włosów. Dalsze badania sugerują, że Protirelina może również regulować proces starzenia i zwalczać uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki.

Oto kilka potencjalnych zalet peptydu protireliny, o których powinieneś wiedzieć.

Depresja

Według badań TRH ma silne działanie przeciwdepresyjne i przeciw samobójcze. W 2012 roku armia amerykańska przyznała nawet grant badawczy dla Indiana University School of Medicine w celu stworzenia aerozolu do nosa opartego na TRH, aby zapobiegać samobójstwom żołnierzy. Związek między TRH a depresją istnieje od lat 70. XX wieku.

Starzenie się

Badania na myszach pokazują, że hormon uwalniający tyreotropinę może pomóc w ochronie niektórych narządów przed naturalnym starzeniem. TRH chroni nerki przed naciekiem amyloidu i hialiny zarówno w kanalikach, jak i kłębuszkach nerkowych. Z badań wynika, że podobne efekty obserwuje się w jądrach starszych samców myszy. Płytki amyloidowe są najczęściej związane z chorobą Alzheimera (AD), co sugeruje, że TRH może zapobiegać gromadzeniu się amyloidu w mózgu równie skutecznie, jak w nerkach. Wczesne badania na myszach pokazują, że poziomy TRH spadają w hipokampie myszy z AD, co sugeruje, że suplementacja TRH może być skutecznym leczeniem.
Zaobserwowano również, że TRH powoduje szybką mobilizację trójglicerydów we krwi, spadek leptyny, a w konsekwencji szybką utratę masy ciała. Zasugerowano również, że TRH może stanowić kluczowy element w sterowanej hormonalnie regulacji masy ciała i zapasów tłuszczu. Mechanizm ten ma fundamentalne znaczenie dla utrzymania masy ciała, której kontrola wraz z wiekiem ulega stopniowemu osłabieniu.

Przedawkowanie opioidów

Opioidy, takie jak oksykodon i heroina, mogą skończyć się nawet śmiercią w przypadku ichprzedawkowania, a to dlatego, że tłumią napęd oddechowy w pniu mózgu. Obecnie najlepszym lekiem dostępnym bez recepty w przypadku przedawkowania opioidów jest nalokson, znany również jako Narcan. Chociaż jest skuteczny, odwraca zarówno działanie przeciwbólowe, jak i działanie opioidów na układ oddechowy.

Regulacja aktywności tarczycy

Zmiany poziomu TRH są powiązane z chorobami tarczycy. W badaniach zauważono również, że zmiany TRH mogą również wystąpić w wielu chorobach niezwiązanych z tarczycą. 

Dawkowanie i podawanie hormonu uwalniającego tyreotropinę TRH

Zastosowano dawki od 200 do 500 mcg. Jest mało prawdopodobne, aby dawki większe niż 500 mcg wywołały większą odpowiedź TSH. Dawkowanie należy rozpocząć od najniższej dawki i sprawdzić indywidualną tolerancję. W badaniach sugeruje się, że podawanie TRH w nocy może wydłużać jego działanie.

Potencjalne skutki uboczne

Działania niepożądane TRH mogą obejmować:

Zawroty głowy
Suchość w ustach
Ból głowy
Mdłości
Zaczerwienienie skóry
Zmiany w smaku
Lęk
Powiększenie piersi
Częste oddawanie moczu
Senność
Mrowienie
Ucisk w gardle
Ogólnie rzecz biorąc, tyreotropina TRH jest uważana za bezpieczny i skuteczny peptyd. 

OSTATNIO PRZEGLĄDANE